Birka: veseligs uzturs

10 produkti, kurus tev NEKAD nevajadzētu ĒST

ASV un Eiropas zinātnieki kopīgiem spēkiem ir sastādījuši garu to produktu sarakstu, kurus nevajadzētu iekļaut savā ēdienkartē. Piedāvājam tev 10 no tiem, kas populāri arī Latvijas veikalu plauktos!

7 vienkārši veidi, lai UZLABOTU savus ĒŠANAS paradumus

Princips ir ļoti vienkāršs – lai uzlabotu savus ēšanas paradumus un ēstu veselīgāk, pirmais, kas jādara – ir jāuzlabo savi pārtikas iegādāšanās paradumi! Labā ziņa – šis ir efektīvs paņēmiens, taču galvenā noslēpuma atslēga – tas vienkārši ir jādara. Piedāvājam tev 7 veidus, kā to izdarīt!

Veselīgs pārtikas izkārtojums ledusskapī

Augļus, dārzeņus, saldinātus dzērienus, majonēzi, zivis, piena produktus un daudz citu lietu, kas bieži vien atrodas ledusskapī, iespējams izkārtot tā, lai tā atrašanās vieta sekmētu mūsu veselībai. Daži padomi, kuri var noderēt, pārkārtojot ledusskapja plauktus.

Sabalansēta ēšana – veids kā kļūt SLAIDAI un SKAISTAI

Sabalansēts uzturs. Uzturvielas. Sabalansēta ēdienkarte nozīmē to, ka tu saņem visas nepieciešamās uzturvielas, ko vari iegūt ar ēdienu, turklāt pareizajās proporcijās. Sabalansētā ēdienkartē ir iekļauti ogļhidrāti, olbaltumvielas, tauki, vitamīni, minerālvielas, sāļi un šķiedrvielas. Visas šīs vielas ir tavam organismam vitāli nepieciešamas, taču lielais noslēpums slēpjas tajā, kā šo ēdienkarti sakombinēt tā, lai rezultāts vairotu gan tavu veselību, gan skaistumu. Šoreiz…

6 GARDI ēdieni, kas pagatavojami MAZĀK kā 30 minūtēs

Tomātu-siera salāti. Avokādo-garneļu salāti. Dažādu dārzeņu zupa. Lēcu zupa bez gaļas. Vista paprikā. Makaroni ar dārzeņiem. Kam gan nav apnikusi mūžīgā stāvēšana pie plīts, lai pagatavotu ēdienu, kuru tāpat uzreiz apēd? Brīvdienās tas ir kaut cik ciešami, it sevišķi, ja ir kāds palīgs. Tad darbi sokas labāk, un sarunās arī laiks paiet ātrāk. Taču, ja esi pēc garas dienas, nogurusi…

Kaloriju ābece + receptes

Kalorijas ir tās, kas liek mūsu organismam kustēties un darboties. Tās ir mūsu virzītājspēks un enerģijas avots, tāpēc tās jāuzņem pietiekamā daudzumā. Tāpat kā ar visām lietām, arī te jāzina mērs, jo kas par daudz, tas par skādi. Ja kalorijas uzņemam pārāk daudz, bet fiziski nekustamies tik, cik vajadzētu pie tāda skaita, sāk rasties liekais svars.