Birka: taupīšana

Saņemu par MAZ vai tērēju par DAUDZ?

Budžeta plānošana. Ģimenes budžets. Kā kļūt pašai par savu personīgo grāmatvedi un sabalansēt ieņēmumus ar izdevumiem? Tas nenotiks vienā dienā, bet būs to vērts. Apsolām mēneša beigās atļaut Tev iegādāties sen kāroto blūzīti!

10 mācības bērnam par NAUDU

Naudai viennozīmīgi ir būtiska loma mūsu dzīvē, tāpēc, jo ātrāk mēs mācīsim bērniem par šo maksāšanas līdzekli, jo veiksmīgāk viņi iemācīsies ar to rīkoties.

Taupi naudu – iepērcies mērķtiecīgi

Pat ja tev tikai retu reizi gadās nopirkt lietu, par ko nožēlo vēl ilgi pēc tam, der ielāgot dažās sen zināmas patiesības. Iepirkties vajag ar prātu, strikti analizējot un apsverot visus par un pret katra pirkuma gadījumā. Tas attiecas kā uz drēbēm, apaviem aksesuāriem, tā arī uz sadzīves precēm, interjera priekšmetiem un mēbelēm.

Netipiski uzkrājumi – 5 lasītājas dalās pieredzē

Uzkrājumu veidošana. Lai vai kā negribētos atzīt nauda ir tā vienība ap kuru griežas pārējās dzīves jomas. Un, jo vairāk naudas, jo labāk veicas arī citās jomās. Materiālā pasaule šajā laikmetā ir ņēmusi virsroku pār citām mūsu ikdienas sastāvdaļām. Viss tiek mērīts, kalkulēts un visādi citādi rēķinās tieši no šī skatu punkta.

Veselīgi un bez liekiem tēriņiem

Lētas receptes. Lēti un garšīgi. Pēdējā laika notikumi gandrīz ikvienam likuši pārdomāt savus tēriņus. Bet vai tāpēc atteikties no vēdera priekiem? Protams, ne! Turklāt garšīga un veselīga maltīte var nebūt sinonīms vārdam dārgi.

Rūpējies par planētu, taupot

Zaļā domāšana un dzīvošana kļūst par pārliecību aizvien vairākiem šīs planētas iedzīvotāju. Iespējams, tu neesi gluži zaļi domājoša, bet meklē veidus, kā samazināt savus tēriņus. espati.lv tev iesaka piecus ekoloģiskus padomus, kā dzīvot mazliet zaļāk un arī ietaupīt.

Kā atgūt izdevumus par izglītību un ārstniecības pakalpojumiem?

Cik gan daudzas no mums krāj čekus par zobārsta pakalpojumiem un par studiju maksu augstskolā, lai pēc tam tos iesniegtu Valsts ieņēmumu dienestā un atgūtu 25% no iztērētajiem izdevumiem? Tām, kuras nezina, atgādinām, ka triju gadu laikā no attiecīgā maksājuma par izglītību vai ārstnieciskajiem pakalpojumiem Valsts ieņēmumu dienestā var iesniegt gada ienākumu deklarāciju kopā ar attiecīgos izdevumus apliecinošiem dokumentiem un…