Birka: receptes

KARSTIE salāti AUKSTAI dienai

Tāpat kā apģērbam, arī ēdienam ziemā jābūt siltam. Tad kāpēc lai tādi nebūtu salāti? Viegli un vienlaikus pamatīgi… Taču vienmēr ar pārsteigumu.

Svētku maltīte, ja maciņā svilpo vējš

Gada nogalē svētku netrūkst, diemžēl to nevar teikt par naudu. Ja nu savu svētkiem paredzēto budžetu jau esi iztērējusi dāvanām un mielastam palikuši vien graši, naudas vietā daudz vairāk nāksies ieguldīt izdomu.

ĶIRBIS – padomi un 4 receptes

Gards, veselīgs un dzīvesprieku raisošs. Gluži kā saule, kas no vasaras saglabājusies ķirbī, pār mums līst patīkamas emocijas, medaina smarža un garša, kad gatavojam šo brīnišķīgo milzu ogu. Jo ķirbis, lai gan liels, bet tomēr oga.

Gatavo vīrieši! Šoreiz – izaicinoši eksperimenti ar sulām

Septembris tradicionāli saistās ar rudens iestāšanos, taču mūsu vīrieši nolēma paildzināt vasaru un pārsteigt mūs ar īpašiem ēdieniem, kuru gatavošanā izmantota sula! Iedomājies – gan garda vista, pagatavota pilnīgi neiedomājamā manierē, un kopā ar sulu. Un dievīgs deserts – protams, ar daudz, daudz sulas… Skaties fotogaleriju, kā vīrietis pārspēj pats sevi virtuvē!

VASARAS garša tavā virtuvē – 5 FORŠAS receptes

Nav labāka gadalaika virtuves priekiem kā vasara. Un nav labākas garšas par dillēm pārkaisītiem jaunajiem kartupelīšiem, tikko no dobes rautiem kraukšķīgiem gurķiem vai kūpošām cūku pupām ar kefīra glāzi. Tomēr, kad vienkāršās vasaras garšas jau esi piesātinājusies, laiks šos lieliskos produktus pagatavot sarežģītākās receptēs.

Gatavo vīrieši. Radoši eksperimenti ar maizītēm

Pirms kāda laika bijām aculiecinieces, kā divi braši vīrieši radīja pārsteigumu savām dāmām – cepa siera kūku un gatavoja interesantus salātiņus. Šodien aicinām tevi apskatīt bildes, kā mums gāja pasākumā “Vīrieši gatavo – 2. sērija”. Uzdevums šķietami vienkāršs – pagatavot dažādas maizītes, ar ko pacienāt viesus. Taču šie nav īstie, kuri pagatavos vienkāršas maizītes un liksies mierā…

Viegli un gaisīgi – salātiņi

Līdz ar biezajiem džemperiem, kas, iestājoties vasarai, novietoti skapja tālākajos plauktos, arī barojošo un sātīgo ēdienu receptes gribas noglabāt vēsākam laikam. Savu triumfa gājienu uzsāk salāti – viegli un gaisīgi, bet spēcinoši. Gluži kā pati vasara.

Sēklu maizītes un citi gardumi

Lai gan veselīgo un gardo sēklu klāsts ir neierobežoti plašs, populārākās (un arī pazīstamākās) ir saulespuķu, ķirbju, magoņu un arī ķimeņu sēklas. Turklāt, būdami konservatīvi savās virtuves mākslās un garšas baudās, latvieši sēkliņas bieži vien noliek tālākā virtuves plauktā. Sak, ja nu atcerēsies, tad pagrauzīs. Nu, labākajā gadījumā apkaisa maizīti, protams, ja pats cep to mājās. Un varbūt piedzer ķimeņu…

Gatavo vīrieši. Receptes īpašām pusdienām (fotoreportāža)

Domājot, ko gan interesantu varētu pagatavot, tiek izšķirstītas recepšu grāmatas, izsijāts internets un visas idejas tiek samērotas ar iespējām, jo pagatavot, piemēram, piecas stundas lēni sautētu pīles krūtiņu būtu pārāk ambiciozs projekts, savukārt pasta ar mērci šķiet pārāk vienkārši. Turklāt vēl taču ir jāuztraucas, vai sagatavotās pusdienas nebūs pārāk graujošas dāmu slaidajai līnijai un izlutinātajām garšas kārpiņām. Par desertu ilgu…