Birka: milupa

Brīnišķīgā ūdens pasaule

Speciālisti norāda, ka nodarbības baseinā stiprina bērna veselības stāvokli un veicina pareizu attīstību, labvēlīgi ietekmē asinsrites sistēmu un elpošanu. Peldot veidojas laba stāja. Aktīvas nodarbības ūdenī stiprina kaulus un nervu sistēmu un novērš plakanās pēdas attīstības iespēju, uzlabo miegu, apetīti un padara mazo cilvēku izturīgāku. Peldēšanas pozitīvos ieguvumus var turpināt plaši uzskaitīt, bet bez tiem – iešana divatā uz baseinu…

Mazuļa ceļš līdz staigāšanai

Lai arī ikviena mamma un tētis klusībā gaida to dienu, kad viņa mazulis piecelsies kājās un spers pirmos solīšus, ir vērts sevi paturēt aiz rokas, kad rodas vēlme šo notikumu paātrināt – sēdinot mazuli, kurš pats vēl nesēž, vai arī ceļot kājās un mācot tipināt tādu, kurš vēl pats nav sev atklājis soļošanas burvību. Otra lieta, ar ko mūsdienu bērnu…

Mazuļa attīstība no gada līdz pusotra gada vecumam

Brīži, kad mazulis kaut ko izdarījis pirmo reizi, ir skaistākie, ko vecāki atceras no bērna pirmā dzīves gada. Taču otrs dzīves gads ir vēl bagātāks pārsteigumiem un pārvērtībām. Tieši šajā laikā viņš kļūst līdzīgāks mazam cilvēciņam, iemācoties ne vien nostāvēt kājās, bet arī soļot, apzināti rīkoties un izturēties. Tomēr vecāku visvairāk gaidīti ir mazuļa pirmie vārdiņi. Zinu mammas, kuras, pirmdzimtā…

Spēlēsimies!

Bērna attīstība caur rotaļām. Visi izcilie matemātiķi, domātāji vai izgudrotāji ir cilvēki, kuri apveltīti ar plašu fantāzijas pasauli, ko virza dzīves laikā izkopts intelekts un uzkrātās zināšanas. Psihologi norāda, ka radoša un dzīva fantāzijas attīstīšana bērnībā, izmantojot rotaļas un spēles, palīdz veidoties analītiskām prāta spējām pieaugušā vecumā.

Bērna darbs – rotaļāšanās

Droši vien katrs ik pa reizei atceramies bērnību kā ļoti laimīgu laiku, jo tad mūsu vienīgais uzdevums bija rotaļāties. Tā domājot, mēs nemaz neapzināmies, ka rotaļāšanās mazam bērnam ir tikpat nopietns uzdevums kā pieaugušajam – strādāšana. Rotaļāšanās dod iespēju bērnam mācīties, izzināt un attīstīties. Lai šie procesi noritētu pēc iespējas veiksmīgi, vecākiem ar mazuli jārotaļājas kopā. Turklāt iesaistīt spēlē var…

Laiks, kad neko NEDRĪKST?

Piedāvā alternatīvas! Izolēt bērnu no visa bīstamā pat mājas apstākļos nav iespējams. Tā vietā, lai teiktu NEDRĪKST!, vienkārši piedāvā bērnam citu izziņas objektu. Mācies pati un māci savam mazulim kompromisa mākslu. Šajā vecumā, no bērna pozīcijām raugoties, tā ir ļoti nosacīta, jo mazulis nemāk vienoties. Bet tavs uzdevums ir ieinteresēt bērnu ar mantu, ar kuras palīdzību iespējams novērst viņa uzmanību…