Birka: mazuļa attistiba

Kā atradināt bērnu no KNUPJA?

Bērna atradināšanu no knupja var salīdzināt ar pieauguša cilvēka atradināšanos no jebkura sliktā ieraduma, piemēram, smēķēšanas. Šis process jāveic visai ģimenei kopā un stingri jāturas pie izvēlētās stratēģijas – lai mazais “atkarīgais” neapjūk un skaidri jūt robežas. Bet kad un kā labāk šo atmešanu realizēt, lai tā noritētu vieglāk?

11. mēnesis – mazuļa attīstība

Tas brīdis ir tuvu – tavam mazulim tūlīt jau būs viens gadiņš. Vienpadsmit mēnešu vecumā bērna attīstībā nozīmīgākās ir fizisko kustību attīstība un runas attīstība.

ROTAĻLIETAS mazulim PIRMAJĀ dzīves gadā

Veikalu plaukti ir pārpildīti ar dažādām bērnu rotaļlietām, kas ir viena par otru skaistākas, interesantākas un krāšņākas. Taču kuras no tām pirkt bērnam pirmajā dzīves gadā? Kā izvēlēties mantu, kura mazulim būtu tiešām vajadzīga, nevis tikai gana krāšņa, lai patiktu tev pašai? Par to šoreiz!

10. mēnesis – mazuļa attīstība

Mammas un citu pieskatītāju uzmanība un vērība tiek pārbaudīta atkal un atkal, jo bērna darbības lauks strauji palielinās. Un, smejies vai raudi, visbiežāk mazajam interesē tieši aizliegtās mantas un sadzīves priekšmeti. Uzmanies, lai jaunais pētnieks nebeidzamajā atklāsmes kārē pārāk rūpīgi neizpēta radioaparātu, video vai DVD atskaņotāju, kā arī citu sadzīves tehniku. Ne vienmēr tehnika pārdzīvo šādu mazā atklājēja izpēti.

7. mēnesis – Mazuļa attīstība

Nemiers mājās – tā varētu nosaukt šo mēnesi. Laiks, kad atrodi bērnu tur, kur esi viņu novietojusi, pagājis uz neatgriešanos. Mazais aktīvi pārvietojas un apgūst pasauli.