Birka: darba vide

Kultūru atšķirības darba vidē

Šobrīd darba tirgus vide visā pasaulē kļūst arvien raibāka, pateicoties tieši darbinieku dažādībai gan tautības, gan kultūras ziņā. Arvien lielāki un ietekmīgāki kļūst dažādi starptautiski uzņēmumi, kuros darbinieku sastāvs, pēc būtības, nevar būt viendabīgs. Tā tas notiek arī Latvijā. Turklāt, arī paši latvieši dodas jaunas darba pieredzes gūšanā uz ārzemēm, kur tiem nākas saskarties ar kultūru atšķirībām, kas īpaši labi…

Darba kolēģi – svarīgie gaisa jaucēji

Darba kolēģi. Darba kolēģu tipi. Attiecības darbā. Katra no mums ir sapņojusi par ideālu kolektīvu, rūpīgiem un čakliem kolēģiem, kas palīdz un nekad nekašķējas. Diemžēl realitātē ir nedaudz citādi. Bieži vien paši darbīgākie patiesībā ir vieni vienīgi gaisa jaucēji, no kuriem jēgas ir tik vien, kā citu darba ražīguma mazināšana un omas bojāšana.

Mobings – kā pret to cīnīties?

Ar vārdu mobings apzīmē psiholoģisko teroru darba vidē. Mobings var būt gan no kolēģu, gan no vadības puses. espati.lv tev pastāstīs par mobinga veidiem un par to, kā pret to cīnīties.

Cik svarīga ir darba vide

Šis ir īstais brīdis, lai noņemtu starpsienas birojā (ja to atļauj darba specifika), lai iekārtotu mājīgu virtuvi, organizētu kopīgas pusdienu pauzes un darītu citas lietas, lai kolēģi var padalīties ar jauniem trikiem klientu piesaistīšanā vai citu nozīmīgu informāciju.