Birka: bērnudārzs

Bērns ļoti NEGRIB iet uz bērnudārzu – ko iesākt?

Bērnudārza apmeklējums spēj izraisīt visplašāko emociju gammu – gan prieku, gan skumjas un pat histēriju. Pirms veikt pārsteidzīgus spriedumus, vecākiem ieteicams apsēsties, dziļi ieelpot, izelpot – un mēģināt kopīgiem spēkiem saprast – kāpēc bērns reaģē tieši tā, kā reaģē?

Tavs BĒRNS ir GUDRĀKS, nekā tu domā!

Bērns, vēl zīdainis būdams, mācās pazīt burtus, divu gadu vecumā viņš jau tekoši lasa, zina un runā vairākās svešvalodās, liek lietā apbrīnojamas enciklopēdiskas zināšanas, prot atšķirt skaitļus, peld, muzicē, glezno, zīmē, ir veikls, ātrs, drošs un par sevi pārliecināts – tas var likties neticami, bet tas patiešām ir iespējams!

7 svarīgas lietas, lai BĒRNS nejustos ģimenē ATSTUMTS

Pārsvarā visās ģimenēs strādā abi vecāki, bet atvase visu dienu pavada bērnudārzā, skolā vai auklītes sabiedrībā. Šobrīd, kad darbam un iztikas pelnīšanai tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, attiecības ar bērniem cieš visvairāk. Stress, pārslodze, laika un uzmanības trūkums nav labākie sabiedrotie audzināšanas procesā. Espati.lv piedāvā vairākus padomus strādājošiem vecākiem, kā uzlabot attiecības ģimenē, neliekot bērnam justies atstumtam.

Ko darīt, ja bērnu APSMEJ vienaudži?

Gandrīz visiem bērniem ir nācies saskarties ar ķircināšanu (apsmieklu) no draugu, klasesbiedru, māsu vai brāļu puses. Dažiem tā var būt tikai īslaicīga parādība, ar ko nenākas sastapties katru dienu, bet ir bērni, kas to piedzīvo itin bieži. Apsmiekls, apsaukāšanās un ķircināšana mums pieaugušajiem dažreiz var likties kā spēlīte, bet bērni šajā ziņā viens pret otru dažrīd spēj būt pat ļoti…

Pirmā diena bērnudārzā

Ļoti iespējams, ka bērnudārza apmeklējums tavai atvasei būs līdz šim nozīmīgākais piedzīvotais notikums. Lai gan šobrīd bērnudārzā pieņem pavisam maziņus bērniņus, optimālais vecums, lai sāktu apmeklēt bērnudārzu, ir 3 gadi. Aptuveni mēnesi pirms došanās uz bērnudārzu sāc nedaudz mazāk pavadīt laiku kopā ar savu mazuli. Izstāsti viņam par bērnudārzu, lai mazajam rastos savs priekšstats, apmeklējiet to jau iepriekš.