Birka: bērna pārtika

Veselīgi našķi bērnam

Nav noslēpums, ka bērni mīl našķus. Katrai māmiņai, atnākot no veikala, nācies dzirdēt savu mazo vaicājam: „Mammu, tu man kaut ko garšīgu atnesi?” Nu un vecākiem krietni vien jāpalauza galva, lai mazajam kārumniekam domātais našķis būtu ne vien salds un bet arī veselīgs.

Mazie apalīši

Liekā svara un aptaukošanās problēmu cēloņi bērniem ir tādi paši, kā pieaugušajiem – hormonālais disbalanss, mazkustīgs dzīves veids un pārāk liela enerģijas uzņemšana ar ēdienu. Ja pieaugušie (ne visi, bet lielākā daļa) paši spēj apzināt un atrisināt problēmu, tad bērniem ir nepieciešama vecāku palīdzība. Bet vairumā gadījumu tieši vecāki ir vainīgi bērna liekā svara problēmās.

Ēšanas paradumu veidošana bērnam

Ievēro režīmu. Regulārās ēdienreizes ir ļoti svarīgas augošam organismam, tāpēc ikdienas ēdienreizes plāno vienā un tajā pašā laikā. Bērna kuņģītis ir maziņš, tāpēc starp ēdienreizēm viņam bieži prasās kādas uzkodas. Čipsu, cepumu un konfekšu vietā, piedāvā augļus, sieru vai citu veselīgu našķi. Ļauj mazajam izvēlēties. Dod mazajam izvēles iespēju, bet pieturies pie veselīgas ēšanas principiem. Piemēram, pilngraudu brokastu pārslas ar…