Bez ūdens nav dzīvības, bet ir liekais svars

Vai zināji, ka šķidruma nepietiekamība organismā veicina ķermeņa tauku uzkrāšanos? Šķidruma deficīta gadījumā, stresa ietekmē organisms sūta smadzenēm signālus, kas ir identiski tiem signāliem, kas liecina par barības trūkumu.

Rezultātā, tā vietā lai padzertos, mūs ēdam, uzkrājot ar vien lielākas tauku rezerves.

Aktīvi pievēršoties tievēšanas pasākumiem, mūs apmeklējam sporta zāli, lietojam visdažādākos preparātus un izmēģinām mokošas diētas, neiedomājoties, ka pietiktu ar sabalansētu šķidruma uzņemšanu.
 
Cilvēkiem ar liekā svara problēmām, diētas ārsti iesaka ūdens diētu. Papildus tējai, kafijai un zupai, dienā nepieciešams izdzert 1,8-2,5 litrus tīra ūdens. Ievērojot vairākus vienkāršus principus, var novērst izsalkuma sajūtu un samazināt uzņemtās pārtikas daudzumu. Jāpiebilst, ka jāierobežo treknās pārtikas patēriņš, kā arī liela cukura daudzuma saturošu produktu lietošana uzturā. Tāpat jāaizmirst par alkohola un limonāžu baudīšanu, kas tikai papildus veicina organisma dehidrāciju. Izmantot var parastu krāna ūdeni, iepriekš to filtrējot, tomēr vēl labāks risinājums būtu avota ūdens vai ūdens no akas.

3 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.