Bērnu VASARAS NOMETNES Latvijā 2013

Lielisks risinājums, lai bērnam sagādātu neaizmirstamu un īpašu vasaru, ir nometnes! Raudzīsim noskaidrot, kādēļ ir vērts ieminēties par šo iespēju savai atvasei, kā arī apkoposim daļu no nometņu piedāvājuma Latvijā 2013. gada vasarai!

KĀDI IEGUVUMI BĒRNAM?
Jauni draugi. Kādas populāras bērnu nometnes organizētāji, aptaujājot bērnus, uz jautājumu „kāds ir galvenais nometnes pluss?” kā pirmo atbildi vairumā gadījumu guva tieši jaunu draugu iegūšanu. Labā lieta nometnēs ir tāda, ka bērni iemācās veiksmīgi komunicēt. Pateicoties sociālajiem tīkliem un plašajām iespējām interneta vidē, bērns nereti turpina komunicēt ar jauniegūtajiem draugiem arī pēc nometnes.

Bērns ir aktīvs un iemācās jaunas lietas
. Tava atvase noteikti iemācīsies kaut ko jaunu un noderīgu, līdz ar to jutīs, ka ir ko sasniedzis. Vienalga, vai tie ir jauni dejas soļi, dziesmas, jogas vingrojumi, laivošana vai jauna sporta spēle! Nometne ir „mācības praksē”. Turklāt, ja aizvedīsi bērnu uz nometni, viņš 100% tur izbaudīs visdažādāko aktivitāšu veidus! Sākot ar peldēšanu, beidzot ar futbolu un orientēšanās sacensībām!

Ceļ pašpārliecinātību un iemāca būt neatkarīgam
. „Jauni draugi un dalība dažādajās aktivitātes pavisam noteikti ceļ viņu pašapziņu. Uz pirmo septembri mana atvase dodas daudz pārliecinātāka par sevi un saviem spēkiem,” saka, nometnes apmeklējušo, bērnu vecāki. Bērns kļūs patstāvīgāks, iemācīsies pieņemt lēmumus un būt par tiem atbildīgam.

Paliekoši iespaidi un atzinīgs novērtējums.
Šīs atmiņas viņam noteikti paliks prātā un sirdī visu mūžu – par to vari nešaubīties! Nometne viņam iemācīs samierināties ar lietām, kas nav perfektas, un sadzīvot ar atšķirīgiem cilvēkiem.

KĀDI IEGUVUMI VECĀKIEM?
Profesionāla bērna pieskatīšana. Vari uzelpot! Jo viņi zina, kā iemācīt, priecēt un sagādāt bērnam labākos iespaidus, turklāt, iemācot arī jauno un noderīgo!

Miers mājās! Kaut viena nedēļiņa klusa, relaksējoša miera bez uztraukumiem par to, kur tavs bērns devies. Izklausās diezgan vilinoši, vai ne?


Bērns izmainīsies uz labo pusi. Bieži nometnēs ir stingra kārtība un ik rītu obligātas ir vingrošanas nodarbības. Pieradis pie jaunajiem ieradumiem, tavs bērns tevi noteikti pozitīvi pārsteigs! Varbūt turpmāk dosieties veselīgā skrējienā kopīgi?


Vairāk brīva laika sev.
Lieki teikt – tev šis laiks ir jāizbauda! Mazliet padzīvot šķirti – tas nāks par labu gan vecākiem, gan bērnam!

KO VAJADZĒTU ZINĀT UN SAGATAVOT VECĀKIEM?
Jautājumi, ko uzdosiet, sākot meklēt piemērotāko nometni bērnam. Pirmkārt, pārliecinieties par bērna interesēm. Nevediet, piemēram, uz Harija Potera grāmatu fanu nometni, ja skaidri nezināt, ka bērns tur iederēsies. Otrkārt, pajautājiet subjektīvos ieteikumus par nometnēm no cilvēkiem, kuri savus bērnus jau ir „sūtījuši” uz kādu no tām. Tāpat nekautrējieties prašņāt organizētājus, piemēram, par dzīvošanas apstākļiem vai ēdināšanu.

Kādi būs izdevumi par vasaras nometni?
Rēķinies, ka tas var būt dārgi. Ja nometnes maksa ir šķērslis, lai tavs bērns izbaudītu, iespējams, labāko viņa šīs vasaras piedzīvojumu, tad neiesakām padoties. Padomā, kur tu varētu samazināt savus personīgos vai visas ģimenes izdevumus, piedomāt pie ietaupīšanas.

Vai bērns ilgosies pēc mājām?
Ja tā ir pirmā reize prom no mājām, tad, visticamāk, ka jā. Ja jums vēl ir kāds laika sprīdis līdz nometnei, tad varat uzcelt teltis savā mājas pagalmā vai arī vari pamēģināt ieteikt bērnam palikt pa nakti pie kāda laba drauga, lai viņš varētu pierast, kā ir būt prom no pierastajām mājām. Laba iespēja, kā novērst ilgošanos pēc mājām un saglabāt saikni ar ģimeni, ir vēstuļu rakstīšana: e-pasts, draugiem.lv vai arī pierastās īsziņas.

Ko ņemt līdzi?
Bieži vien, ja ir vajadzīgas kādas specifiskas mantas, organizētāji par to informē laicīgi. Pārliecinies, ka ir ieliktas drēbes gan lietainiem, gan karstiem, gan arī vēsākiem laikapstākļiem, nodrošini viņu pret sauli, knišļiem un ērcēm. Izvēlieties piemērotus apavus dažādām aktivitātēm. Sapakojiet mazgāšanās līdzekļus, noderēs arī dvielis un mobilais telefons, lai sazinātos.

BĒRNA VIEDOKLIS
Kate Katrīna Cepure (15 gadi), rūdīta nometņu dalībniece: Uz vasaras nometnēm jādodas, lai neaizmirstami pavadītu laiku, iegūtu jaunus draugus, jaunas zināšanas, iemācītos bez problēmām komunicēt ar apkārtējiem un iepazītos ar jauniem cilvēkiem. Nometnes laikā, lai arī cik ilga tā būtu, apkārtējie kļūst kā viena liela ģimene. Tavi nesen iepazītie draugi pēkšņi ir tik tuvi kā māsas un brāļi, bet vadītāji – kā tavi vecāki. Vienas nometnes laikā iepazinu vairāk jaunu cilvēku nekā visa gada laikā. Tas, ko iegūstu nometnē ir ne tikai cilvēki man apkārt, jaukākās atmiņas un smaids uz lūpām, katru reizi atceroties nometni, bet arī pieredze dzīvei. Ar spēlēm un aktivitātēm iemācās to, ko skolā nemāca un ko vecāki nav spējīgi paveikt. Tā ir patstāvības nedēļa – bez vecākiem, prom no mājām, kur pašam par sevi ir jāuzņemas atbildība. Nometne palīdz atvērties, kļūt aktīvākam un komunikablākam. Parasti vecāki nometnes bērniem izvēlas pēc saviem kritērijiem, bet, manuprāt, nometni jāļauj izvēlēties bērnam pašam. Vecāku uzdevums ir lēmumu apstiprināt vai noraidīt.”

KAS ŠOVASARA NOTIEK PIE MUMS – LATVIJĀ?
Mājaslapa nometnes.gov.lv piedāvā izcili plašu vasaras bērnu nometņu klāstu. Izglītojošas (piemēram, krievu, angļu vai vācu valodu), kā arī aktīvas atpūtas un daudzveidīgas piedzīvojumu nometnes. Turklāt šeit var arī izvēlēties nometni īpaši izveidotā meklētājā, kur pēc taviem ievadītiem kritērijiem (datumi, vieta u.c.) iespējams atrast piemērotāko variantu tieši tavam bērnam! Vairāk informācijas meklē šeit: “Nometnes.gov.lv”

Mājaslapā nometnes.net
atrodama informācija par nometnēm gan tepat, Latvijā, gan arī ārzemēs. Pārsvarā nometnes domātas bērniem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu valodas un kultūras zināšanas. Vairāk informācijas meklē “Nometnes.net”

„Skrivanek Baltic”
piedāvā daudz iespēju bērniem. Šo organizatoru mērķis ir dot iespēju tavai atvasei gan pavadīt labi laiku, gan atpūsties, gan izmantot laiku lietderīgi. Skan labi! Vairāk informācijas: “Skrivanek Baltic”

Biedrības „Sprīdīša draugi”
4 īpašās nometnes no jūnija līdz pat augustam! Vairāk informācijas: “Sprīdīša draugi”

3 komentāru
  1. Savu bērnu pirmo reizi uz nometni palaidu otrajā klasē. Patika. Tagad pats jau maija sākumā sāk par to “ievadīt sarunas” ar mums :).

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.