Bēgot no cūku gripas

Laikā, kad apkārt valda nemiers un bažas par cūku gripas postošo darbību, arī espati.lv nespēj palikt vienaldzīga un vēlas ieteikt savus variatus, kā izvairīties no negantā bieda. Jāpiebilst, ka šie prakstiskie padomi noteikti darēs arī citu ziemas perioda slimību profilaksei, tāpēc tie kļūst jo īpaši vērtīgi. Ieskaties un, iespējams, kāds no padomiem šķitīs noderīgs.

Pirmā un galvenā lieta, lai izvairītos no gripas, ir profilakse. Tas nozīmē pilnvērtīgu, veselīgu (pēc iespējas mazāk E vielu) uzturu, mērenu fizisko aktivitāti un ēdienkartes regulāru papildināšanu ar sīpoliem, ķiplokiem, ingveru un medu. Var lietot arī rīsa sēni, kas arī stiprina imunitāti. Vairāk informācijas šeit:
http://videsvestis.lv/content.asp?ID=100&what=61
http://www.artstudio.lv/risasene/
Ieteicams lielā traukā (piemēram, 3 litru burkā) pagatavot dzērienu no ūdens, medus, citrona sulas un ingvera sulas (izspiež parastā sulu spiedē). Gan garšīgi, gan veselīgi. Medu nekarsēt un nemest karstā tējā, jo tad iet bojā bioloģiski aktīvās vielas. Svaigās sulas ir veselīgas (ķirbju, burkānu, biešu utt), bet jādzer saprātīgās devās. Ja šīs sulas tiek patērētas litriem, var iedzīvoties dažādās citās nebūšanās (alerģiskā reakcijā, kā arī sulās var būt daudz cukura).

Sintētiskie vitamīni slimību profilaksē daudz nelīdzēs – pilnvērtīgā uzturā ir viss, kas vajadzīgs.

Apmeklējot publiskus pasākumus, nekrīti panikā. Ja kinoteātrī tev kāds tieši klepo vai šķauda virsū, tad gan mūc, bet ja ar imunitāti viss kārtībā, vīrusus, kas katru dienu nonāk mūsos, organisms izķer un nogalina mums nemaz nezinot.

Runājot par bērniem, tiklīdz klasē parādās kāds slimnieks, ieteicams savu atvasi kādu dienu paturēt mājās. Nevajag krist panikā pie katrām iesnām, bet klepus un liela temperatūra ir ievērības vērti simptomi.

Pēc iespējas izvairies no stresa (nekašķējies ar vīru, laicīgi izbrauc uz tikšanos utt); ja tas nav iespējams – izlādē stresu pavingrojot vai citos sev pieņemamos veidos. Tas ir ļoti svarīgi, jo stress ietekmē ne tikai mentālo, bet arī somatisko sfēru. 

Nepārspīlē ar kaitīgajiem ieradumiem.

Ja tomēr parādās slimības simptomi, pirmkārt, jāsāk ārstēties pašam (tas tāpēc, ka ziemas sezonā ģimenes ārstiem ir daudz šādu slimnieku, un, kamēr tu sēdēsi rindā un gaidīsi savu kārtu, tevi apklepos un apšķaudīs pēc pilnas programmas – šajā ziņā nav bīstsmākas vietas par ārsta uzgaidāmo telpu)!

Daudz šķidruma, vilnas zeķes, sausas drēbes, ingvera tēja (skat. pirmo punktu) būs gana efektīvi ārstniecības līdzekļi saaukstēšanās gadījumā. Kamēr temperatūra nepārsniedz 37.5, nekādus pretdrudža līdzekļus nav jādzer. Ja nekļūst labāk, jāvēršas pie ģimenes ārsta, vislabāk – jāpiesaka mājas vizīte. Ja tā ir brīvdiena, nāksies braukt uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu.

Vēlamies atgādināt, ka cūku gripa nav trakumsēga, no kuras iet bojā visi, kas saslimst. Slimība ir ārstējama, ja organisms nav novājināts un ārstēšana ir sākta savlaicīgi.

4 komentāru
  1. Staro citu, es tagad sāku audzēt to rīsu seni, ļoti garšiga. Un nekas īapši nav jādara. Tiem, kam garšo bērzu sulas, garšos arī šī.

  2. Nu, nu, vai tad tiešām neviens šito nav vēl izslimojis? pdalieties, kā ir? Vai arī visi slimo pēc komentāriem spriežot 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.