Auglīgās DIENAS padara tevi SKAISTĀKU

Daudzus gadus ir pastāvējis uzskats, ka atšķirībā no dzīvnieku pasaules mātītēm, sievietei dienas, kad notiek ovulācija, respektīvi, auglīgās dienas nav nekādi no malas pamanāmas, bet ASV, Kalifornijas Universitātē veiktais pētījums pierādījis pretējo.

Dzīvnieku pasaulē auglīgās dienas ir ļoti izteikti pamanāmas, šajās dienās mātītes mēģina seksuāli piesaistīt tēviņus, lai notiktu apaugļošana. Piemēram, cilvēku sugai tuvu stāvošajām šimpanzu mātītēm, šajā laikā ir izvirzītas ģenitālijas. Ilgu laiku pastāvēja uzskats, ka auglīgās dienas sievietei nav nekādi manāmas, bet ASV pētījums pierādīja pretējo.

Pētījumā piedalījās dažāda vecuma studenti, vecumā no 18 līdz 37 gadiem. Šiem studentiem tika izdalītas dažādas sieviešu bildes, kur bija redzams tikai sievietes augums, bez galvas. No šiem attēliem bija jāizvēlas pēc studentu domām pievilcīgākās sievietes. Un vairāk kā 60 % gadījumu tika izvēlētas sievietes, kurām ir ovulācija, jeb auglīgās dienas. 

Sievietes neapzināti dienās, kad sievietes organismā briestošā olšūna ir gatava apaugļošanai, mēģina sev pievērst lielāku uzmanību, padarīt sevi skaistāku un seksuāli pievilcīgāku. Jo tuvāk ir ovulācija, jo sieviete vairāk vēlas pievērst sev uzmanību, kas arī izdodas spriežot pēc pētījuma rezultātiem.  Sievietes vairāk sāk piedomāt pie sava vizuālā tēla, rūpīgi frizējas, klāj grimu utt. īpašas pazīmes ir redzamas apģērbā – apģērbs šajās dienās ir atbilstošs modei, tas vairāk atklāj miesu, kā arī ir daudz piegulošāks. Auglīgajās dienās sievietes daudz biežāk izvēlas nēsāt svārkus, nekā bikses, tādā veidā neapzināti pasvītrojot savu sievišķību. Tiek lietoti vairāk aksesuāri utt.

Šo pētījumu izskaidroja Viskonsīnas Universitātes psihologs. Viņš skaidroja, ka sievietes uzvedībā ovulācija vienmēr ir pamanāmas vārīgai acij. Un bieži vien pat sieviete nesaprot, kāpēc tieši šodien viņa vēlas būt skaistāka nekā citu dienu. Lai gan zemapziņas līmenī sieviete sajūt savas auglīgās dienas, pat jau neseko tām līdzi kalendārā. Un arī vīrieša zemapziņa šo signālu uztver, jo lai gan mūsu attīstība ir augstāka nekā dzīvniekiem, tomēr kaut kādi primitīvie instinkti, tādi kā vairošanās u.c., mūsos vēl mīt. 

7 komentāru
  1. Pilnīgi tam piekrītu, jo sanāca pārliecināties pašai. Vairākas reizes gadījies tā, ka vīrs pasaka, ka šodien īpaši labi izskatos; it kā nekas nav mainījies, bet āda staro, ir ļoti maiga, acis spīd. Esmu pamanījusi, ka tas bieži vien sakrīt ar cikla vidus, kad apmēram mēdz būt ovulācija. Izskatās, ka daba tomēr parūpējas, lai tajās dienās no sievietes nāk īpaši fluīdi.

  2. KKur biju šo dzirdējusi, un šodien starp citu ir viena no tām dienām.. 😀 tpc dažreiz saprotu kādēļ vēlos tā uzpudēties un staigāt tikai papēžzābaciņos 🙂

  3. Nu beidzot rakstisks piemers tam,ko pirms tam domaaju,ka taa avreetu buut,bet neko nebiju par sho dzirdeejusi! Shajaas dienaas vienmeer izskatos simpaatiskaak nekaa paareejaa meenesii,kaadas 4 dienas. Un vienmeer skatos uz sevi un nevaru saprast,kas ir mainiijies sejaaa.. tad redz kas mani padara skaistaaku 🙂

  4. Doh! Un Jūs šito tikai nupat uzzinājāt?? Es šo zināju jau skolas laikā. Vai nu man ir gudra mamma vai arī laba atmiņa. 😉

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.