ATSLODZES dienas – patīkama alternatīva diētai

Tas nu ir fakts – ja stingriem atteikumiem plosītu diētu īstenot grūti, var līdzēt atslodzes dienas. Pareizi tās ievērojot, arī rezultāts nebūs mazāk iespaidīgs. Turklāt neatkarīgi no tā, vai mērķis ir novājēt vai vienkārši darīt labu savam organismam, atslodzes dienas ir ieteicamas visiem.

Kas ir atslodzes diena?
Jau pats vārdu salikums ietver mesidžu –atslogot, mazāk ēdot. Vai neēdot nemaz, bet tikai dzerot– tēju, ūdeni. Šādā režīmā, ievērojot atslodzi vienu vai, labāk, divas dienas nedēļā, organismam un visām tā sistēmām tiek uzdāvināta veselīga atpūta.
Viens gan jāievēro, neatkarīgi no tā, kāda veida atslodzes dienas izvēlies (ar ēšanu vai bez tās), uz sāli vai cukuru pat neskaties! Toties dzer daudz ūdens, lai visi sārņi un apēstās nešķīstības skalojas laukā. Tik vienkārši! Mainot ēšanas režīmu, organisms tiek paķerts uz izbrīna un nepagūst pielāgoties, tāpēc nesāk dzīvot, taupot ikvienu apēsto kumosiņu. Tā ir patīkama priekšrocība, salīdzinot ar ilgstošām diētām, kad, tikai nedaudz vairāk apēdot vai atkāpjoties no stingrajiem priekšrakstiem, viss tiek noguldīts tauku rezervēs – ja nu atkal būs jābadojas… Gluži kā depozīts bankā.
Mazsvarīgs nav arī psiholoģiskais aspekts – atslodzes diena neilgst mūžīgi, atslogojusies dienu, divas, vari ēst kā vienmēr. (Patiesībā pat nemanīsi, ka būsi sākusi ēst nedaudz mazāk, jo atslodzes dienas palīdz normalizēt apēstā daudzumu arī vēlāk). Ilgstoši aizliegumi – mūžīgais diētu pavadonis – parasti arī ir iemesls kapitulācijas karoga uzvilkšanai cīniņā par lieko svaru. Izvēloties atslodzes dienas, baltais karodziņš, visticamāk, netiks atritināts.

Ko ēst un dzert?
Ja atslodzes dienā priekšroku dod mērenai ēšanai, izvēlies vienu vai divus mazkaloriju produktus, ko sadali pa vismaz piecām ēdienreizēm vai ēd tad, kad vēders piesaka badastreiku. Atslodzes dienām piemēroti augļi, dārzeņi, svaigi spiestas sulas (lai gan veselīgāk apēst augļus veselus, ar visām miziņām, kas kalpos kā maiga slota tavam zarnu traktam), arī skābpiena produkti, piemēram, liess jogurts, biezpiens, kefīrs, ko vari aizdarīt ar sasmalcinātiem garšaugiem, gurķiem vai tomātiem – būs arī laba deva vitamīnu un ne vēsts no tracinošās bada sajūtas. Turklāt garšaugi, bagātīgi lietoti, palīdz iztikt bez sāls. Ieteicams izvēlēties sezonas augļus un dārzeņus, kas tepat pašmāju dobēs, mežos un dārzos sauli baudījuši, tāpēc ir dabiskāki par dabiskiem un veselīgāki. Tiem ir pavisam cita garša un vērte, turklāt tie nav ne īpašos vaskos vai ķīmijā mērcīti, lai pacietīgi varētu mērot ceļu līdz pircējam. To atceries pavasarī un vasarā, kad ienāksies pirmais gurķis, dille un redīss vai zemene.

Cik daudz?
Attiecībā uz visu šo svaigo zaļumu darbojas princips – ēd, cik lien! Ne mazāk par kilogramu. Bet var droši vairāk. Patiesībā šāda vienveidība, kad jāpārtiek no kaut kā viena, ātri apnīk, un tu nemaz nespēsi apēst ziloni gurķa izskatā. Visos augļos un ogās, arī dārzeņos un garšaugos ir daudz vitamīnu, minerālvielu un bioloģiski aktīvu savienojumu, kas tev nepieciešami. Tāpēc ieteicams vienmēr neēst tikai, piemēram, zemenes vai ābolus, bet pēc iespējas dažādot, katru reizi izvēloties kaut ko citu, lai organismam tiktu pilnīgi viss vajadzīgais, jo katrā no produktiem kāda labuma būs vairāk, cita – mazāk.
Ja izvēlies pārtikt no ūdens vai tējas (sula un skābpiena dzērieni vienlaikus ir ēdiens), vajadzētu izdzert vismaz astoņas glāzes vai vairāk, lai organisms neatūdeņotos un skalotos. Mēdz gadīties, ka, dzerot tikai ūdeni, iespējama slikta pašsajūtu – galvassāpes, nespēks, viegls nelabums. Ja tā, izvēlies augļus vai dārzeņus, vai kaut ko biezāku. Dažreiz pēc tīras atslodzes dienas (tā saucamās ūdens dienas) nākamajā gadās, ka organisms tev atriebjas par nežēlīgo badināšanu un cenšas to kompensēt ar pastiprinātu izsalkumu. Dažreiz gluži otrādi – izskalots tīrs un nevainīgs kā mazs jēriņš, tas vismaz vēl dienu ir ļoti pieticīgs un nemaz nekāro papildu porcijas. Atliek ieklausīties sevī un izvēlēties piemērotāko.

Ko mums no tā būs zināt
Atslodzes dienas sniedz vairākus fiziski jūtamus un redzamus labumus:
•    tā ir iespēja attīrīt organismu no sārņvielām;
•    ideāla atslodze ikdienā pārslogotajam zarnu traktam;
•    veids, kā samazināt svaru;
•    viegli īstenojamas un nav mokošas.

7 komentāru
  1. ir vērts atslodzes dienas sakombinēt ar mēness fāžu kalendāru – tad būs vēl efektīvāk!

  2. Kas var atrast, kur internetā ir mēness fāzes? Un kurās no tām ir jāietur atslodzes dienas?

  3. Man šķiet ka visefektīvāk varētu būt dilstoša mēness dienās. Taču labāk vēl pameklēšu netā.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.