ASARU terapija

Nereti mūsdienu sievietes savu jūtīgās un emocionālās būtnes tēlu ir aizstājušas ar aukstas dzelzs lēdijas ampluā. Nav jau tā, ka emociju nebūtu, bet laiki ir mainījušies, un pamazām sāk valdīt uzskats, ka ne tikai vīrieši, bet arī daļa sieviešu neraud, lai gan tās ir neveselīgas muļķības.

NO EMOCIJĀM NAV JĀKAUNAS
Emociju izpausme nebūt nav vājums, no tām nav jākaunas. Jo patiesībā jau visi laiku pa laikam raud, smejas, priecājas, bēdājas un pārdzīvo. Cilvēkam ir jāmāk sadzīvot ar savām emocijām un jūtām, jo ātrāk vai vēlāk viss nāk uz āru. Ja asaras, dusmas vai kādas negācijas ilgstoši ir aizturētas, tas pirmkārt bojā omu un veselību, neizpaustas emocijas, it īpaši negatīvas, var aktivizēt dažādas slimības, sākot no saaukstēšanās līdz kuņģa čūlai u.c. nepatīkamām kaitēm. 

Otrkārt ir jārēķinās ar to, ka ātrāk vai vēlāk emocijas tāpat nāks uz āru, un tas var notikt daudz nekontrolētāk un negatīvāk – kā histērija, dusmu lēkme un tml.

ASARAS DZIEDĒ
Gan jau zini, kāda ir sajūta, kad milzīgais kamols kaklā kļūst aizvien lielāks līdz tu izplūsti asarās. Un nav svarīgi, vai ir notikusi liela nelaime, vai tu vienkārši jūties kaut kādu iemeslu dēļ skumji, tu pēc šīm asarām jūties labāk. Gan jau esi dzirdējusi apgalvojumus, ka asaras dziedē, un to saka ne tikai mammas, bet nu jau to apgalvo arī mediķi.

Asaru nozīmi ir izpētījis bioķīmiķis Viljams Frejs, kas atklājis vairākas interesantus faktus par asarām. Kā jau droši vien nojaut, ne visas asaras ir vienādas, ir ārējo kairinājumu asaras (sīpoli, gāze un tml.), ir tēlotās asaras (gan jau katra kaut reizi ir izspiedusi pāris asaras, lai panāktu savu) un ir emocionālās asaras, kas ietver sevī gan prieku, gan bēdas u.c. emocijas. Kā apgalvo V. Frejs, emocionālās asaras kalpo kā lielisks antidepresants, tās noņem spriedzi, palīdz atbrīvoties. Tas saistīts ar to, ka tieši šīs asaras palīdz no organisma izvadīt toksīnus, kas padara mūs uztrauktas un nomāktākas. Asaras iedarbojas kā labs relaksējošās masāžas seanss, vienīgi tās nemaksā neko un ļauj atbrīvoties no negācijām dabīgi.

SECINĀJUMS
Ir jau labi reizēm slēpties aiz cietas, nejūtīgas maskas, tā vieglāk sevi pasargāt no apkārtējo cilvēku negācijām, bet vienmēr tas nav iespējams. Tāpēc nākamreiz, kad jūti, ka asaras tūlīt plūdīs straumēm, neapspied tās. Izraudies no sirds un sajūti atvieglojumu. Arī stipri un drosmīgi cilvēki reizēm raud.

6 komentāru
  1. Nezinu, vai tikai man tā ir, bet tad, kad raudu, it īpaši no sirds, tad pēc tam nomoka pamatīgas galvassāpes, neskatoties uz to, ka ikdienā galva man nesāp.

  2. Oi, kaut kā tieši tagad – gada nogalē bimbāju no sirds – no aizkustinājuma un arī skumjām. Varu brēkt stundu no vietas. Ceru, ka nākamais gads mazāk raudulīgs būs 🙂

  3. raudat nev nekas slikts kā vairums saka,tas atvieglo civvēka dveseli un tad klus dudz reiz vieglāk dzivot.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.