A(rt)R(ussia)T(oday)-index – Krievijas laikmetīgās mākslas izstāde

Izstāžu zālē Arsenāls norisinās Krievijas laikmetīgās mākslas izstāde A(rt)R(ussia)T(oday)–index(saīsināti ART–index), kur eksponēti 25 mākslas projekti, kuru autori pārstāv dažādu Krievijas reģionu pilsētas – Maskavu un Sanktpēterburgu, Ņižņijnovgorodu un Kaļiningradu, Jekaterinburgu un Novosibirsku. Šī ir pirmā šāda mēroga krievu mākslas ekspozīcija, kas ir skatāma Rīgā pēdējo divu desmitgažu laikā.

Krievijas laikmetīgā māksla, neraugoties uz vērienīgiem projektiem, kas nesenajā pagātnē ir norisinājušies dažādās Eiropas un Amerikas pilsētās, joprojām paliek līdz galam neizzināts materiāls. Izstāde ART–index piedāvā pietiekami plašu mākslinieku vārdu, mākslas tendenču un virzienu ainu, kuri ir ievērojami Krievijas pēdējo gadu mākslā (piem., Oļegs Kuļiks, Vadims Zaharovs, Leonīds Tiškovs, Sergejs Šutovs, grupa Zilie deguni, Провмыза).
Ekspozīciju veido apjomīgi projekti un instalācijas, apzināti ievērojot kontrasta principu: jaunie mākslinieki parādīti līdzās ļoti pazīstamiem autoriem, jauni darbi salikti kopā ar jau pārbaudītām, dažādos starptautiskajos mākslas forumos demonstrētām instalācijām. Būtiska īpašība, kas raksturo šo projektu, ir izstādes kuratoru pozīcija un uzdevums – atspoguļot Krievijas mākslu kā sarežģītu un pretrunīgu tendenču kopumu. Svarīgi iepazīstināt Latvijas skatītāju ne tikai ar divu lielo metropoļu – Maskavas un Pēterburgas – aktuālo mākslu, bet iekļaut ekspozīcijā arī mākslinieku darbus no citām Krievijas pilsētām, kur aktivizējušies laikmetīgās mākslas centri.

Projekta hronoloģiskā amplitūda iekļauj gan pēdējo trīs gadu laikā tapušus darbus, gan dažus sava veida klasiskus paraugus no 1990.gadu beigu krievu mākslas, kas jau kļuvuši par tā laika zīmēm.
Izstāde notiek pēdējo nedēļu – ir vērts aiziet!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.