Amber… Jau atkal Cabaret

Jau sesto gadu pēc kārtas producentu grupa Virus Art decembra mēnesī piedāvā apmeklēt krāšņo teatralizēto koncertuzvedumu Cabaret. Idejas autors un režisors ir Virus Art producentu grupas vadītājs Viktors Runtulis. Šā projekta pirmsākumos vairākus gadus par Cabaret dīvu dēvējām Lindu Leen, bet nu jau trešo gadu mūs ar savu lielisko balsi valdzina koķetā un šarmantā dziedātāja Amber.

Kā es kļuvu par Justin
Viss sākās ar to, ka tiku uzaicināta Virus Art rīkotajā uzvedumā Viva La Bomba, kurā atveidoju karstasinīgo meksikānieti Mariju kopā ar tādiem Latvijā pazīstamiem māksliniekiem kā Uldis Marhilēvičs, Laimis Rācenājs un Intars Busulis. Tālāk jau piedalījos kino Cabaret uzvedumā, uzstājoties ar džeza sastāvu pirms lielajām Cabaret izrādēm. Daļēji vai arī pilnībā tas bija kāda mana sena sapņa piepildījums un jau tad jutos neizsakāmi laimīga, ka varu piedalīties šajā uzvedumā, jo būt par Cabaret daļu ir kā nokļūt citā pasaulē, kā kino. Nākamajā vasarā man par lielu pārsteigumu Viktors Runtulis (Virus Art dibinātājs un Cabaret tēvs) uzaicināja piedalīties tā gada izrādē Cabaret Allez un kļūt par franču mazo lēdiju – Justin. Manuprāt, Justin ir tāda maza franču dīviņa, kaķene, kas nokļuvusi citā vidē, kur viņa izdzīvo visdažādāko emociju skalu un ar katru gadu, pārdzīvojot dažādus notikumus, kā jau katrs no mums, kļūst tikai emocionāli bagātāka.

Komanda
Visā Cabaret atmosfērā jūtos ļoti labi – vide un cilvēki šeit mani ļoti iedvesmo, turklāt vienreiz gadā ir iespēja uz kādu laiku pabūt citā pasaulē, kurai ir maz kopēja ar reālo vidi, bet kura ir ļoti tuva manai emocionālajai pasaulei. Katru gadu repertuārs ir ļoti atšķirīgs un iespēja pamēģināt savus spēkus dažādos muzikālajos žanros ir nenovērtējama. Man patīk, ja uzvedumā ir daudz izaicinājumu – gan vokālo, gan fizisko. Tas tomēr ir liels maratons mēneša garumā un pārbaudījums gan ķermenim, gan prātam.

Gatavošanās process sākas parasti jau labu laiku pirms decembra izrādēm – repertuārs tiek atlasīts vasarā, intensīvi mēģinājumi sākas ap oktobri. Par kolēģiem. Kolēģi ir paši labākie, ieskaitot režisoru, horeogrāfus, dejotājus, mūziķus, dziedātājus, tehnisko personālu, kā arī apsargus un oficiantus. Decembrī visi šie cilvēki apvienojas, lai kļūtu par komandu, kas rada brīnumu un iespēju citiem lieliski pavadīt laiku. Man ļoti paveicies, ka jau trešo gadu pēc kārtas varu būt kopā ar šiem profesionāļiem, tāpēc daudz nākas strādāt arī pašai. Dziesmas ir vokāli sarežģītas un  prasa diezgan lielu iedziļināšanos. To sagatavošanai jāvelta daudz laika. Mums kā izpildītājiem visintensīvākais sagatavošanās process sākas ar oktobri un beidzas 1. janvārī. Izrādēs vienmēr ir arī kāds pārsteiguma moments, par ko parasti parūpējas uzveduma režisors Viktors Runtulis. Tehniski un fiziski sarežģīti man bija pirmajā gadā laisties pa trosi virs skatītājiem un dziedāt dziesmu, bet otrajā gadā – dziesmas laikā mani ieģērba pilnā matadora formā.

Tērpi un tēli
Šogad tērpus neveidos viens noteikts tērpu mākslinieks. Tie būs ļoti dažādi un no dažādām vietām. Tērpi ir neatņemama Cabaret sastāvdaļa, savukārt man tie palīdz iejusties konkrētā tēlā un izdzīvot kādu stāstu vai būt par tā sastāvdaļu. Tas varbūt izklausās dīvaini, bet, uzvelkot konkrēto tērpu, iespējams pārtapt par kādu citu, abstrahēties no sevis, no parastās ikdieniškās Aijas un vienkārši kļūt par Justin –  nereālu, bet man ļoti mīļu un tuvu tēlu. Es vispār labi jūtos tādos mazliet trakos un  mežonīgos tēlos, tajā pašā laikā patīk būt koķetai un arī nedaudz nešpetnai.

Šogad – Cabaret Artelis
Pēdējā laikā darba, pajumtes un laimes meklētāju kļūst arvien vairāk. Arī senāk brīdī, kad klājās grūtāk sociālajā ziņā, tika veidoti amatnieku, mākslinieku un pat zelta meklētāju arteļi, kas bija gan darba, gan kopdzīves forma. Mēs, Cabaret trupa, dibinām arteli un pie sava zupas katla decembrī aicinām ikvienu, kurš kaut uz mirkli meklē patvērumu no pasaules steigas un ikdienas rūpēm. Cabaret artelim jau ir savs bigbends – Orchestra d’Extasy, talantīgie skatuves mākslinieki – neatkārtojamais Fabio (Intars Busulis), daiļā Justin (Amber) un glamūrīgais Erkki (Erkki Otsman), aktieru trupa (Glumjers, Lumjers u. c.) un daiļās dūjiņas (Ladies Sweet). Savas prasmes nodemonstrēt ir pieteikušies arī izputējuši ielu muzikanti un profesionāli mūziklu solisti no Itālijas un Francijas. Artelī uzņemsim arī jaunpienācējus, kas ļoti gribēs kļūt par arteļa pilntiesīgiem iemītniekiem, bet, kuri tie būs, tas lai paliek Cabaret noslēpums…

Jau no 12. decembra
9. decembrī ir ģenerālmēģinājums, bet jau 12. decembrī sākas Cabaret izrādes. Izrāžu datumi – 12., 13., 22., 23., 27., 28., 29., 30., 31. decembris. Sīkāku informāciju var iegūt Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās vai arī apmeklējot www.bilesuparadize.lv.

Iegriezieties arī Paula krodziņā
Šobrīd piedalos arī Paula krodziņa pārraidēs. Katrs no šā cikla raidījumiem ir ļoti īpašs, jo veltīts kādam konkrētam autoram vai tematikai. Ir ļoti interesanti iepazīties ar Maestro Raimonda Paula ne tik dzirdētiem skaņdarbiem. Varbūt tie ir dzirdēti, taču man un, manuprāt, arī manas paaudzes cilvēkiem tie nav tik pazīstami. Man personīgi ir ļoti interesanti, un es ar lielu prieku piedalos ikviena raidījuma ierakstā. Tāpat liels gods ir strādāt kopā ar tādiem māksliniekiem kā Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Intars Busulis, Ance Krauze un citiem, nemaz nerunājot par pašu Maestro. Nekad neticēju, ka kaut kas tāds kādreiz varētu notikt, bet ir sapņi, kas piepildās.

8 komentāru
  1. Bišku tās biļešu cenas atgādina dzīres mēra laikā. Prieks, ka mums ir forši, kvalitatīvi produkti tikai, diemžēl, tiem lielākā daļa gribētāju nemaz netiek klāt. Varētu nofilmēt normāli tādu pasākumu, bet bez tām pārgudrajām, saaicinātajām politiķu rožām.

  2. Njā, man arī šitas pasākums patīk, tikai, lai aizietu kaut vai divatā – ļoti dārgi. Gandrīz jāsarunā ar vīrieti, ka katrs maksāsim par sevi un tad jāiet.

  3. Manuprāt, Amber ar katru gadu paliek foršāka. Pēc gadiem noteikti būs izcila zvaigzne! 🙂

  4. Man palaimējās, dabūju ielūgumu, un vakar aizjoņoju uz ģenerālmēģinājumu! Biju pirmo reizi cabaret! Vispār, es biju sajūsmā, pilnīgi! Man personīgi reti kad pārliecina pašmāju interpretācijas par šādu vai tādu tematiku vai laika periodu, bet šis uzvedums uz pāris stundām “ieviesa” tās īstenības sajūtu, kuru mākslinieki radīja uz skatuves! Bravo – tā jāsaka ;)) Amber balss kā dzintars, pati arī smukiņa!!

  5. Es arī biju…bet esmu redzējusi arī citus, teukšu, šis bija vissliktākais, diemžēl…bet varbūt, ka tā tikai ģenerālmēģinājuma vaina…repertuārā tik daudz skumju, sērīgu dziesmu. Krīzes tēma. Amber, manuprāt, apdalīta bija – viņas fantastiskajai balsij par maz, stipri par maz gabalu. Jaunpienāceju sniegumā es tiešām neredzēju neko tik satriecošu, lai neļautu īstajām zvaigznēm izpausties. Satriecošs gabals, ko Aija izpild;ija acapella.

  6. Jāpiekrīt zebest – Amber varēja un vajadzēja viņai ļaut vairāk mirdzēt. 🙂 Buslis – feini, feini. Otrais pāris – īsti nav pat ko pateikt – nebija rakstura, nebija uguntiņas. Sākums un pāris runājamās pauzes bija neveiklas, tādas, letiņu stilā.
    Ja pašai būtu jāmaksā 30-… Ls, es laikam neietu…

  7. 🙂 Amber manuprāt ir viena NO visperspektīvākajām dziedātājām Latvijā. Veiksmes!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.