Alerģija pret spermu?

Lai cik neticami tas šķistu, daudzām sievietēm patiešām iespējama alerģija pret vīrieša spermu. Šī alerģija atklāta salīdzinoši nesen, bet jau tagad pēc ASV veiktajiem pētījumiem var spriest, ka šī alerģija sastopama tikpat bieži kā alerģija pret riekstiem, ziedputekšņiem un tml.

Alerģiju pret spermu pētījis ārsts Endrjū Goldšteins, kura pētījumi liecina, ka alerģiska reakcija pret spermu nebūt nav reta parādība. ASV veiktajā pētījumā apsekotas 40 000 sievietes, kas cieš no šīs alerģijas. Tātad šī nebūt nav reti sastopama parādība.
 
Alerģijas izpausmes sākumā varētu būt izsitumi vai nieze makstī, vēlāk var parādīties nātrene, pietūkušas acis, caureja un pat elpošanas problēmas.  Alerģiju skaidro ar paaugstinātu jutību pret sēklas plazmu.

Alerģija sākas ar to, ka organisms sastop svešus proteīnus (spermā esošos) un atgrūž tos ar alerģisku reakciju – niezi un/vai ar augstāk minētajiem simptomiem.

Tiek uzskatīts, ka no alerģijas var izvairīties seksa laikā lietojot prezervatīvus, bet ne vienmēr tas dod rezultātu. Šobrīd zinātnieki strādā pie efektīvas vakcīnas izstrādes, lai alerģiskas sievietes varētu pilnvērtīgi nodarboties ar seksu. Jau tagad ir zināmas zāles, bet tās vēl tiek pilnveidotas.

Agrāk alerģija pret spermu maldīgi tika uzskatīta par kādu no STS slimībām vai maksts saslimstību, bet tagad ārsti ir kļuvuši zinošāki šai jomā. Ja pēc seksa tev parādās kāds no minētajiem simptomiem (alerģijas simptomi parādās aptuveni pusstundas laikā) noteikti dodies pie ginekologa un izrunā visas iespējas, kādēļ tā varētu notikt. Un ja nu tiešām esi šīs alerģijas upuris  – prezervatīvi nebūt nav tik slikta kontracepcijas metode – galvu augšā!

15 komentārs
 1. Njā… mūsdienu sa[cenzēts]ajā pasaulē drīz arī pret skābekli parādīsies alerģija…

 2. Nu alerģija pret spermu ir realitāte jau kādu laiku, un varbūt ne pret skābekli, bet pret sauli alerģija arī ir novērota. Ne viss visiem der un tas nav saistīts ar sa…tu vai nesap…u pasauli.

 3. 😀 Tur nebija rakstīts sap..ta, bet gan sadi..ta pasaule, ar kuru ir gan viss saistīts. Jo ir lietas, kas nevis der, bet gan ir vajadzīgas visiem:)

 4. nu nez vai sperma vai vienalga, kurš produkts vau viela ir vajadzīgs visiem, ja reiz organsims to atrūž.
  es – Tev gan “augsts” intelekta līmenis

 5. :D:D Ja Tev tas palīdzēs šonakt aizmigt, lai tā būtu, Tev taisnība! 😀 Un iztiksim bez personīgas dabas apvainojumiem…

 6. šitās pazīmes man tieši jaunībā bija, bet viss šitas sķās, kad sperma vēl nebija tikusi ārā 😀 Domāju jau, ka man alerģija pret vīriešiem. Desmit gadi pagājuši jau, bet nekas tāds vairs nav atkārtojies. Katrā ziņā bija gan šitāds periods kādu laiku, nemaz tā arī neuzzināju, no kā.

 7. Tie, kas uzskata, ka šāda alerģija nav iespējama, – jūs kļūdaties.. pati esmu to izjutusi.. Pirmkārt, tā kā lietoju tabletes, tad nu sperma nonāk kur kuro reizi.. otrajā dienā uzreiz parādās sārti izsitumi un nieze šajās vietās, plus vēl makstī.. sākumā domāju, ka tas nav nekas nopietns, bet kad tas atkārtojās atkal un atkal, sapratu, ka nav labi. Un te nu ir – alerģija! Neviena cita alerģija man nekad mūžā nav bijusi, bet no spermas – ir. Un iespējams ka tieši tas tad arī ir vainīgs pie manas “jaunās” slimības – nātrenes.. :/
  Nenovēlu nevienam šādu lietu..

 8. Ideāla atruna tām, kas nevēlas mīlēties…:)))
  Man tieši patīk tā sajūta, kad sperma ir manī. Nevaru iedomāties tādu alerģiju, liekas mazliet smieklīgi. Tas viss tak ir dabīgs.

 9. Jā, ko darīt ja alerģija no spermas un prezervatīviem? Gadās, ka ir alerģija no seksa…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.