Aizstāvēsim Bērnu tiesību aizsardzības centru!

Rīgas Bērnu tiesību aizsardzības centrs līdz 24. februārim organizē telefonakciju ar mērķi saglabāt centra neatkarību.

Kā pastāstīja Uzticības tālruņa sektora vadītāja Inta Biezā, telefonakcijas mērķis ir mēģināt nepieļaut centra trīspadsmit darba gados paveiktā izpostīšanu, atstājot bērnu tiesību aizsardzību miljons iedzīvotāju lielā pilsētā Rīgā bez koordinācijas, metodiskās vadības un kontroles.

Rīgas domes Koalīcijas padome ir pieņēmusi konceptuālu politisku lēmumu par Rīgas Bērnu tiesību aizsardzības centra pievienošanu Rīgas domes Labklājības departamentam.

Tā ir faktiska Rīgas Bērnu tiesību aizsardzības centra likvidācija, jo savas funkcijas tas var pildīt, tikai esot neatkarīgas iestādes statusā. Jau gadiem centru mēģinājuši likvidēt, bet tagad, vispārējās krīzes aizsegā, to izdarīt ir vieglāk. Naudas līdzekļi jau šobrīd ir atņemti tādā apmērā, lai nebūtu iespējams strādāt, kaut arī centra apmeklētāju skaits krīzes apstākļos ik dienas pieaug un viņiem vajadzīga arvien komplicētāka palīdzība," uzsver Uzticības tālruņa sektora vadītāja Inta Biezā.

Jau 1997.gadā pēc Rīgas Bērnu tiesību aizsardzības centra iniciatīvas un ar tā atbalstu tika uzsākta kustība "Bērns palīdz bērnam, bērns aizsargā bērnu", iesaistot altruistiskos bērnus savu problēmu risināšanā, ko par ļoti labu un pareizu praksi atzina arī ANO valstu konferencē, kas tika veltīta bērnu tiesību aizsardzības simtgadei Eiropā.

Ja centrs tiks reorganizēts jeb faktiski likvidēts, tad arī iepriekš minētā bērnu kustība tiks faktiski iznīcināta. Līdz ar to jāatzīst, ka domes deputātiem un amatpersonām bērni nav prioritāte, uzskata Biezā.

Izsakot viedokli , aicinām aizstāvēt Rīgas skolu bērnu kustību „Bērns palīdz bērnam, bērns aizsargā bērnu” un iestāties par neatkarīga Rīgas Bērnu tiesību aizsardzības centra saglabāšanu. Akcijas norises laiks: 04.02. – 24.02. 2009. Tālrunis: 67334441 (visu diennakti).

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.