9 paradumi, kas BREMZĒ tavu IZAUGSMI

Sieviešu pastiprinātā emocionalitāte un asaras reizēm var kļūt par veiksmīgu manipulācijas instrumentu mīlas attiecībās, taču konkurences piesātinātā darba vidē šādas izpausmes atbalstītas netiks. Pat ja šķiet, ka joprojām visai bieži piedzīvojam dzimumu nevienlīdzību karjeras jomā, ir vairāki zīmīgi, pat neapzināti sieviešu ieradumi, kas spēj nopietni bremzēt profesionālo izaugsmi…

Vēlme izpatikt. Karjeras veidošana nevar tikt bāzēta tikai un vienīgi uz izpatikšanu citiem. Diemžēl sievietēm atrast vidusceļu starp stūrgalvību un pielīšanu ir īpaši grūti. Centies savas idejas un nostāju paust skaidri un pārliecinoši, bet liec noprast, ka arī kolēģu domas tev ir svarīgas.

Darba vide – spēļu laukums, kurā sievietes neiesaistās. Protams, katram uzņēmumam ir savi noteikumi un nospraustās robežas, taču, lai gūtu panākumus, mēģini iekāpt detektīva ādā – pavēro, pēc kādiem principiem darbojas tavi veiksmīgākie kolēģi – seko viņu darba izpildes vadlīnijām un tiecies būt labākā!

Pieņemot lēmumus, sievietes vispirms vēlas apspriesties. Darbinieces, it īpaši – gados jaunas – nereti jauc apspriešanos ar vienošanos. Ja aptaujas veikšana ietver sevī domu – es nevaru pieņemt lēmumu, kamēr neesmu ar visiem apspriedusies, tad vienošanās nozīmē – man ir viedoklis, bet es vēlētos dzirdēt arī visu iesaistīto personu domas. Ja nāksi klajā ar savu vērtējumu jau sapulces sākumā, kolēģi novērtēs tavas zināšanas un atvērtību diskusijai.

Viedoklis jautājuma formā. Jo biežāk savas idejas pasniegsi kā jautājumu, jo maznozīmīgāku un nenoteiktāku iespaidu atstāsi. Ietrenējies paust viedokli apgalvojuma formā, vārdiski tieši un konkrēti – esi pārliecinātāka par sevi un izvairies no klačošanās un tukšas pļāpāšanas.

Lai izteiktu savu viedokli sapulcē, sievietes gaida uzaicinājumu. Jā, pieklājības normas ir jāievēro, taču atceries, ka sanāksmē, visticamāk, būs klātesošas daudzas augsta ranga personas, kurām tiks dota priekšroka. Ņem visu savās rokās! Un atceries – ja izlemsi runāt pati pirmā vai nerunāt vispār, tu sev izdarīsi lāča pakalpojumu. Centies uzstāties starp pirmajiem diviem vai trim, turklāt tai nav obligāti jābūt runai, arī iesaistīšanās diskusijā uzmanību novirzīs uz tavu pusi.

Sievietes neapzinās vizuālā tēla nozīmību. Lai arī šķiet, ka sievietes par savu izskatu domā vienmēr, nereti tomēr izvēlētais vizuālais tēls neatbilst darba vietas formālajām prasībām un uzņēmuma darbības virzienam. Pievērs apkārtējo uzmanību nevis ar lielu dekoltē, bet gan atbilstošu ģērbšanās stilu, kas pasvītros tavu nozīmību un labo gaumi!

Grēkāža loma. Ja kaut kas noiet greizi un vainota pie tā tiek sieviete, tā vietā, lai aizstāvētu sevi un izskaidrotu situācijas būtību un patiesos apstākļus, pietiekami bieži šī grēkāža loma tiek labprātīgi pieņemta. Ja tā turpināsi, ar laiku kolēģu un priekšnieka cieņa pret tevi būs zudusi. Iemācies apstākļus vērtēt un izskaidrot objektīvi, akli nenoniecinot sevi un citus.

Sievietes lūdz atļauju. Pieaugušie nav bērni – mēs esam pietiekami nobriedušas personības, lai lemtu par katru savu soli. Ja vīriešiem tas šķiet pašsaprotami, tad sievietes pārāk bieži mēdz sevi nostādīt bērna lomā. Tā vietā, lai lūgtu atļauju, informē pārējos par saviem plāniem, ar interesi ieklausoties ieteikumos.

Alkas pēc uzmanības. Jā, sievietēm patīk tikt ievērotām un iekārotām, tā ceļot savu pašapziņu, taču darba vide nav īstā vieta, kur šo tieksmi īstenot. Jo harmoniskāku un veiksmīgāku veidosi savu mīlas dzīvi ārpus darba telpām, jo profesionāli veiksmīgāka būs tava karjera!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.