9 motivējoši padomi, kas palīdzēs celt PAŠAPZIŅU

Justies nevērtīgai, nemīlētai, sliktu domu pārņemtai – ir tik daudz pazīmju, kas var liecināt, ka cilvēkam ir zema pašapziņa. Turklāt, šķiet, ka paaugstināt pašapziņu ir vieglāk par vieglu. Līdz brīdim, kad ar to reāli sastopies. Lūk, motivējoši padomi, kas palīdzēs tev celt savu pašapziņu!

Koncentrējies uz rezultātu. Centies ikdienā sevi aktīvi nodarbināt. Ķeries klāt pie jauniem projektiem un sen lolotiem darbiem. Varbūt kādā domu plauktiņā tev jau sen snauž ideja par savu mazo biznesu? Iespējams, ka šis ir īstais laiks, lai to sāktu! Tas tev neļaus ieslīgt rutīnā un domāt sliktas domas. Ja tev būs, kāds mērķis, ko vēlēsies sasniegt vai vēlēsies sevi pierādīt, tev būs stimuls tiekties uz augšu!

Turi taisnu muguru. Vienmēr un visur, bet it īpaši tad, kad neesi viena. Liekas, ka tas tāds sīkums vien ir, bet tu būsi pārsteigta, ko dod stāvēšana ar taisnu muguru. Tu sajutīsies daudz spēcīgāka, pašpārliecinātāka un varošāka! Tā tu par sevi citiem nodosi informāciju, ka zini, ko dari un, ko gribi.

Rūpējies par savu ārieni. Šis ir viens no svarīgākajiem noteikumiem, lai celtu pašapziņu. Jo tu labāk izskatīsies, jo labāk jutīsies. Turklāt, jo tu labāk jutīsies, jo vieglāk spēsi un vairāk gribēsi komunicēt ar citiem cilvēkiem. Duša, tīras drēbes un mazliet ikdienas kosmētikas nav par daudz prasīts, vai ne?

Pašreklāma. Katram var gadīties labās un sliktās dienas. Ja jūti, ka ik pa laikam tevi pārņem drūmas domas, kad šķiet nekas nav labi, slikti izskaties un neveicas nevienā jomā, rīkojies šādi – dienā, kad jūties labi, saraksti uz lapas visas savas labās īpašības, stiprās puses, labo, kas ar tevi ir noticis un labo, kas tev ir dots. Kad uznāks sliktā garstāvokļa diena, paņem lapu un skaļi pie sevis to nolasi!

Izvēlies pareizos cilvēkus. Ir teiciens, ka visas dzīves laikā mēs satiekam tos, kas jāsatiek un paejam garām tiem, kam jāpaiet. Kaut nedaudz, bet arī tu pati vari ietekmēt to, ar kadiem cilvēkiem ikdienā komunicēt. Kādēļ tev runāt ar darba kolēģi, kurš nemitīgi bojā tavu garstāvokli un slikti par visu izsakās? Izvēlies komunicēt ar tiem cilvēkiem, kuri tevi iedvesmo, liek tev smaidīt un saņemties!

Esi patiesa pret sevi. Pašapziņas celšana ir garš un grūts darbs, pie kura jāstrādā. Aplūko sevi spogulī un kritiski izvērtē visu, kas tev nepatīk. Tāpat, izanalizē, kas tevi neapmierina darbā un privātajā dzīvē. Vari to visu sarakstīt uz lapas. Un tad sāc pa vienam punktam ķerties klāt. Tikai mēs paši esam savi laimes kalēji. Ja zināsi pie kā jāstrādā, būs daudz vieglāk. Nemelo sev, ka viss ir ideāli, jo vienā brīdī, kad sapratīsi, ka tas tā nebūt nav, jutīsies pati sevis pievilta.

Nebaidies no palīdzības. Ja jūti, ka ar savām domām un emocijām pati vairs netiec galā, ir pienācis laiks atklāti par savām sajūtām pastāstīt kādam tuvam cilvēkam. Tā var būt draudzene, mamma, māsa vai psihoterapeits. Galvenais, ka kāds, pret kuru vari būt pilnībā atklāta. Atceries, ka dalīta bēda ir pusbēda.

Uzņemies atbildību. Kam negadās sastrādāt muļķības. Galvenais ir tas, kā cilvēks rīkojas pēc tam. Ja esi ko sastrādājusi un spēj par padarīto uzņemties vainu un atbildību, ātri vien iegūsi cieņu no apkārtējiem. Nevienam nepatīk gļēvi cilvēki un tu pavisam noteikti tāda neesi.

Nepadodies. Lai arī ko tu būtu iesākusi, noved to līdz galam. Cieni pati sevi un savu ieguldīto darbu. Ja esi iesākusi kādu projektu vai apmeklēt kādus kursus, nepadodies pie pirmās neveiksmes. Pārvari to un pierādi kā sev, tā citiem, ka tu to vari!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.