8 vērtīgas grāmatas par SEKSA MĀKSLU

Seksa māksla ir kas tāds, kas nodarbinājis cilvēku prātus jau gadu tūkstošiem. Pasaules slavenākā seksa mākslas Bībele – Kamasūtra – radusies jau pirms vairāk kā 1500 gadiem, un savu popularitāti nav zaudējusi ne mirkli, līdz pat mūsdienām. Taču Kamasūtra nav vienīgā grāmata, kas runā par tēmām, ko ne vienmēr apspriežam publiski. Šoreiz espati.lv devās izlūkgājienā pa lielākajiem grāmatu apgādiem un veikaliem Latvijā. Mūsu mērķis bija apkopot tās labākās grāmatas par seksa mākslu, kas ir izdotas latviešu valodā, un brīvi pieejamas lielākajās grāmatnīcās visā Latvijā. Lasi tālāk, novērtē un papildini arī savu grāmatu plauktu!

Deins Lānss „Ilustrētā Kamasūtra”.
Īsta, klasiska un neaizvietojama seksa pozu Bībele jebkuram, kas interesējas par savas seksuālās dzīves papildināšanu un atsvaidzināšanu. Tieši Kamasūtra ir viens no pasaulē visvairāk izdotajiem darbiem par seksa mākslu. Tā piedzīvojusi neskaitāmu autoru interpretācijas un variācijas. Taču tieši autora Deina Lānsa Kamasūtra atšķiras ar to, ka šis autors ir gan rakstnieks, gan fotogrāfs (darbā ir redzamas viņa paša uzņemtās fotogrāfijas), gan arī Indijas kultūras pētnieks, kas viennozīmīgi garantē tieši šīs Kamasūtras versija būs vistuvākā un kvalitatīvākā tādai Kamasūtrai, kādu to radījuši senie indieši pirms aptuveni 1500 gadiem! Klasika, kurai jābūt tavā grāmatu plauktā!

 

Enne Hūpere „Kamasūtra 21. gadsimta mīlniekiem”. Šī nu ir grāmata, kurai, tāpat kā klasiskajai Kamasūtras versijai, noteikti jābūt īstu mīlnieku grāmatu plauktā! Ja esi izstudējusi klasisko Kamasūtru, taču tev šķiet, ka visas tajā aplūkotās mīlas prieku iespējas nav tev tā sakot pa spēkam, tad noteikti ielūkojies šajā Ennes Hūperes grāmatā. Autore šajā grāmatā ir apkopojusi 100 seksa pozas no klasiskās Kamasūtras, piemēram, Dao pozu, Smaržojošā dārza pozu, Anangarangas pozu, u.c. Grāmatas galvenais trumpis ir autores ieteiktais un izveidotais katras pozas pielāgojums mūsdienu cilvēkam – autore sniegusi modernus padomus, kā arī smalki aprakstījusi nepieciešamo rīcību. Grāmata „Kamasūtra 21. gadsimta mīlniekiem” priecē ar savu smalko erotismu un skaistajām fotogrāfijām – tajā noteikti ir vērts ielūkoties!


 

Ričards Smits „Sekss diētas vietā. Kā viegli zaudēt svaru pirms, pēc un seksa laikā”vienīgā grāmata par seksu, kā palīgu perfekta auguma aprišu iegūšanā, kas izdota latviešu valodā. Ļoti vienkāršā, neformālā un saprotamā valodā uzrakstītā grāmata ļaus tev uzzināt, kā, jau pati par sevi tik patīkamā nodarbe – sekss – spēj dot papildus labumus arī tavam izskatam un figūrai. Grāmatā apkopota informācija par to, cik kilokaloriju iespējams sadedzināt dažādu, ar seksuālām aktivitātēm saistītu, pasākumu laikā, turklāt šie atzinumi gūti pamatojoties uz pētījumu sēriju, ko veicis pats grāmatas autors. Ričards Smits guvis pasaules atzinību tieši pateicoties šai grāmatai, kas kļuvusi par bestselleru pasaulē, turklāt arī pats autors un viņa draudzene, pateicoties grāmatas ieteikumiem, uzturot sevi nevainojamā formā. Lieliska grāmata tiem pāriem, kam piemīt veselīga humora izjūta! Noderēs arī kā jautra dāvana tuvai draudzenei vai labam draugam!

Jānis Zālītis „Mīlestības vārdā”. Grāmata, kuru vērts izlasīt jebkuram! Izcilais psihoterapeits un seksologs Jānis Zālītis šo savu darbu pirmo reizi izdeva 1981. gadā. Grāmata „Mīlestības vārdā” toreiz piedzīvoja 99000 eksemplāru tirāžu, kas tikai norāda uz tā laika padomju sistēmā dzīvojošo cilvēku nepieciešamību un alkām, pēc atklātām sarunām par mīlestības un seksuālo attiecību jautājumiem, kas valda divu cilvēku starpā. Lielais pieprasījums lika šo grāmatu izdot atkārtoti pēc gada, kad tā tika papildināta ar mākslinieka Edgara Ozoliņa ilustrācijām (dzimumakta pozu attēlojumiem) – tas, protams, netika pieļauts! Grāmatas iespiešanu pārtrauca, to izņēma no tipogrāfijas un sagrieza. Šodien šī grāmata ir piedzīvojusi savu īsto atmodas laiku – tā ir izdota tāda, kādu tolaik to bija iecerējuši redzēt tās autors un mākslinieks.


 

Emma un Lo „Seksa gudrību rokasgrāmata”. Grāmata, kurai kā moto varētu derēt viens no tajā esošo nodaļu virsrakstiem – „Tas nav tikai vecmodīgais „iekšā un ārā””! Grāmatas autores Emma un Lo ir divas rakstnieces no Ņujorkas, kas darbojas, galvenokārt, tieši seksa lauciņā. Grāmata ir attapīga, asprātīga, zinoša it visā, kas attiecas uz seksu. Lai gan grāmata tiek raksturota kā uzziņu literatūra, tā ir vienlaikus jautra, dažādiem viedokļiem bagāta, taču ne piedauzīga. Lasītājs uzzinās ne tikai to, ko ikdienas sarunu valodā mēdzam apzīmēt ar vārdu „sekss”, bet arī noderīgu informāciju par dažādām intīmpreču veikalos nopērkamām rotaļlietām, kas noderēs savu fantāziju īstenošanā un arī veselības uzlabošanā. Ja esi seriāla „Sekss un Lielpilsēta” cienītāja – šī grāmata noteikti tev patiks!


 

Pedžete Lū „Lielais O”. Grāmata, kurai noteikti jābūt katras sievietes grāmatu plauktā! Šķiet, ka šī ir vienīgā tik izsmeļošā grāmata latviešu valodā, kas veltīta vienai konkrētai tēmai – orgasmam un tā sasniegšanas noslēpumiem tieši sievietei. Tajā varēsi izlasīt visu par šo tēmu – sākot no tā, cik daudz un dažādi ir orgasmu veidi kā sievietēm, tā vīriešiem, un beidzot, protams, ar īpašajām autores ieteiktajām tehnikām un pamācībām, kā tu pati vari paaugstināt sava organisma jūtību. Grāmatas autore Pedžete Lū ir seksa pedagoģe, kas šajā jomā ir ļoti pieredzējusi – tieši tādēļ grāmatā tiek sniegtas atbildes uz visdažādākajiem (arī mulsinošiem) jautājumiem, gaisināti maldi, atspēkoti dažādi mīti, un kopumā radīta skaidra vīzija par tēmu – orgasma sasniegšana ir iespējama ikvienai sievietei!

Greiams Māstertons „Kā mīlēties sešas naktis nedēļā” Grāmata ar ļoti daudzsološu nosaukumu! Tavs vīrietis noteikti vēlētos, lai šāda literatūra atrastos tavā grāmatu plauktā! Autors sola, ka šī ir grāmata tiem, kas vēlas sajust tās trīsas, kas pārņēma jūs abus attiecību sākumā. Grāmata derēs kā tiem, kam mīlas dzīvē nepieciešams kas jauns un citādāks, gan tiem, kuriem seksuālajās attiecībās viss ir kārtībā, bet kaut kur dziļi iekšā vienalga nepamet doma, ka vienmēr taču var būt vēl labāk! Autors sola, ka šī grāmata palīdzēs ne vien realizēt kvēlākās fantāzijas savā guļamistabā, bet arī nojauks visus līdz šim pastāvējušos aizspriedumu mūrus, kas nereti ir galvenie traucēkļi lieliskai seksuālajai dzīvei.

Anmari Vārnere „Latviešu Kamasūtra” Kad esi iepazinusi senās Indijas seksuālo kultūru, un izstudējusi tās vienu no tās lielākajām bagātībām – seksa pozu Bībeli Kamasūtru, tad zini – mēs, latvieši, ne ar ko neesam iepalikuši! Arī mums, kā izrādās, ir sava Kamasūtra! Nav divu domu – šī ir grāmata, kas jāizpēta sīkāk! Pati autore par grāmatu un tās tapšanu saka šādi: „Sekss ir tāda lieta, par ko nevar nerunāt un nerakstīt. Ar seksu cilvēka dzīve vienmēr kļūst interesantāka un bagātāka, tas sagādā daudz aizraujošu brīžu, un bez tā nebūtu nekādas jēgas, Studējot seksu, sapratu, ka arī man ir, ko teikt. Vēlos iepazīstināt lasītājus ar latviešu seksa mākslu – latviešu Kamasūtru, ko līdz šim indieši turējuši savā īpašumā. Lasiet šo grāmatu un kļūstiet gudrāki seksa mākslā!”

7 komentāru
  1. Vienīgā no šīm, ko esmu šķirstījusi ir Zalīša grāmata un tas pats tika darīts bērnībā 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.