8 veidi, kā SADZĪVOT ar savām NEPILNĪBĀM

Reti kura sieviete ir pilnībā apmierināta ar sevi – ar savu ārējo izskatu, rakstura īpašībām, prāta spējām, attiecībām u.c. Lielākā daļa no mums tomēr jebkurā diennakts laikā spēj uzskaitīt vismaz trīs lietas, kas sevī un savā dzīvē nepatīk, un kuras dēvējam par savām nepilnībām. Un tieši šīs nepilnības bieži vien ir vainīgas pie dažādām citām likstām tavā dzīvē – no nedrošības par sevi un skaudības uz citiem, līdz pat sevis nemīlēšanai un noniecināšanai. Kā sadzīvot ar savām nepilnībām? Kā tās uztvert un mainīt? Par to šoreiz!

KUR RODAS NEPILNĪBAS?
Viens ir pilnīgi skaidrs – ne visas tavas nepilnības tādas šķiet arī citiem cilvēkiem, kas uz tevi raugās no malas. Sevišķi tas attiecināms uz tavu izskatu, jo sievietēm ir tendence būt perfekcionistēm – visu vajag ideālu! Taču no malas skatoties bieži vien ir tā, ka vīrieši uz ielas jau tā mežī kaklus uz tevi atskatoties, bet tu vienalga uzskati, ka mati par plānu, gurni par platu un kājas arī nav tādas, kā gribētos… Līdzīgi ir ar citām nepilnībām tavā dzīvē – attiecībās, karjerā utt. Nereti visas nelaimes rodas no salīdzināšanas. Ir skaidrs, ka vēlies būt tikpat veiksmīga un ietekmīga kā tava kolēģe, kas īsā laikā ir pamatīgi pakāpusies pa karjeras kāpnēm, taču vai tas ir iemesls, lai šaustītu sevi un savu karjeru norakstītu kā nepilnību? Ar šādu attieksmi visticamāk paaugstinājumu tā arī nedabūsi. Tas pats attiecas uz attiecībām – ir brīži, kad tās šķiet absolūti nekādas, katrā ziņā ne tādas, kā draudzenei, kuras vīrs to burtiski uz rokām nēsā! Bet vai tad visas attiecības var būt vienādas? Cilvēki taču ir dažādi un jūsu attiecībās noteikti ir kas tāds, kas nav draudzenei un viņas vīram. Katrā ziņā – arī nepilnības ir pelnījušas, lai tu tās novērtē ar kritisku aci, jo, ļoti iespējams, tu vienkārši esi sabiezinājusi krāsas.

8 VEIDI, KĀ SADZĪVOT AR SAVĀM NEPILNĪBĀM
Neskaud, bet iedvesmojies! Apkārt mums visur ir veiksme, skaistums un laime visās dzīves situācijās. Tās ir reklāmas, filmas, žurnāli, piemēri no ikdienas utt. Skaidrs, ka arī tev tādai gribētos to visu sev! Tādēļ paturi prātā, ka skatīties uz veiksmīgajiem piemēriem vari ļoti dažādi – gan vienaldzīgi, gan ar skaudību, dusmām un pat naidu, gan arī iedvesmojoties. Protams, labākais veids ir tieši skatīšanās, lai iedvesmotos – tā tu smelsies jaunas idejas un saredzēsi iespējas, kā pilnveidot savu dzīvi un, ļoti iespējams, arī kā atbrīvoties no savām nepilnībām. Perfekti skaistās meitenes no modes skatēm ir vienkārši fantastiski apģērbtas, bet tev šķiet, ka tava garderobe nekam neder un tev nekas neizskatās tā, kā viņām? Atmet šo sajūtu un centies palūkoties uz redzēto ar iedvesmu! Varbūt kādai no modelēm bija ļoti skaisti auskari vai kurpes, kurām līdzīgas varētu iegādāties arī tu? Vai veiksmīgs svārku garums, kādu varētu izmēģināt arī tu? Vai varbūt ideja par uz augšu uzsprausto frizūru arī taviem matiem var likt izskatīties gana kuplākiem? Tas pats attiecas arī, piemēram, uz attiecībām – ja filmā redzētais pāris bija tik ļoti saskanīgs it visā un sevišķi seksā, tad kādēļ, lai tu nepiesavinātos kādu no redzētajiem knifiņiem un neieviestu to arī savās attiecībās vai guļamistabā? Katrā ziņā tā tu sasniegsi vairāk, kā vienkārši dusmojoties, ka filmās rāda vienīgi ideālos dzīves modeļus. Turklāt šāda iedvesmošanās var palīdzēt arī novērst savas nepilnības – piemēram, liekais svars nereti padodas motivācijai, kas gūta iedvesmojoties no kādas citas sievietes, kurai arī izdevies nomest savu lieko svaru. Piemēram, vienmēr apaļā kolēģe nu ir kļuvusi neticami slaida un izskatās lieliski! Tā vietā, lai apskaustu viņu, tu vari iedvesmoties un mēģināt arī pati novērst savu nepilnību.

Nepilnības ir tava iespēja! Netici? Tā tik tiešām ir – piemēram, ja viena lieta tavā ķermenī tev gaužām nepatīk, tad tu centies cik spēka izcelt citas lietas, kuras tev pašai šķiet lieliskas! To pamana un novērtē citi, tu saņem komplimentus un jūties labāk! Bet vai tu šīs citas lietas tik ļoti izceltu, ja nebūtu tās vienas nepilnības? Tas neattiecas vien uz ārējo izskatu – jau skolas laikā tiek novērots, ka bērni, kuriem izteikti nepadodas, piemēram, matemātika (tātad – viņu nepilnība) sevi pastiprināti attīsta citās zinībās – vēsturē, bioloģijā, literatūrā utt. Un skaidrs ir viens – šādā gadījumā variants, ka attiecīgais bērns izveidosies par tiešām zinošu cilvēku kādā no minētajām nozarēm ir daudz ticamāks, nekā situācijā, ja viņam vienlīdz labi padotos visi priekšmeti un nebūtu vēlmes sevi padziļināti attīstīt kādā konkrētā priekšmetā. Jebkuru nepilnību tu vari izmantot kā savu iespēju, kas tev dod motivāciju kaut ko mainīt.

Pārvērt defektu efektā! Samērā bieži dzirdēts ieteikums, kas, starp citu, darbojas nevainojami. Iedomājies – staigājot pa Vecrīgas ielām vai apmeklējot kādu pasākumu nereti šķiet, ka apkārt ir vienīgi garas, slaidas un stilīgas sievietes ar perfekti taisniem matiem. Un te pēkšņi parādās viena citādāka sieviete – tikpat slaida un stilīga, bet piemēram, ar matiem, kas izskatās kā tikko no gultas frizūra un nav pieglaužama pat ne ar vislielākajām sprādzēm! Kā tev šķet – kuru no sievietēm pamanīs pirmo? Šajā stāstā galvenais ir viens – viss slēpjas mākslā sevi pasniegt! Palūkojies kaut vai uz modes pasauli – ir modeles, kas savu garo degunu vai līkās kājas ir pataisījušas par absolūtu firmas zīmi, jo vienreiz ieraugot, šāds tēls iespiežas atmiņā teju uz mūžu. Patiesībā daudzas fiziskās nepilnības var pārvērst par sev vienai raksturīgu odziņu, kas ir desmitkārt interesantāka par klasisko skaistumu. Akcentējot savu atšķirību tu parādi, ka esi drosmīga un pārliecināta par sevi. Šādi cilvēki citiem šķiet gana pievilcīgāki un harismātiskāki par biklajiem.

Pilnveidojies un attīsties! Tieši pilnveidošanās un attīstīšanās visdažādākajās dzīves nozarēs padara tevi par arvien skaistāku, interesantāku un iekšēji bagātāku cilvēku. Jo vairāk sevi pilnveidosi, jo lielāku un spēcīgāku pašapziņu gūsi. Jo spēcīgāka būs tava pašapziņa, jo vieglāk tev būs tikt galā ar visām tavām nepilnībām – gan ārējā izskata, gan citām. Patiesībā – tieši nepilnības un neapmierinātība ar tām var kļūt par tavu lielāko dzinuli un spēcīgāko motivāciju sevis attīstīšanā. Izmanto to!

Izcel sevī labāko! Šajā gadījumā ir runa par uzmanības novēršanas stratēģiju. Taču uzmanības novēršanā no savas nepilnības ir būtiskas divas lietas – efektīvi ir nevis noslēpt nepilnību, jo tā tu tikai pastiprināsi tās sajūtu pati sevī, bet gan izcelt to, kas tevī ir īpašs un ar ko tu esi apmierināta un lepojies! Aizmirsti par nepilnībām! Izpušķo sevī to, kas ir skaists un tādējādi pārkrāsosi pāri tam, ko nevēlies, lai citi pamana. Te varam runāt gan par ārējo izskatu – piemēram, sieviete ar ļoti platiem gurniem, bet šauru, šauru ķermeņa augšdaļu, tā vietā, lai pārdzīvotu par it kā nesamērīgo augumu, kopj savu seju un matus, izvēlas sievišķīgas drēbes un aksesuārus, kas piesaista uzmanību, izkopj savu gaitu un tā visa rezultātā izskatās, kā skaistuma iemiesojums! Tas pats attiecas arī uz citām dzīves sfērām un nepilnībām tajās. Piemēram, ja darbā saproti, ka neesi sava uzdevuma augstumos, kad tev kaut kas, piemēram, jāprezentē, jo paniski baidies no uzstāšanās, automātiski zaudē valodu un sarksti, taču tev vienkārši fantastiski padodas organizēšana, tad tieši to arī dari zināmu priekšniekam, pierādi to un kļūsti par galveno cilvēku, kurš atbildīgs par pasākumu organizēšanu, nevis to vadīšanu! 

Nedzīvo pašplūsmā! Vienalga par ko tiek runāts – lieko svaru, neveiksmīgām attiecībām vai sliktu darba vietu – tev jāapzinās, ka tavās iespējās vienmēr ir kaut ko mainīt! Nekad nedzīvo pašplūsmā ar domu – kā ir tā ir, tāpat neko mainīt nav manos spēkos. Jo tavos spēkos ir, turklāt ļoti daudz! Un aizbildinājumi nav nedz lieli kauli, gausa vielmaiņa, nedz nemāka veidot attiecības, vai profesionalitātes un pieredzes trūkums. Lai novērstu iemeslus, kas tev liek justies slikti un, kurus tu uzskati par savām nepilnībām vai to cēloņiem, tev vienkārši ir jārīkojas, nevis jāgaužas, jāpārdzīvo un jāvaino citus. Turklāt, sākot pārmaiņu procesu un sajūtot pirmos panākumus (piemēram, svara nomešanā) nereti tālākā motivācija rodas pati no sevis, jo tiek sajusta jaunās dzīves garša!

Izmēģini pašiedvesmu! Taisnība jau vien ir – lielākā daļa mūsu nepilnību sākas tieši mūsu galvās. Un tieši tur tās var arī beigties! Te lieliski var palīdzēt pašiedvesma. Noteikti esi pamanījusi, ka jebkurš cilvēks, kurš stāsta par kaut ko, kas viņam sagādā pozitīvas emocijas un atmiņas, sāk burtiski starot! Izmanto šo vingrinājumu tajos brīžos, kad esi savu nepilnību varā – piemēram, darbā, kur tev jāuzstājas auditorijas priekšā, bet zini, ka vari zaudēt valodu un sākt minstināties, iedomājies kādu pozitīvu savas dzīves notikumu, iedzīvojies tajā un ļauj savam ķermenim to parādīt! Ķermenis reaģēs uz pozitīvajām domām, kam jābūt spēcīgākām kā negatīvajām, tad arī auditorija redzēs vien pozitīvo starojumu un tev viss izdosies!
    
Parunā ar vīriešiem! Šis ieteikums gan vairāk attiecas uz tieši ārējā izskata nepilnībām, kuras, sieviešuprāt, ir ļoti izteiktas un būtiskas. Taču aprunājoties ar savu vai citu vīrieti nereti tu konstatēsi, ka viņi šādas lietas pat nepamana! Tas ir pierādīts gana daudzos pētījumos – sieviešu lielie defekti vīriešu acīm bieži paslīd garām kā nenozīmīgi un pat neredzami. Ļoti iespējams, ka šīs sieviešu ačgārnās domas par to, kam vīrieši pievērš uzmanību, ir mediju – reklāmu, raidījumu utt. – nopelns. Liela daļa vīriešu atzīst, ka novērtē sievietes kopumā nevis atsevišķas detaļas, turklāt ļoti liela nozīme ir tam, kā pati sieviete sevi pasniedz un kā izturās, jo tieši šajā attieksmē ir manāma viņas pašpārliecinātība, kas vīriešiem nereti šķiet ļoti pievilcīga!

SEVIS PIEŅEMŠANA – ATSLĒGA UZ LABU PAŠSAJŪTU
Pieņemt sevi un savu dzīvi tādu, kāda tā ir – tā ir ļoti liela māksla un nebūs pārspīlēti, ja teiksim – māksla, kuru tu apgūsti visu mūžu. Taču tieši tas ir pamats harmonijai ar sevi, labai pašsajūtai, augstai pašapziņai un apmierinātībai kā tādai! Kritiski izvērtējot visas savas šķietamās dzīves nepilnības vari saprast kā ar tām sadzīvot, kā tās mainīt, vai pat arbrīvoties no tām pavisam. Un nekad neaizmirsti – tu uz šīs pasaules tāda esi tikai viena – saglabā savu orģinalitāti un esi apmierināta ar sevi!

17 komentārs
 1. Ir jau nu gan par ko uztraukties, pilna pasaule, “pabriesmigu” slavenu aktrisu, etera zvaigznu utml., galvenais, kas tev “nak no ieksam” un but koptai!

 2. Ir gna par ko uztraukties – ja ir tiešām kāda tāda nepilnība, kas pašam neliek mieru, tad ir pagrūti sevi pieņemt kāds esi. Tam, kam nav nekā tāda, tam viegli teikt – nav par ko uztraukties! Daži ieteikumi no teksta bija tik tiešām noderīgi! Paldies!

 3. Agrak vai velak dzive pienak bridis, kad cilveks nogurst no muzigas kompleksosanas, kas rodas no sevis salidzinashanas ar citiem, kas it kaa ir ideaali un iemacas milet sevi tadu kaads ir.. Paldies par rakstu!

 4. Piekrītu Annai, man ir pāri 30mit un visi divdesmitgadnieču stresi par to, ka kājas par resnu, mati pārāk viļņaini un pleci par šauru, jau aiz muguras, tagad vienkārši var baudīt dzīvi!

 5. Tad jāsaka vienu – KĀ es GAIDU savus 30mit !!! Man ir apnicis kompleksot, draugs saka, ka esmu lieliska, bet es nespēju tam noticēt, man visu laiku liekas, ka tas un tas un arī tas nav tā kā vajag, kā citām, kā gribētos…

 6. Domāju, tā robeža – 30 gadi ir arī tamdēl, ka šādā vecumā galva pilna jau ar vis kaut ko citu, par prioritāti kļūst bērni, mājas lietas, darbs, vīrs un savu kompleksu analizēšanai vienkārši neatliek laika. Tad kad ir tie divdesmit, tad turpat vai vienīgais “cepiens” ir – “pēc kā es izksatos, ko par mani citi domā”. Nāks laiks, mainīsies prioritātes :).

 7. Man gan negribas piekrist rakstā minētajam, jo dzīvē neesmu manījusi cilvēkus, kuru nepilnības rosina aktīvāk darboties, parasti kompleksi drīzāk paralizē. Bērns, kuram matemātikā ir 2, drīz sāk justies kā dumiķis un “rokas nolaižas”.Sieviete, kurai ir ārējas nepilnības, tik ļoti tās cenšas noslēpt, ka kļūst par pelēko peli,kuru nu nekādīgi nepamanīsi… utt.

 8. Tur jau tā lieta, ka dzīvē tā parasti notiek, tāpēc jau raksts rosina sasparoties! Jo mūsu spēkos ir mainīties! Un no pieredzes saku – parasti mainas nevis lietas, bet attieksmes. Arī agrāk kompleksoju, jo šķita, bet nu esmu atradusi sevii to, kas ir iipašs un arvien vairāk censos sadzīvot ar savām nepilnībām! Un mainās jau pamatā nevis nepilnība, bet gan attieksme pret to…

 9. Jā, patiešām feins raksts! Šo to iekopēšu arī sev tiem mirkļiem, kad šķiet nekas sevī neapmierina un visi citi skaistāki,labāki par tevi!

 10. Sadzīvot,viegli jau pateikt…Ir defekti kurus ne kādā veidā nevar pārvērst par efektiem,izņemot ar medicīnisko iejaukšanos,kas prasa lielus līdzekļus,kuri nav!

 11. Ja raksts normals,bet ir lietas kuras nevar parverst efektos… piemeram likas kajas! Ka lai tas parvers par efektu??

 12. ES SEV PATIKU TADA KADA ES ESMU ESMU APMIERINATA AR VISU MAN NEPILNIBAS NEUZTRAUC JA KADAM NEPATIK LAI NESKATAS

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.