8 veidi, kā MOTIVĒT sevi rīkoties

Patiesībā nav būtiski, vai esi nolēmusi nomest piecus vai trīsdesmit piecus liekos kilogramus, uzsākt mācīties svešvalodu vai beidzot sakrāt naudu sava biznesa uzsākšanai, šeit vari lasīt astoņus padomus, kas ļaus tevis iecerēto īstenot dzīvē!

Atrodi nepieciešamo informāciju
Meklē, lasi informāciju par savu mērķi un iedvesmojies no citu sasniegumiem. Tas liks tev izprast ceļu, kas tev ejams, ļaus izvairīties no kļūdām kā arī palīdzēs sasniegt mērķi ātrāk.

Materializē ideju uzrakstot vai vizualizējot to
Uzraksti iecerēto uz papīra, vizualizē to saliekot foto kolāžu vai piespraud redzamā vietā lietu vai attēlu, kas simbolizē tavu mērķi, tas tev liks neaizmirst par ieceri un palīdzēs virzīties uz to raitāk.

Atbalstītājs vienmēr noderēs
Atrodi sev domu biedru vai mentoru (idejas treneri, uzraugu, skolotāju). Kā daudzās citās lietās, arī šajā, draudzīgs plecs, vai taisni otrādi – skarbs atgādinājums, neļaus novirzīties no iecerētā.

Dali mērķi nelielos mazos mērķos
Sadali ceļu uz mērķi vairākos nelielos posmos. Noliec tiem laika termiņus un rūpīgi turies pie tiem. Vieglāk ir mērot ceļu paveicot vienu mazu uzdevumu pēc otra, nevis skatīties grūti aptveramajā, tālajā nākotnē. 

Baudi procesu
Ne vienmēr darbības rezultāts ir saskatāms uzreiz, tamdēļ neļaujies apstāties pusceļā, bet esi gatava iemācīties baudīt procesu. Visticamāk panākumi nāks pakāpeniski, tamdēļ virzoties uz savu mērķi centies ieraudzīt pozitīvo it visā, arī grūtībās.

Lepojies ar jau sasniegto, pastāsti par to citiem
Kaut arī mēs neesam raduši sevi uzslavēt, šoreiz lauz šo stereotipu un pastāsti par saviem sasniegumiem – draudzenēm, darba kolēģiem, vai uzsāc rakstīt blogu par savu ceļu uz mērķi un sasniegumiem, piemērām šeit pat,  www.espati.lv blogu sadaļā. Šādā veidā tu varēsi gūt ne vien citu cilvēku atbalstu, bet iespējams, iedvesmosi arī vēl kādu uz līdzīgiem sasniegumiem.

Nolem būt UZVARĒTĀJA
Tas ir tavs lēmums, kas ļaus vai neļaus kļūt tev par šā mērķa sasniedzēju. Nekas nevar tev traucēt sasniegt vēlamo, kā vien tevis pašas noteiktās robežas vai apsvērumi. Ja nolemsi būt UZVARĒTĀJA, tas liks visus šķēršļus pārvarēt ar pārliecību.

11 komentārs
 1. pozitīvs raksts! 🙂

  atziņas ir vienkāršas & patiesas –
  grūtāk ir ar apņemšanos tos piepildīt dzīvē 😉

 2. Lielos: nebiju nekāda resnule, taču 6 lieki kilogrami jau bija ap mani saskatāmi. Ar jaunā gada iesākšanos esmu sākusi izpildīt ko faktiski neiespējamu – es skrienu no rīta 40min., pēc tam seko stiepšanās vingrojumi, vingrojumi vēderam un krūtīm-rokām, mācos dzert ūdeni! Dramatisms ir tajā, ka man sportot – pēc būtības RIEBJAS, tieši tas pats ir ar ūdens dzeršanu (starp citu, espati.lv varētu uzrakstīt rakstu, par to, kā iemācīties dzert ūdeni!), taču kaut kādā brīdī, vienkārši nolēmu visus “bet” un “taču” likt pie stenderes un sākt darīt. Nesaku, ka man tas ir sācis sagādāt milzu prieku, taču es gūstu kaifu no apziņas ka es to vispār daru!!! Tā kā dāmas, vienkārši beidziet izdomāt kādēļ jūs kaut ko nevarat darīt un sāciet rīkoties!

 3. "sanemusies darit" varu tik ieteikt nepārforsēt, neviens mirstiigais nevar iztureet katru dienu 4 saka:

  hm

 4. Nu ļoti jau savs koučs palīdz gan ar padomu, skarbo vārdu, izpratni pa to ko patiešām gribu. Iesaku katrai un katram atrast savējo.

 5. Es kādu laiku briestu uzsākt savu biznesu. Visi padomi tā kā daudzmaz būtu noderīgi un vērtīgi, bet tas viens par dalīšanos un lielīšanos – tas nekam neder. Pirmkārt, kamēr vēl neesmu ieviesusi, manu ideju var kāds nozagt, otrkārt, man apkārt ir tik mmilzumdaudz skaudīgu cilvēku, kas ne tikai nepriecātos par manām idejām, bet pat mēģinātu atrunāt.

 6. Man arī ir problēmas ar mentora atrašanu – pat nezinu, kur tādu meklēt, jo visi cilvēki apkārt ir bez svara problēmām un uz maniem mēģinājumiem dabūt palīdzību tikai pasaka, ka es pārspīlēju, ka nav nemaz vajadzīgs tievēt (aha, 20 lieki kg NAV traucēklis dzīvot), vai mēģina tajā pašā dienā iebarot saldumus, vai vienkārši smaida ar skatienu “tu tiešām mēģini tievēt? Cik mīlīgi! bet diez vai tev sanāks, honey”.
  Varbūt kāds var padalīties, kā atradis savu mentoru? : )

 7. Kā saprotu, tev nepieciešams mentors svara nomešanai?
  Nevaru gan nevienu ieteikt, bet varu pastāstīt, kā pati daudz iemācījos un sāku veselīgi dzīvot (kaut gan man bija tikai +5kg). draugiem.lv ir domubiedru diskusija, kurā ir Arta Zaņuka un Uldis Upītis. Lasi un mācies, ko nozīmē veselīgi ēst un veselīgi sportot! Un tad kad “galva” sakārtosies, arī pārējais nāks klāt (jeb nost :D). Un nenobīsties no bodybuilderiem, jo tā ir viņu tusiņu vieta. Jo tu taču arī gribi savu “ķermani uzbūvēt skaistu”, vai ne?
  Lai izdodas!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.