8 veidi kā likt priekšniecībai sevi PAMANĪT

Lai liktu bosam justies laimīgam (vai vismaz apmierinātam), nav jābūt pielīdējai vai roklaižai. Ir daži vienkarši likumi, kurus  ievērojot, jūsu savstarpējās attiecības tikai uzlabosies, un tu tiksi pamanīta!

Nosakaidro, ko tavs boss vērtē visaugstāk, un, vadoties pēc tā, organizē savu darbu.  Piemēram, ja tavs boss, tuvojoties darba termiņa beigam, kļūst nervozs un neciešams, centies visu nokārtot pirms nodošanas datuma. Tādējādi iemantosi “bonusa” punktus un citreiz tev tiks piedota pat maza aizkavēšanās.

Pieraksti, kas tev ar bosu varētu būt kopīgs. Tas attiecas gan uz darba lietām, gan visu pārējo, kas ar darbu nemaz nav saistīts. Iespējams, jums abiem patīk dzīvnieki, interesē kāds noteikts sporta veids, kino… Kādā garāmejošā sarunā piemērotā brīdī vari šos savus hobijus pieminēt vai likt manīt, ka tev šīs tēmas nav svešas. Tādējādi bosam radīsies sajūta, ka viņam apkārt ir savējie, kuriem var uzticēties.


Piekrīti bosam biežāk nekā oponē, protams, ne gadījumos, kad  domā pilnīgi pretēji. Ja būsi bosam oponējusi regulāri, kaut arī tev šķistu, ka tev varētu būt taisnība, tu radi iespaidu, ka tavs mērķis ir vienkārši strīdēties vai arī tu nevērtē augstu priekšniecības  viedokli. Kad jums kādā jautājumā patiešām atšķirsies viedoklis, boss to neuztvers kā kārtējo noliegumu, bet gan kā citādāku, atšķirīgāku skatījumu uz situāciju, ja iepriekš būsi bijusi “gudrāka” savos izteikumos. Tāpat nepacel balsi, ja nepiekrīti kādam no bosa apgalvojumiem.

Meklē (un piedāvā) iespējas jaunām aktivitātēm – projektiem, uzdevumiem, kuriem citi neatrod laiku vai vienkārši nevēlas iesaistīties. Ja kādā no šiem darbiem iesaistīsies brīvprātīgi, boss to novērtēs atzinīgi un tavu šībrīža iniciatīvu  paturēs prātā. Atceries, ka jebkurš darbiņš ir izdarāms, ja tikai tajā iesaisties ar pareizo (pozitīvo) attieksmi,  turklāt pilnīgi iespējams, ka citā reizē tev no bosa puses tiks dotas atlaides, jo esi bijusi čakla jau iepriekš.

Pretrunīgās situācijās atbalsti bosu. Izrādi viņam savu atbalstu pat tad, ja tev šajā situācijā bosa uzvedība un attieksme nemaz nepatīk.  Ja atbalstīsi “ienaidnieku”, ar kuru tiek risināts kāds strīds vai kurš apsūdz tavu bosu kādā nepareizi pieņemtā lēmumā, viegli pati vari kļūt par “ienaidnieci”.

Lai arī cik nejauks tev šķistu tavs priekšnieks, nerunā par viņu sliktu. It sevišķi jau darba vietā starp kolēģiem neiesaisties slikto īpašību apspriešan?. Tas, protams, nenozīmē, ka tev jāpiedod viņam visas viņa kļūdas, bet vislabāk izrunāt tās zem četrām acīm ar pašu bosu vai turēties no mēles trīšanas pa gabalu. Tu pat nevari iedomāties, kādā nevieklā situācijā vari iekulties, ja tavu sūdzēšanos dzirdēs kāds bosa paziņa vai arī kolēģis “sūdzambībele”.

Respektē bosa laiku. Nestāvi viņa kabinetā un gari nerunā par problēmu,
ja redzi, ka viņš ir aizņemts. Vislabāk iemācies formulēt savu sakāmo īsi, lietišķi un konkrēti, neiesaistot liekas emocijas. Tad tu radīsi racionāla un konstruktīva darbinieka iespaidu.

Cel sava bosa “reitingus” sadarbības partneru, kā arī konkurentu acīs.
Tu taču saproti, ka tava uzņēmuma un priekšnieka veiksme ir arī tava veiksme, vai ne?

Un beigu beigās – nepārspīlē ar visu šo punktu pārlieku aktīvu ievērošanu, jo ir ļoti viegli pārkāpt to nemanāmo robežu, kad kļūsi par pielīdēju gan kolēģu, gan paša priekšnieka acīs. Esi gudra meitene un krāj savus punktus pamazām. Lai tev veicas! 

16 komentārs
 1. Pieraksti, kas jums ar bosu ir kopīgs un pretrunīgās situācijās atbalsti bosu… Lasīju un jau uzvilkos. Mums darbā ir šāda kolēģu plejāde. Un visi viņi to dara diezgan mērķtiecīgi savas karjeras vedošanai. Varbūt pielīšanā nav nekā slikta, bet nu izskatās no malas tas gaužām pretīgi.

 2. A ar ko tad runāt par vadību sliktu, ja ne ar olēģiem:))))) Kuru tad vēl šī problemātika uztrauc?:) Es tik esmu pārliecinata, ka ir cilvēki, kas māk līst dibenā kādam, kurš drusku augstākā rangā un tādi, kuri vienkārši strādā un uztur normālas attiecības.

 3. Savukārt, ja paskatās no priekšnieka puses? Skaidrs, ka mums patīk tie, kuri mums cenšas patikt. Pret tiem, kas ir ezervēti un neitrāli, arī mēs esam rezervētas un neitrālas. Viss loģiski kā spoguļattēlā.

 4. Bet, dāmas, uzmetiet taču aci bildītei:) Viņa arī izsaka visu raksta zemteksta ironiju. Trīs žubes, kas saldi dūdo ap rpeikšnieku un rūpīgi seko, lai viņš savā pāva pārlaimē paraksta to, ko viņām vajag:)

 5. Kaut kā jūs, meitenes, saasināti rakstu uztvērāt. Te taču vienkārši ir padomi, kā uzturēt normālas, patīkamas attiecības.

 6. Manuprāt, arī rakstā ir apraksīta īstena pielīdēja galvenie soļi, un tas neizsauc nekādas simpātijas. Bet kādam droši vien noder.

 7. Man liekas normāli padomi. Ikdienā cenšos visus ievērot un nav problēmu ar šefiem. Citiem gan ir. Un nē, es neesmu pielīdēja, bet darbinieks ar savu viedokli, kas zina, ka drunāt un, kad klusēt, kas pārzina bosu hobijus un to, kas viņiem patīk, kas prot būt tāda, kāda patīk.

 8. sasmējos, ka, lai cik riebīgs šķiet priekšnieks, par viņu nevajag runāt neko sliktu:))) Kā tad!!!!!! Rīt sevī visas viņa cūcības un mazvērtībs kompleksus un izlikties, ka viss ir labi un pēc tam nomirt ar infarktu. Dusmas ir jāizpauž! Ok – ne uz nejauķeli priekšnieku, bet vismaz ar darba kolēģiem parunāt par viņa cūcībām ir pilnīgi OK.

 9. Pagājušajā darba vietā rīkojos tā kā te daudz uzskata par pareizu – turējos no bosa pa gabaliņu. Biju pilnīgi neitrāla. No tā nebija ne sliktums, ne labums. Šajā darbā cenšos drusku bosam piebraukt tādās pieklājīgās robežās, protams. Daru diezgan daudzas no lietām, kas te pieminētas. Līdz ar to esmu pamanīta un labi ieredzēta. Un tas ir izdevigi tīri cilvēciskos nolūkos – ja man kur jāiet, vai man ir kādas personiskas problēmas, pret mani izturas daudz saprotošāk un pretimnākošāk, nekā kādu “neitrālo”.

 10. ļoti labi saprotu, par ko tu runā. Vispār strādāt ir daudz pātīkamāk, ja attiecības kolektīvā ir draudzīgas. Turklāt vienlīdz svarīgi – gan ar kolēģiem, gan priekšniecību.

 11. Nezinu, mūsu šefs ir pataloģisks kretīns. Ar viņu diez vai kaut kas no šitā vispār spēj nostrādāt. Dari un nesaņem nekādu responsu un vēl nepatīkami paliek – jo tip pielīdi. Laikam ir dažādi šefi un ne visiem der šitās receptītes.

 12. Vadu nelielu komandu lielaa uznjeemumaa. Luuk, kas no mana skatu punkta darbojas vislabaak:
  1. Rezultaats. Ja darbinieks ir produktiivs kvalitaates un kvantitaates zinjaa, diez vai mums buus attieciibu probleemas.
  2. Speeja piemeeroties. Ja kas iipashi steidzams jaapadara, paliek ilgaak un izdara vai arii atnaak agraak no riita utt. Ljoti kaitina minuushu skaitiishana, pazushana no ofisa 30 sekundes peec oficiaalaa darba laika beigaam.
  3. Konstruktiiva pieeja lietaam – liekas emocijas traucee, veselais sapraats un meera sajuuta vienmeer paliidz.
  Personiskais kontakts, kopiigas intereses utt paliidz, bet galiigi nav obligaati.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.