8 skaistuma TRIKI – iesaka kosmetoloģe

Kosmetoloģija daļēji ir zinātne, daļēji māksla un daļēji maģija. Un, lai arī šobrīd zinātne skaļi un pārliecinoši ziņo par savu lomu cīņā par sievietes skaistumu, tomēr daļai maģijas skaistumkopšanas procesā jābūt. Ne tikai kosmetologa kabinetā, bet arī mājās katrai no mums.
Mūsu senči ar maģisku sastāvdaļu palīdzību mēģināja uzveikt vecumu – piemēram, ar haizivs un bruņurupuča taukiem, bišu māšu pieniņu, vistu embriju ekstraktu, žeņšeņa ekstraktu, dzīvnieku un cilvēka spermu. Diezgan atpazīstamas sastāvdaļas, vai ne Šis tas no nosauktā joprojām atrodas mūsu arsenālā!
Katrs noslēpums sākas nevis ar kritisku sevis analīzi pie spoguļa, bet gan ar smaidu un pāris laipnām frāzēm, ko velti pati sev. Mīli sevi jebkurā dzīves situācijā! Sliktas ziņas kaut kur pasaulē? Vīrs kavējas? Tas nekas, jo tas nozīmē tikai to, ka tu vari pagūt veltīt pusstundu sev. Vienu līdz divas reizes nedēļā. Vai tas ir daudz?
Attīri un mitrini. Katru savu skaistuma procedūru sāc, nomazgājot seju ar pieniņu. Tev ir taukaina āda? Pārāk nepārdzīvo, jo šādas ādas īpašnieces ilgāk saglabā jaunavīgu izskatu! Savu sejas ādu nomazgā ar želeju vai putām. Noslauki seju ar toniku un veic pīlingu! Reizi nedēļā lieto sev piemērotu sejas masku, un protams – katru dienu atbilstošu mitrinošu krēmu. Ņem vērā to, ka neattīrītas ādas mitrināšana nebūs efektīva – visdrīzāk tā tu iedzīvosies vēl citās ādas problēmās, piemēram, mazās pumpiņās vai neveselīgā ādas tonī.
Relaksējies. Visur ir stāstīts par to, ka ir nepieciešams relaksēties sejas maskas likšanas laikā, taču ne vienmēr apzināmies, cik relaksācija šajā procesā ir svarīga. Tāpēc padari maskas likšanu par rituālu. Ieslēdz savu mīļāko mūziku. Vislabāk vieglu, instrumentālu vai austrumniecisku, meditatīvu. Aizdedzini lampiņu ar aromātiskām eļļām, uzliec uz sejas masku un atgulies uz dīvāna. Nekādas staigāšanas apkārt. Atslābinies. Kāpēc? Jebkura kustība, pat ar acīm sekojot pa istabu klaiņojošam kaķim, nemaz nerunājot par televizoru (tas ir visīstākais atpūtas ienaidnieks), izraisa sejas muskuļu saraušanos un visu procesu padara neefektīvu.
Sašaurini poras. Pārdzīvo par paplašinātām sejas ādas porām? Tās izraisa divi faktori – ģenētika un vecums. Lai poras samazinātu, meklē dermatologa vai kosmetologa palīdzību, kurš veiks īpašu pīlingu un noņems ādas atmirušo slāni.
Paildzini jaunību. Ļoti vērtīgi tavai ādai ir antioksidanti – tie cīnās ar brīvajiem radikāļiem un palēnina tavas ādas novecošanos. Meklē kopšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir zaļā tēja. Protams, vislabāk būs, ja zaļā tēja būs arī tavs iecienītākais dzēriens.
Mirdzi. Ja vēlies, lai āda iegūst veselīgu mirdzumu, nav nepieciešams lietot kaudzi ar tonējošajiem līdzekļiem. Vienkārši uzliec mazu daudzumu mirdzoša pūdera dažās vietās uz sejas – mazliet uz vaigiem, mazliet uz deguna kaula pa vertikāli, pavisam nedaudz uz zoda un uz pieres, tuvu matu augšanas līnijai.
Noslēp nogurumu. Pēc ballītes vai negulētas nakts tavs brīnumdaris būs vaigu sārtums. Viegli ietonē vaigus ar krēmīgu sārtumu un pārklāj seju ar birstošo pūderi.
Kārdini. Tavas lūpas brīnišķīgi maigas un pilnīgas padarīs visbarojošākais iespējamais acu krēms. Bet skaties, lai krēms būtu mitrinošs, nevis nostiprinošs, jo nostiprinošs krēms lūpas sausinās.
Mosties spirgti. Rītos, kad ieejot vēsā vannas istabā tā vien gribas, kā palīst zem iespējami siltākas dušas šalts, mēģini šo vēlmi mazināt. Karsts ūdens pēc vēsā vannas istabas gaisa padarīs tavu ādu raupju. Ja āda ir ļoti jutīga, ieteicamāk lietot saldu skrubi, kura abrazīvās daļiņas ir no cukura, jo tas lietojot izšķīst un ir maigs. Ļoti svarīgi ādu mitrināt. Pēc vannas vai dušas maigi iezied mitru ķermeni ar krēmu, kamēr vēl neesi noslaucījusies ar dvieli. Iegādājies tikai pārbaudītu un uzticamu firmu ražojumus, jo pēc sastāvdaļām vien grūti noteikt, kurš būs labs, kurš ne tik labs krēms. Atceries – rezultāts gūstams, izvēlēto līdzekli lietojot regulāri, tātad – katru dienu. 
Pateicamies kosmetoloģei Ingai Aleksandrovai par sadarbību raksta tapšanā.

6 komentāru
  1. Par to regularitāti – tā tas ir, jo parasti jau nav tā pacietība, izlieto to vienu krēma tūbu, liekas, ka nav nekādas jēgas, bet īstenībā tas vienkārši jāpadara par ieradumu, ka jāsakopjas un viss.

  2. > Rakstīt šeit!Ādas kopšana – tas vienkārši ir dzīves veids. Bet esmu atklājusi lielisku līdzekli, ja tomēr radusies kāda problēmu pumpa- kliņģerīšu tinktūra 🙂 pamēģini!

  3. Idelāla maska, vai var sauta arī par skrubi, netirajām pumpīnām ir jau ANDAKI pieminēta kliņģertīšu tinktura sajaukta ar miltiem.. es piemēram, seju no sākuma samitrinu un tad uzlieku so putriņu, un kad notiru seja, ir tiraka.. 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.