8 skaistākās KAĶU un SUŅU šķirnes pasaulē

Cilvēka divu uzticamāko draugu – kaķu un suņu – šķirnes mūsdienās ir tik daudz, ka to apgūšanā iespējams pat apjukt. Tomēr, neskatoties uz to, ir šķirnes, kas izceļas citu vidū. Šoreiz piedāvājam tev 8 skaistāko kaķu un suņu šķirnes, kuras par tādām atzinuši neskaitāmi cilvēki visā pasaulē. Vai arī tavs favorīts ir starp tām?

8 SKAISTĀKĀS KAĶU ŠĶIRNES

Birmas kaķis (Sanct Birman) – Birmas kaķis cēlies no Dienvidaustrumu Āzijas, Kampučijas. Birmas kaķi ir maigas dabas, draudzīgi, taču tiem netīk troksnis, piemēram, mazu bērnu raudāšana, kas var šīs šķirnes kaķus padarīt agresīvus. Birmas kaķis var lepoties ar skaistu kažoku, kam ir izteikt krāsu sadalījums. Interesanti, ka šiem kaķiem nepieciešams siltums, jo vēsumā kaķa vilna var zaudēt savu gaišo krāsojumu. Gaiši zilās acis, kas ir visai netipiskas kaķiem, padara šīs šķirnes pārstāvjus vēl jo neparastākus.


 

Turcijas kaķis (Turkish Angora, Turkish Van) – Turcijas kaķi ir jautras un visai temperamentīgas dabas, neskatoties uz savu cēli balto kažoku, kas saimniekam prasa ne mazums rūpju. Brīvā dabā šis kaķis var mesties pat dīķī zivis ķert, jo tiem ļoti patīk ūdens. Turcijas kaķi ir jāradina pie cilvēkiem jau no mazotnes, bieži jāņem rokās un jāpievērš uzmanība, pretējā gadījumā kaķēns var izaugt agresīvs pret ciemiņiem savā mājā.


 

Amerikāņu sprogausu kaķis (American Curl) – Amerikāņu sprogausu kaķa galvenā pazīme – interesantās ausis. Sākotnēji šīs šķirnes pārstāvji radušies nejaušības rezultātā, taču nu jau tiek selekcionēti ar nolūku. Šīs šķirnes kažoka krāsas var būt visdažādākās, sevišķa pazīme – acu krāsai jābūt „pieskaņotai” kažoka tonim.


 

Norvēģijas meža kaķis (Norwegian Forest Cat) – Norvēģijas meža kaķis ir liela auguma, taču ļoti elegants dzīvnieks. Taču jāņem vērā – arī ļoti no saimnieka neatkarīgs, pats par sevi pārliecināts. Šiem kaķiem patīk komunicēt ar cilvēkiem, taču tikai tad, kad viņi paši to vēlas. Labi sadzīvo gan ar bērniem, gan citiem mājdzīvniekiem. Šis ir kaķis, kuram nepieciešama sava teritorija, kurā tas ir saimnieks.


 

Britānijas īsspalvainais kaķis (British Shorthair) – Viena no Eiropā visizplatītākajām kaķu šķirnēm. Liela auguma, masīvs kaķis, kas mīl labi paēst un prasa saimnieka uzmanību. Raksturā pārsvarā mierīgi un nosvērti – mīl laiskoties un daudz gulēt. Kažoka krāsas var būt ļoti dažādas, taču viena no populārākajām – sudraboti zilā.


 

Somālijas kaķis (Somali) – Ļoti skaists un cēls kaķis. Pēc dabas ļoti kustīgs un rotaļīgs – tā mājvietā jābūt nodrošinātam pietiekamam plašumam, kur kaķis var izkustēties. Mīl lekt – var sasniegt pat 2m augstumu. Rotaļām vēlams sagādāt mantiņas, taču jāņem vērā – kaķis prasa uzmanību un vēlas spēlēties arī ar savu saimnieku un citiem mājiniekiem. Nav piemērots dzīvei šaurībā.


 

Siāmas kaķis (Siamese) – Viena no tām kaķu šķirnēm, kuru apvij visvairāk leģendu. Ļoti zinātkāri un inteliģenti kaķi, kuriem patīk cilvēka klātbūtne. Draudzīgi, var būt īsti ģimenes mīluļi. Labi pacieš bērnu izdarības – nereti kalpo kā bērnu „aukles”. Mīl arī ilgstoši gulēt un murrāt cilvēka klēpī. Patīk augstas vietas – var vēlēties rāpties sekcijās, uz skapjiem u.c.


 

Skotijas nokareno ausu kaķis (Scottish Fold) – Kaķi, kas pateicoties savām austiņām izskatās ļoti mīlīgi un jauki. Tādi arī ir – ļoti alkst cilvēka uzmanības un mīļuma. Paši lēni un mierīgi, izteikti labdabīgi. Nav bailīgi un labi sadzīvos gan ar bērniem, gan citiem mājdzīvniekiem, pat ar suņiem. Viegli piemērojas dažādiem apstākļiem.


8 SKAISTĀKĀS SUŅU ŠĶIRNES

Šeltijs (Shetland Sheepdog) – Vizuāli līdzīgs kollijam, taču ir pavisam citas šķirnes pārstāvis. Šķirnes dzimtene – Šetlendas salas. Ļoti kustīgi, draudzīgi un paklausīgi suņi. Izteikti ģimenes locekļi – sadzīvo kā ar bērniem, tā ar citiem suņiem un arī kaķiem. Nelielais augums ļauj dzīvot kā privātmājā, tā arī dzīvoklī. Mīl fiziskās aktivitātes – būs lielisks kompanjons garās pastaigās. Kuplais kažoks neprasa daudz pūļu – vien sukāšanu pāris reizes nedēļā.


 

Vesthailendas terjers (West Highland White Terrier) – Viena no populārākajām mazo suņu šķirnēm visā pasaulē. Neskatoties uz savu nelielo un mīlīgo izskatu, ļoti drosmīgi un neatkarīgi suņi. Var būt ietiepīgi un reizēm pat nepaklausīgi, taču viss atkarīgs no audzināšanas. Kažoks prasa zināmas rūpes – tas saimniekiem jāņem vērā. Modrs sargs ar visai skaļu balsi, kas var tikt likta lietā, ja mājās ienāk svešinieks.


 

Dalmācietis (Dalmatian) – Ļoti jautri, mīlīgi un gudri suņi, kas perfekti pakļaujas dresūrai. Tiek turēti gan kā dekoratīvi suņi, gan arī nodarbināti kā cilvēku palīgi, piemēram, palīdz ugunsdzēsējiem, policistiem utt. Latvijā šī šķirne piedzīvoja savu popularitāti pēc filmas „101 dalmācietis”, taču tagad šo suņu vairs pie mums tik daudz nav.


 

Amerikāņu Stafordšīras terjers (American Staffordshire Terrier) – Ja vēlaties šāda veida suni, nav labākas izvēles par staforšīras terjeru, jo tam nav tieksmes uz cīņām, no tāda veida rakstura īpašībām palikusi vien bezbailība, augsta pašapziņa, taču arī padevība saimniekam. Mīl savu saimnieku un vēlas izpatikt tam. Labs draugs un kompanjons, ja netiek audzināts agresīvi. Latvijā – viena no populārākajām suņu šķirnēm.


 

Vācu aitu suns (German Shepherd Dog) – Klasika, kas būs populāra visos laikos. Skaistu šo suni padara it viss, bet sevišķi – nepārspējami gudrais un cilvēku saprotošais acu skatiens. Ne velti šie suņi tiek ierindoti gudrāko un cilvēkam noderīgāko suņu sarakstā. Lieliski ģimenes locekļi – mierīgi, līdzsvaroti un draudzīgi. Pareizi audzināti kļūs par bērnu draugiem un pat „auklēm”, sadzīvos arī ar citiem mājdzīvniekiem.


 

Japāņu špics (Nihon Supittsu) – Nelielā auguma špici ir dedzīgi, ļoti rotaļīgi, taču arī inteliģenti un paklausīgi suņi. Neskatoties uz mazo augumu, arī bezbailīgi un ar tieksmi aizstāvēt savu saimnieku, lai tur vai kas. Piemērots gan dzīvei dzīvoklī, gan privātmājā ar dārzu. Sava skaistā kažoka dēļ, prasa arī zināmu kopšanu – regulāru ķemmēšanu un vannošanu.


 

Sibīrijas haskijs (Siberian Husky / Arctic Husky) – Viena no noslēpumainākajām un ar leģendām apvītākajām suņu šķirnēm, kas cilvēku teju vai fascinē un nobur ar savu acu skatienu. Neskatoties uz skaisto ārieni, jāatceras, ka šīs šķirnes pārstāvji prasa rūpīgu audzināšanu. Suņi, kuros vienmēr saglabājas sacensības gars, apveltīti ar izteiktu mednieka instinktu. Tomēr, pareizi audzināti var būt lieliski ģimenes draugi un pat mīluļi. Nav piemēroti dzīvei dzīvoklī.

Zelta retrīvers (Golden Retriever) – Visģimeniskākie un bērniem draudzīgākie suņi. Ļoti gudri un apdāvināti, labi pakļaujas cilvēka dresūrai. Lieliski sadzīvo ar bērniem – var kļūt par to labāko draugu, kā arī ar citiem mājdzīvniekiem. Tomēr jāatceras, ka šiem suņiem nepieciešama liela fiziskā slodze un tie nav piemēroti dzīvei dzīvoklī.

 

 
14 komentārs
  1. Kas kuram – man piemēram patīk pitbulterjeri, kas lielam vairumam cilvēku izraisa nepatiku!

  2. Es teiktu tā – nav neskaistu kaķu un nav neskaistu suņu! Visi ir skaisti, bet katram savs visskaistākais.

  3. Un kur tad Bernes ganu suns?Man domāt,ka tas ir pat skaistāks par dažiem rakstā minētajiem.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.