8 populārākās ēteriskās eļļas bezmiega uzveikšanai

https://www.istockphoto.com/

Vai pēdējā laikā tu mētājies pa gultu visu nakti? Ēteriskās eļļas iekļaušana jūsu nakts rutīnā var būt atbilde uz labāku nakts miegu un var pat palīdzēt izlabot neveselīgu miega grafiku.

Miega eksperti ēteriskās eļļas raksturo kā dabisku alternatīvu miega zālēm, piedāvājot virkni terapeitisku priekšrocību prāta un ķermeņa atslābināšanai, jo to spēcīgie aromāti mazina miega traucējumus, piemēram, krākšanu, miega apnoju un aizliktu sajūtu naktī.

Ēteriskās eļļas ir šķidri savienojumi, kas iegūti no augiem, destilējot tos ar tvaiku vai citām mehāniskām metodēm, piemēram, ar auksto presēšanu. Atrodoties eļļas formā, auga smarža kļūst pamanāmāka un ir efektīva, lai sagatavotu ķermeni atpūtai.

Dažām ēteriskajām eļļām ir relaksējoša iedarbība. Tātad, kad jūs smaržojat šos aromātus, jūsu ķermeņa receptori sūta smadzenēm nomierinošus signālus, lai palīdzētu jūsu ķermenim atslābt.

Bet kāda smarža ir piemērota tieši jums? Lai palīdzētu jums atrast pareizo ēterisko eļļu, espati.lv ir atklājusi, ar kurām smaržām mēģināt cīnīties pret dažādām miega problēmām.

Lavandas eļļa –pret stresu un nemieru

Lavanda ir visvairāk pētītais augs miega ārstēšanai un tā tiek cienīta par tās spēju mazināt stresu un trauksmi. Kā ēteriskā eļļa tā atslābina ķermeņa muskuļus, lai veicinātu mierīgumu, kas izraisa lēnāku miegu un lēna viļņa miegs ir atjaunojošākais atpūtas veids un ļauj jūsu smadzenēm atgūties no ikdienas aktivitātēm.

Vaniļas eļļa – pret krākšanu un miega apnoju

Kā viens no atpazīstamākajiem aromātiem vaniļa ir spēcīgs antioksidants un relaksants. Ir pierādīts, ka vaniļai piemīt pretiekaisuma īpašības, kas palīdz cilvēkiem naktī vieglāk elpot, padarot to par īpaši labu izvēli tiem, kuri cieš no miega apnojas un krākšanas.

Ciedrkoka eļļa – pret locītavu sāpēm

Ciedrs ir pazīstams ar savu koksnes aromātu un to raksturo kā siltu un nomierinošu līdzekli. Tāpat kā lavandas, ciedra koka eļļa mazina spiedienu uz locītavām, lai nodrošinātu kvalitatīvāku miegu. Turklāt šī ēteriskā eļļa stimulē asinsriti un palīdz novērst tirpšanu un muskuļu krampjus miega laikā.

Kumelīšu eļļa – pret nemieru

Kumelīte ir augu ekstrakts, kas satur apigenīnu — ķīmisku savienojumu, kas iedarbojoties uz smadzeņu receptoriem, var izraisīt miegainību. Turklāt apigenīns palielina serotonīna līmeni, ķīmisko vielu, kas ir atbildīga par ķermeņa iekšējā pulksteņa regulēšanu. Jūsu ķermenis izmanto serotonīnu, lai ražotu miega hormonu melatonīnu, jo tas palīdz cīnīties pret nemieru.

Bergamotes eļļa – palīdz pazemināt asinsspiedienu

Bergamotes eļļa ir ekstrakts, kas iegūts no dzeloņainiem kokiem, ko sauc par citrusu bergamiju un kura izcelsme ir Dienvidaustrumāzijas tropi. Lai gan dažas citrusaugļu eļļas var pārāk stimulēt miegu, bergamote ir unikāla, jo tā atslābina ķermeni, pazeminot asinsspiedienu. Šīs nomierinošās īpašības atvieglo satrauktas domas un ļauj gulētājiem mierīgi atpūsties bez satraukuma.

Ilang-ilang eļļa – palīdz stabilizēt sirdsdarbību

Ilang-ilang eļļa ir ekstrakts no Indonēzijas kanagas koku augļiem. Tā ir skaisti smaržojoša eļļa, kas uzlabo nervu sistēmas veselību, samazinot nervu spriedzi un stabilizējot sirdsdarbību. Tā ne tikai veicina mierīgumu, bet arī samazina hipertensijas un citu ar sirdi saistītu slimību risku.

Jasmīna eļļa – palīdz tikt galā ar bezmiegu

Jasmīns ir vēl viena populāra ēteriskā eļļa, ko izmanto miega traucējumu novēršanai. Tās spēcīgais aromāts stimulē limbisko sistēmu, veicinot miera sajūtu un palīdzot cilvēkiem ātrāk aizmigt. Šo ēterisko eļļu no citām atšķir tās molekulārā struktūra, kas ir līdzīga miega zālēm. Pētījumi liecina, ka jasmīns ir tikpat efektīvs kā recepšu līdzekļi bezmiega ārstēšanai.

Piparmētru eļļa – palīdz pret aizlikumu

Piparmētras pretiekaisuma īpašības ir noderīgas, lai mazinātu tādus simptomus kā aizlikts deguns un iekaisums. Piparmētru eļļa var būt noderīga tiem, kas cieš no alerģijām, jo ​​stimulējošais aromāts attīra deguna eju un nodrošina lielāku gaisa plūsmu. Piparmētra satur organisko savienojumu mentolu. Kad mentols tiek ieelpots, tas stimulē hipokampu, smadzeņu apgabalu, kas ir atbildīgs par garīgo skaidrību un var pat uzlabot atmiņu.

Kā lietot ēteriskās eļļas pirms gulētiešanas?

Ēteriskās eļļas ir neticami daudzpusīgas un jūs varat tās iekļaut savā gulētiešanas rutīnā, pievienojot tās vannai vai difuzorā.

Daudziem cilvēkiem šķiet nomierinoši ierīvēt dažus pilienus eļļas uz krūtīm, plaukstas locītavas, kakla, pieres, rokām vai kājām. Pirms ēteriskās eļļas uzklāšanas sajauciet to ar nesējeļļu, piemēram, olīveļļu, vīnogu kauliņu vai kokosriekstu eļļu, jo āda ir jutīga pret neatšķaidītām ēteriskajām eļļām un var rasties kairinājums.

Vēl viens veids kā izmantot ēterisko eļļu relaksējošās priekšrocības ir ievietot tās siltā vannā. Lielākā daļa cilvēku pirms maisījuma pievienošanas vannai pievieno 5 līdz 20 pilienus ar ēdamkaroti nesējeļļas. Mazgājoties eļļas iesūcas caur ādu, lai palīdzētu atslābt un atbrīvot spriedzi. Nemaz nerunājot par to patīkamo aromātu, lai pilnībā relaksētos.

Atrodiet to, kas jums ir piemērots

Ir svarīgi atcerēties, ka daudzas ēteriskās eļļas ir adaptogēni, kas nozīmē, ka tās atšķirīgi pielāgojas cilvēkiem. Dažas smaržvielas, piemēram, piparmētru vai citrusaugļu eļļas, var pārāk rosināt miegu un neļaut jums aizmigt.

Vislabāk ir pārbaudīt eļļu pāris naktis, lai nodrošinātu, ka ķermenis ir atslābināts un miega kvalitāte ir uzlabota.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.