8 pazīmes tam, ka tu velti IZNIEKO savu LAIKU un DZĪVI

Jā, laiks skrien, ir tik daudz lietu, ko darīt, paspēt, nepalaist garām. Tomēr reizēm, visā šajā dzīves, darbu un notikumu skrējienā, ir vērts apstāties un paskatīties uz visu it kā no malas – vai tu dzīvo tādu dzīvi, kādu vēlies? Vai izmanto savu laiku lietderīgi? Piedāvājam 8 pazīmes, kas var norādīt uz to, ka tavs laiks tiek zaudēts veltīgi.

Tu pavadi pārāk daudz laika darot lietas, ko tev nevajadzētu darīt. Tu ēd par daudz, streso par daudz, skaties TV par daudz, sērfo internetā par daudz, staigā pa veikaliem par daudz utt. Katrai no mums ir savi par daudz, kas patiesībā nesniedz mums neko labu, tā vietā šie ieradumi vien velti tērē mūsu laiku, enerģiju, domas un jā – arī savā ziņā samazina dzīves kvalitāti. Vai tad tev to vajag? Apzināties savus par daudz nemaz nav tik grūti, bet aizvietojot tos ar ko auglīgāku, tu varētu piešķirt savai dzīvei pavisam jaunas krāsas.

Tu pārāk daudz sūdzies. Darbs nav gana labs, alga arī nē, priekšnieks varēja būt jaukāks, kolēģi atsaucīgāki, svars mazāks, vīrs iecietīgāks, bērni paklausīgāki, laiks siltāks, vasara garāka un tā tālāk, un tā joprojām. Visā šajā sūdzēšanās maratonā ir vērts apstāties, un pajautāt sev – vai sūdzēšanās ko dod? Vai kas mainās no šīs mūžīgās čīkstēšanas? Un atbilde ir vienkārša – nekas nemainās. Vienīgi tu tērē savu laiku, savu dzīvi un ļaujies neauglīgai negatīvai enerģijai, kas patiesībā bieži vien ir tevis pašas no mušas uzpūstais zilonis.

Tu nepilnveidojies. Tu katru dienu dari vienu un to pašu, tava dzīve ir ieņēmusi pamatīgus rutīnas apveidus. Tas ir neizbēgami un ne par to ir stāsts. Jautājums ir par to, vai savā ikdienā tu neaizmirsti pašu svarīgāko – attīstīties? Jo bez attīstības nav panākumu. Un nav svarīgi cik tev ir gadu, cik bērnu, cik ilga darba pieredze utt. Attīstība jeb jaunu lietu apgūšana un zināšanu ieguve ir nepieciešama visiem un ikvienam jebkurā vecumā. Lasi arī – Iemācies ko JAUNU katru dienu, lai ATTĪSTĪTOS

Tu mīli klačoties un aprunāt. Nu kura gan no mums nav kādreiz kādu aprunājusi vai par kaut ko paklačojusies? Tas viss ir tikai saprotami un dabīgi. Jautājums vairāk ir par to, vai šī aprunāšana un klačošanās nav ieņēmusi vairāk kā svarīgu lomu tavā dzīvē? Vai tu pavadi pārāk daudz laika sociālajos tīklos, lai uzzinātu kā iet taviem draugiem, nedraugiem, konkurentiem utt.? Un, ja neiet – tad prieks, vai ne? Vai arī tu lasi dzelteno presi un nevaru sevi iedomāties bez tās? Vai skaties dzeltenos TV raidījumus? Ja tā visa ir par daudz, tad rodas jautājums – vai tu dzīvo savu dzīvi, vai citu cilvēku dzīves? Un atbildēt vari tikai pati – kuru dzīvi tad tu tiešām gribi dzīvot? Lasi arī – Aprunāšana – SIEVIEŠU nacionālais sporta veids?

Tev nav nākotnes plānu. Saka jau, ka jādzīvo šodienai un jāķer mirklis. Un tomēr – ja tev nav nekādu plānu, nekā, uz ko tiekties, tad var teikt, ka tu vienkārši peldi pa dzīves straumi. Jā – reizēm tā tevi ar aiznest labā virzienā, bet reizēm arī ne tik labā. Un tad jau būs par vēlu, ko mainīt, jo savas iespējas jau būsi palaidusi garām. Tādēļ labāk dzīvo baudot dzīvi un mirkli, bet vienmēr paturot prātā, ka arī rītdien būs jādzīvo. Un, jo vairāk būs uz ko tiekties, jo piepildītāka dzīve uz lielāki tavi sasniegumi! Lasi arī – Darbs, mācības, ģimene un draugi – 10 ieteikumi, kā to visu PASPĒT

Tu par daudz izmanto modernās tehnoloģijas. Mūsdienu laikmeta spožums un posts. Ja arī tu esi no tiem, kas nevar bez sava viedtālruņa nodzīvot pusstundu, jo citādi taču kaut kas būs palaists garām virtuālās dzīves notikumos, zini – tava dzīve šeit un tagad īstajā realitātē tikmēr lēnām un nenovēršami paiet. Bet tevis te nav. Visu ar mēru – tas attiecas arī uz šo mūsdienu parādību. Protams, ka viedtālruņi lieliski atvieglo dzīvi, bet pamatā taču tie paredzēti, lai mums būtu VAIRĀK laika, ko baudīt patīkamās lietās šeit un tagad, vai ne?

Tu neriskē un neizmēģini neko jaunu. Tu dzīvo savu dzīvi, kas ir tik ierasta, tik zināma un tik droša. Jā, tas ir labi, bet reizēm, lai piešķirtu dzīvei jaunas dimensijas, jaunas krāsas, ir vērts palūkoties aiz tik ierastās ikdienas robežām. Uzdrošināties ko jaunu, ko līdz šim nepieredzētu un neizmēģinātu. Jo, kas zina – varbūt izdodas, un tu pati par sevi būsi patīkami pārsteigta? Tas attiecas uz visām dzīves jomām, bet jo sevišķi – uz profesionālo jomu. Uzdrīksties, jo tikai tā ir iespējams gūt panākumus!

Tu dzīvo dzīvi, kas tev nemaz nepatīk. Pavisam vienkāršs, taču ļoti derīgs jautājums, ko sev ik pa reizei pajautāt – vai tu esi laimīga? Vai tu esi laimīga savā dzīvē, kas ir šeit un tagad? Un, ja atbilde nav apstiprinoša, ja ir sajūta, ka kaut kā trūkst, tad ir jāsaprot – kas tas ir? Dzīvi mēs dzīvojam vienu reizi, laiks, kas pagājis, nekad vairs nebūs atgūstams, tādēļ ir ļoti vērts ieklausīties sevī, lai saprastu, kas pietrūkst, lai justos laimīgai, ko vari darīt lietas labā, lai tiešām no sirds varētu teikt – tā ir mana dzīve, kas ir aizraujoša, ko es mīlu, un, kas liek man justies laimīgai!

4 komentāru
  1. Lieliski. Man atbilst lielākā daļa. Visvairāk iecērt fakts, ka darbā esi bezjēgā noskrējies un nav enerģijas izaugsmei, spēks vien trash tipa izklaidēm (internets/seriāli/šokolāde). Pati apzinos situācijas nožēlojamību, bet vēlme riskēt attiecībā uz darba maiņu nav pārāk liela, ir ko zaudēt un par ko atbildēt. Vērtīgs raksts ar to, ka liek padomāt vēlreiz.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.