8 neierasti veidi, kā atgūt spēkus pēc saspringta darba

Ne vienmēr, lai atgūtu spēkus mēs vēlamies relaksēties karstā vannā vai, satinoties segā, laiski lasīt grāmatu! Espati.lv tev piedāvā citādus enerģijas atgūšanas veidus gan pēc darba dienas, gan veselas darba nedēļas – iedvesmojies!

Ļaujies emocijām!
Kad tu pēdējo reizi apmeklēji Rīgas Zooloģisko dārzu vai aplūkoji Rīgas Botāniskā dārza krāšņumu? Vai es lidojusi vertikālajā vēja tunelī – aerodium? Kad tu pēdējo reizi ar mīļoto baudīji izbraucienu brīvā dabā? Ir tik daudz jaunu, iepriekš neredzētu vietu, un sen nepiedzīvotu emociju, tāpēc – nesēdi mājās! Dodies pretī piedzīvojumiem, lai noņemtu nedēļas laikā sakrājušos stresu!

Atskaties pagātnē!
Vai atceries, kad pēdējo reizi aplūkoji savus foto albumus? Tie ir pilni pozitīvu emociju, atmiņu un notikumi, kuru atsaukšana atmiņā palīdzēs gūt labvēlīgu lādiņu, aizdzenot nogurumu. Aplūko savus pagātnes nospiedumus, un atminies sev nozīmīgus cilvēkus, jūsu kopā pavadīto laiku, kas iemūžināts neskaitāmās fotogrāfijās. Izlaidumi, kāzas, dažādas svinības un ceļojumi – tik daudz uzmundrinošu atmiņu! Un kādēļ nesarīkot fotogrāfiju aplūkošanas vakaru kopā ar draugiem vai ģimeni?

Plāno jaukos brīžus!
Lielisks veids kā relaksēties pēc grūtas darba dienas ir plānot kaut ko patīkamu, piemēram, ceļojumu atvaļinājuma laikā. Izpēti visu pieejamo informāciju par vēlamo gala mērķi, aplūko fotogrāfijas, nolem, ko noteikti vēlies aplūkot klātienē, sameklē citu viedokļus par šo galamērķi, tā iegūsi vērtīgus padomus. Tā vari plānot daudz ko. Varbūt laiks izdomāt, ko dāvināt vai pagatavot saviem tuvākajiem Ziemassvētkos? Plānošana sniegs pozitīvas emocijas un palīdzēs izvairīties no stresa nākotnē!

Eksperimentē virtuvē!
Tu esi pārgurusi, taču tik un tā jāgatavo vakariņas. Šis ir īstais laiks eksperimentiem! Atrodi kādu interesantu recepti, lai iepriecinātu sevi un savus mīļos. Ēst gatavošana daudzām no mums ir veids kā atslābt un atmest dienā uzkrāto nogurumu. Varbūt tas palīdz arī tev?

Esi aktīva – nebaidies iztrakoties!
Enerģijas atgūšanai dažkārt nepieciešama aktīva rīcība, taču ne vienmēr tev jādodas ārpus mājām. Atrodi internetā dziesmas – karaokes versijās, deju soļu pamācības, uzgriez skaļi mūziku un no visas sirds izdziedies un/vai izdejojies!

Uzņem ciemiņus!
Ja tu jūties izpumpēta, taču arī vientuļa, uzaicini kādu ciemos. Dažkārt vienatne kopā ar pārgurumu ir īpaši grūta un neizturama. Patīkamas sarunas, kādas omu uzlabojošu komēdiju noskatīšanās, vai kopīgi pagatavotas vakariņas citkārt ir labākās zāles, lai atgūtu spēkus. Kādēļ neveltīt šo vakaru savai lieliskajai, taču sen nesatiktajai draudzenei?

Atbrīvojies no liekā!
Piekritīsi, ka mēs bieži apaugam ar nevajadzīgām lietām un sīkumiem. Tie pārpilda mūsu mājokļus, neļaujot brīvi plūst enerģijai. Izmetot lieko, tu atbrīvosies no saspringuma un noguruma, uzlādēsi savas baterijas, jo sakārtojot vidi sev apkārt, tu sakārto arī savas domas un prātu! Ja tev ir grūti atbrīvoties no dažām lietām, taču tās ikdienā nelieto, nedomā – izmet tās, jo tu nepiederi šīm lietām, tās pieder tev!

Floutē!
Floutēšanas ir pelde lielā sāls un ūdens šķīdumā, kas turēs tevi kā pludiņu virs ūdens, ļaujot izjust antigravitācijas jeb bezsvara stāvokli. Floutēšana sakārto domas, relaksē ķermeni un atbrīvo enerģiju, rūpējoties par fizisko un garīgo veselību kopumā. Floutēšanas speciālisti norāda, ka 45 minūtes ilgs seanss atsver nedēļu ilgu atpūtu brīvā dabā, savukārt regulārs apmeklējums garantē stresa līmeņa samazināšanu, uzlabojot pašsajūtu un darbaspējas. Kas mums, sievietēm, nav mazsvarīgi – procedūrā izmantotajam īpašajam sālim piemīt kosmētisks efekts: tas padara ādu skaistu un samtainu, stimulē organisma atjaunošanās procesus. Tātad – skaistumkopšana plus relaksācija – kas var būt vēl labāks?

Un kas tev palīdz atbrīvoties no darbā gūtā saspringuma?
9 komentāru
  1. Ha, ha, floutēšana, nu gan, izklausās vairāk pēc fleitēšanas 😀 Jūt mana nāss, ka atkal kāds kaut ko neuzbāzīgi reklamē. Nu tā, meklējam gūglē – skat`, viens seanss tikai nieka 35 Ls un tas aizvieto nedēļas atpūtu brīvā dabā? Kopš kura laika man dabai jāmaksā par atrašanos tajā 😀

  2. Tā floutēšana tagad tāda laikam populāra lieta! Par to visur kur dzirdēts un man draugi, piemēram, kā reiz ir uzdāvājuši dāvanu karti! Vēl neesmu izprovējusi, bet taisos… būšu baigi relaksēta pēc tam 🙂

  3. Tā floutēšana tiešām izklausās pēc nākanā modes kliedziena pēc visām jogām, vēderdejām u tml. pasākumiem, kas nezkāpēc ir baigi dārgi tajā brīdī, kad ir modē. Bet pārējie ieteikumi ir super, šķiet, ka piekopju visus, izņemot gatavošanu, jo tā tomēr šķiet vairāk slodze nekā atslodze, bet katram savs 🙂

  4. Floutēšanu esmu izmēģinājusi-tas bija fantastiski un tiešām relaksējoši, palīdzēja sakārtot domas un atslābt pē stresiem.
    Pašlaik saspringumu noņemu ejot uz salsas nodarbībām – pozitīva noskaņa garantēta un arī kas jauns tiek apgūts!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.