8 labas lietas, ko darīt RUDENĪ!

Rudens tradicionāli ir tas laiks, kad mēs paši un arī mūsu organisms maina ikdienas ritmu, un lēnām sāk noskaņoties laikam, kas dabā ir paredzēts kā klusais periods – ziemai. Šajā laikā mēs paliekam it kā nīgrāki, nedaudz apātiskāki, nereti jūtamies nogurušāki un mazāk pozitīvo emociju pārņemti, nekā tas ir, piemēram, pavasarī un vasarā. Taču, vai tiešām rudenim tādam ir jābūt? Šoreiz espati.lv tev ir sagatavojusi dažas idejas, kas ļaus gūt iedvesmu! Varbūt arī tavs rudens un ziema nemaz nebūs tie tumšākie un klusākie gada mēneši?
 
Labas lietas, ko darīt RUDENĪ!
Dodies svaigā gaisā! Kādēļ gan rudens nevarētu būt viens lielisks brīvdabas pasākumu laiks? Tieši septembris un oktobris ir tie gada mēneši, kad ir jāķer vēl pēdējās skaistās un saulainās dienas! Un kā gan vēl labāk to izdarīt, ja ne dodoties pie dabas? Iespējas ir visdažādākās – sākot no gariem izbraucieniem ar riteni, vai pastaigām ar kājām, un beidzot ar visas ģimenes kopīgu došanos uz mežu sēnēs! Taču tikpat labi, kādēļ gan neizbraukt līdz jūrai un nesagaidīt saulrietu? Vai, piemēram, vari sarīkot sev, ģimenei un draugiem grillsezonas noslēguma pasākumu dārzā! Patiesībā iespējas ir bezgalīgas, galvenais ir atcerēties par to, ka rudens vakari vairs nav vasaras vakari un, ja aktivitātes plānotas arī vakarā, tad kāda siltāka apģērba kārta lieti noderēs. Visādi citādi – baudi sauli un krāsainās lapas! Ieelpo rudens smaržu un neskumsti – katram gada laikam taču piemīt sava burvība!

Sāc mācīties!
Pēc vasaras mēs visi vairāk vai mazāk, tomēr esam atpūtušies, un nu varam mesties darbos ar jaunu sparu! Un tas attiecas arī uz sevis izglītošanu un pilnveidošanu. Speciālisti apgalvo, ka nav labāka gada laika, kad uzsākt sevis izglītošanu, kā rudenī! Tādēļ, ja arī vairs neesi ne skolniece, ne arī studente, tomēr atrodi kaut ko, kas saista tieši tevi, un sāc sevis izglītošanu! Varbūt jau sen esi vēlējusies apgūt kādu svešvalodu? Vai rokdarbus, piemēram, šobrīd tik moderno un populāro dekupāžu? Vai varbūt tavs sapnis ir iemācīties, piemēram, veidot skaistas frizūras? Šobrīd visdažādāko kursu piedāvājums ir ļoti plašs. Un nekas, ja neesi gatava veltīt kursiem ļoti daudz laika – ir pieejami arī daudz un dažādi vienas, vai dažu dienu kursi, kuros tev tiks sniegti paši pamati un interesantākais jebkurā izvēlētajā jomā!

Atsāc sporta nodarbības!
Vasara mēs esam fiziski aktīvāki, taču sākoties rudenim un ziemai, šī aktivitāte manāmi pazeminās. Taču sports ir vajadzīgs, vai ne? Nav lieliskāka laika, kad pievērsties nopietnākām fiziskajām aktivitātēm, kā tieši rudens! Vislabākais ieteikums dodoties uz sporta centru – pirkt abonementu, nevis maksāt par katru nodarbību atsevišķi. Ne viena vien sieviete atzīst, ka nauda, kas samaksāta, ir lielisks stimuls doties vingrot arī tad, kad pēc darba dienas to nu galīgi negribas darīt. Taču veiksmīgas sportošanas pamatā ir īsto nodarbību izvēlēšanās. Tev ir jāpaanalizē pašai sevi, lai saprastu, kas ir tas, kas tev tīk un arī padodas! Ja fitnesā esi iesācēja, tad vislabākais ieteikums ir izmēģināt vairākas nodarbības, lai saprastu, kas patīk, un kas nu galīgi nav tavs. Zini, vieni cilvēki ir izteikti individuālisti, kuriem vislabāk padodas sportošana vienatnē, piemēram, trenažieru zālē, savukārt citiem piemērotākas būs visas grupu nodarbības, piemēram, aerobika.

Atklāj pasākumu sezonu!
Muzeji, teātri, koncerti un izstādes – rudens un ziema noteikti ir visbagātīgākais gada laiks visdažādāko pasākumu jomā! Turklāt plašais piedāvājumu klāsts nereti ir arī iemesls tam, ka cenas uz daudziem pasākumiem ir pat ļoti demokrātiskas! Izvēlies to, kas uzrunā tieši tevi, un dodies izbaudīt! Vienlaikus šādas aktivitātes var apvienot arī, piemēram, ar draudzeņu vai mammas satikšanu! Jo nereti ikdienas steigā mums šiem tuvajiem cilvēkiem laika nepietiek, taču kādēļ gan kopā neapmeklētu kādu labu teātra izrādi vai izstādi? Glāze laba vīna, lieliska izstāde un senas draudzenes satikšana – vai nav lielisks piektdienas vakara scenārijs?

Pārkārto mājokli!
Ir skaidrs, ka rudens un ziema ir tie gada mēneši, kuros mēs tomēr telpās pavadām vairāk laika, nekā vasarā. Tamdēļ padari šīs telpas par sev vēl tīkamākām! Rudens ir lielisks laiks sava mājokļa pārkārtošanai, labiekārtošanai un vienkārši interjera atsvaidzināšanai visdažādākajos līmeņos! Ja šobrīd neesi plānojusi, piemēram, remontu, tas nekas, pārbīdi kaut vai mēbeles! Jaunas un labas idejas vari smelties gan stila žurnālos, gan arī internetā. Turklāt, ne vienmēr mājokļa atsvaidzināšanai vajag tērēt lielas naudas summas, reizēm pietiek ar pavisam nelieliem akcentiem, lai tev pašai rastos sajūta, ka viss izskatās jauns un citādāks! Piemēram, lielas un krāšņas vāzes, kurā gozējas tavi mīļākie rudens ziedi, novietošana istabas goda vietā, var mainīt visu istabas auru – izmēģini!

Baudi ūdens procedūras!
Rudens un ziema ir īstais laiks, kad kopt sevi, savu ķermeni un līdz ar to vairot skaistumu, izmantojot tādas procedūras, kurās iesaistīts ūdens un siltums. Ja tev ir tāda iespēja, atklāj pirts sezonu – nav labāka nedēļas noslēguma, kā baudot svētdienas pirts rituālus. Ja neesi pirts fane, vai tev šāda iespēja nav pieejama, izmēģini aromātiskas vannas! Silts ūdens, kas papildināts ar smaržvielām un/vai čaukstošiem putu mākoņiem, tevi gan sasildīs, gan relaksēs, gan arī vairos tavu skaistumu. Ja esi no peldētājām, tad rudens būs īstais laiks, kad iegādāties peldbaseina abonementu un pāris vakarus (vai rītus) nedēļā pavadīt tieši tur!

Radi gaismu sev apkārt!
Lielai daļai cilvēku tieši rudenī ir visgrūtāk sadzīvot un samierināties ar faktu, ka dienas paliek arvien īsākas un vakari arvien tumšāki. Reizēm šis gaismas trūkums (sevišķi, ja visa diena jāpavada biroja telpās un dienasgaismu neredzi) spēj ļoti būtiski ietekmēt gan mūsu pašsajūtu gan arī veselību gada tumšajos mēnešos. Lai maksimāli izvairītos no gaismas trūkuma, radi gaismu sev apkārt pati! Nopērc, piemēram, lielu lampu, kas izgaismotu tavu mājokli vēl gaišāku, vai dedzini sveces! Iepazīsti, cik dažādas ir sveces – ilgstoši degošas, peldošas, tējas sveces, aromātiskas sveces, kā arī visdažādākās dizaina sveces. Ir arī sveces, kas pagatavotas no pilnīgi dabīgām izejvielām, piemēram, bišu vaska, turklāt pēdējo gadu jaunums sveču tirgū ir sveces, kuras mājas apstākļos vari pagatavot arī pati! Lai vai kādas sveces tu izvēlētos – romantika, siltums un omulība būs garantēta.

Padari savus rītus citādus!
Jo tumšāki kļūst rīti, jo grūtāk ir pamosties un sākt savas ikdienas gaitas. Rudenī labs ieteikums ir padarīt savus rītus citādākus – mainīt savu rīta rituālu! Nopērc jaunu aromātisku kafiju vai tēju, lai no rīta nevarētu vien sagaidīt, kad varēsi iemalkot šo izsmalcināto dzērienu. Palutini sevi ar ko ļoti gardu, ko nopērc iepriekšējā dienā, bet ļauj sev baudīt tikai no rīta brokastīs – tas arī var kalpot kā stimuls, lai raustos ārā no gultas un sāktu savu dienu! Galu galā, kādēļ gan lai rudens nebūtu tas īstais brīdis, kad varētu, piemēram, beidzot uzsākt ik rīta kontrastdušas rituālu vai veikt sauso norīvēšanos?
4 komentāru
  1. Labs raksts. Par to dzīvokļa pārkārtošanu ienāca prātā doma izrevidēt istabas augus 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.