8 FORŠAS lietas, ko tu VARI atļauties, esot grūtniece!

Nedrīkst stiepties, nedrīkst liekties, nedrīkst nest, nedrīkst celt, nedrīkst elpot cigarešu dūmus, nedrīkst krāsot matus, nedrīkst mīlēties, nedrīkst iedzert vīnu sestdienas vakarā ar draudzeni, nedrīkst braukt ar riteni un nedrīkst nevienam stāstīt par milzīgajām pārmaiņām, kas gaidāmas tavā dzīvē… Ja esi grūtniece vai mamma, noteikti esi saskārusies ar tādām un citādām „draudzīgām” pamācībām no visiem, kam nav slinkums. Jā, gaidību laikā sevi ir jāsaudzē, bet šoreiz piedāvājam tev 8 foršas lietas, ko topošā mamma pavisam noteikti drīkst!

PLĀNOT.
Nereti dzirdēts, ka, gaidot mazuli, iepriekš neko nedrīkst ne pirkt, ne noskatīt – visu tikai pēdējā brīdī, vai vēl labāk, kad mazais jau piedzimis. Tomēr zini – nekāda zinātniska pamatojuma šim ieteikumam nav. Pirms uzklausi šādu padomu, iztēlojies, cik ļoti tev pēdējā mēnesī ar lielo punci gribēsies staigāt pa veikaliem, un vai tu uzticēsi visus lielos pirkumus mazuļa tētim, kamēr pati būsi dzemdību nodaļā? Tāpēc jau vecākiem ir doti šie brīnumainie 9 mēneši, lai gaidītu bērniņu un sagatavotos – jā, arī lai plānotu, ko vajadzēs iegādāties, kādas krāsas un cenas preces izvēlēties, un sagādātu visu nepieciešamo!

PUCĒTIES.
Pirmajā trimestrī droši vien tikai retā spēs domāt par pucēšanos, tomēr vēlāk, līdz ar spēku atgriešanos un sliktas dūšas atkāpšanos, priecē sevi un citus ar savu plaukstošo izskatu! Nevelc nonēsātu apģērbu, tērpies jaunās, labās drēbēs – kad vēl, ja ne tagad? Izbaudi šo laiku! Atļaujies doties pie manikīra un pedikīra (īpaši, ja gaidi mazo vasarā, un pati vairs netiec pie pēdu apkopšana augošā punča dēļ) un arī pie friziera. Neklausies muļķībās par to, ka griežot matus, nogriež bērnam prātiņu! Lai gan nav zinātnisku pamatojuma matu krāsas kaitīgumam un vairums ārstu neaizliegs krāsot matus, tas jāizlemj tev pašai. Atceries, ka nav nozīmes krāsai, nozīme ir koptam, veselīgam izskatam un tīrībai.

PAĒST
. Nē, grūtniecības laikā nav jāēd par diviem. Vairums ārstu atzīst, ka, gaidot mazuli, jāuzņem tikai par 300 kalorijām vairāk kā ierasts. Tomēr šis ir laiks, kad vari atļaut sev panašķēties – nu un, ja vēlies saldējumu pirms pusdienām? Apēd to! Tavs organisms pats lieliska zina, kas tev nepieciešams, tāpēc paļaujies uz tā vēlmēm un neierobežo sevi. Tu drīksti ēst visu, ko kārojas, bet, protams, normas robežās – lai nekļūst slikti.

MĪLĒTIES
. Ja grūtniecība norit bez sarežģījumiem, un ārsts nav teicis citādi, nav neviena iemesla, kādēļ, lai tu atteiktos no šīs tik patīkamās un pāri satuvinošās nodarbes! Turklāt šis ir laiks, kad vari atļauties vairāk baudīt, nekā sniegt! Protams, šis nav laiks, lai izmēģinātu jaunus akrobātiskus trikus, taču vai tad tikai akrobātika garantē kaislību un jaukas emocijas, ko sniedz šī nodarbe?

ATPŪSTIES
. Jā, no vīna vajadzētu atteikties, bet tas nebūt nenozīmē, ka jāatsakās no tikšanās ar draudzenēm! Labas draudzenes sapratīs, ka tavas prioritātes šobrīd ir mainījušās, un labprāt dosies ar tevi ilgstošās pastaigās, ar prieku pienesīs tēju, kad vēlēsies atpūsties uz dīvāna, izmaksās kino, kad savus iekrājumus būsi iztērējusi mazulim domātajos pirkumos, un palīdzēs tev izmazgāt grīdu, ja nepieciešams. Ļauj sev atpūsties un pieņem tuvo cilvēku palīdzību!

VINGROT
. Lai gan pārlieku liela fiziska slodze var nākt par sliktu tavam mazulim, nav jāatsakās no vingrošanas pavisam, īpaši, ja esi aktīvi sportojusi pirms grūtniecības. Tev nav pēkšņi jākļūst par svarcēlāju, lai justu kustību prieku. Vingro mājās, piesakies grūtnieču vingrošanas grupās, dodies uz topošo māmiņu ūdens aerobikas nodarbībām. Sportošana gaidību laikā atvieglos gan dzemdības, gan formas atgūšanu pēc tām!

IZRĀDĪT EMOCIJAS.
Ja agrāk kaunējies izrādīt, ka raudi, skatoties romantiskas filmas, vai kaunējies aizsvilties sabiedriskās vietās, tad šobrīd tev ir visas tiesības ļaut vaļu savam itāliešu temperamentam, un norakstīt visu uz hormonu vētrām. Tiesa gan, tev pašai nāks par labu, ja pasaudzēsi topošo tēti – viņa pacietība tev vēl noderēs, bet pārējie gan lai staigā uz pirkstgaliem!

DALĪTIES
. Ne tu viena gaidi mazo – to gaida arī topošais tētis, topošie vecvecāki un krustvecāki, visi tavi tuvie cilvēki. Mazulis ir daļa no tavas un viņa tēta dzimtas, daļa no visiem senčiem, tāpēc tu vari, un pat tev vajadzētu dalīties gan savās pozitīvajās emocijās, gan skumjās. Stāsti par priekiem un bailēm – topošais tētis varēs tevi atbalstīt, tavs tēvs pažēlot, bet dzimtas sievietes dot vislabākos padomus no tīras sirds!
Uzticies sev! Tu jutīsi, ko un kā darīt. Un atceries – drīkst visu, kas tev sagādā patiesu prieku!

8 komentāru
  1. Vislabāk patika par “Plānot”. Cik daudz ir apkārt paziņu, kas, aizspriedumu vadīti, nopērk visu tikai tad, kad bērns ir mājās.. Es pati labprātāk visu pirktu pirms bērna dzimšanas. 6. mēnesī..kad vēl nav tik smagi, bet lielākie riski jau aiz muguras.. Arī par pucēšanos viss ir pareizi teikts! Nav nekā sliktāka par nošņurkušu, bālu, pumpanu grūtnieci ar ataugušām saknēm.

  2. Jā, ar to plānošanu – tie jau ir māņticīgie, kas nepērk visu iepriekš! Un pucēties vajag – tam piekrītu! Galu galā – tas ir tik skaists laiks, ka būtu grēks no neizbaudīt!

  3. Ja vien ar veselību viss ir kārtībā, tad manuprāt nekādu lielo saudzīgumu “ieslēgt” nevajag, jādara viss kas patīk un sagādā prieku. Galvenais nekļūt par “čikstētājām” vai “zāģētājām”, ģērbties smuki un tikt pie tādas matu krāsas, kurai nemana ataugušās matu saknes, manikīrs – pedikīrs obligāti :).

  4. Ļoti pozitīvs raksts 🙂
    Mīliet sevi, esiet laimīgas un izbaudiet šo brīnuma mirkli!

  5. “Pucēties” protams izklausās fantastiski. Pilnībā piekrītu par manikīru, pedikīru un neataugušām matu saknēm, bet jaunā apģērbā investēt lielas summas gan bija žēl, vēl jo vairāk ja tuvākajā laikā nākošā grūtniecība netiek plānota, bet pēc dzemdībām uz lielajām drēbēm vairs pat skatīties negribas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.