7 vienkārši veidi, lai UZLABOTU savus ĒŠANAS paradumus

Princips ir ļoti vienkāršs – lai uzlabotu savus ēšanas paradumus un ēstu veselīgāk, pirmais, kas jādara – ir jāuzlabo savi pārtikas iegādāšanās paradumi! Labā ziņa – šis ir efektīvs paņēmiens, taču galvenā noslēpuma atslēga – tas vienkārši ir jādara. Piedāvājam tev 7 veidus, kā to izdarīt! 

Pirms iepirkšanās izveido veselīgo sarakstu –
veca, bet ļoti efektīva patiesība. Ja dosies uz veikalu ar konkrētu nepieciešamo lietu sarakstu, tu haotiski nenopirksi visu to, ko acis ierauga un, ko garšas kārpiņām sakārojas tieši tajā brīdī. Turklāt – tev ir visas iespējas šo sarakstu izveidot tādu, lai tas sastāvētu no veselīgiem un vajadzīgiem produktiem, neiekļaujot tajā pusfabrikātus un tamlīdzīgas lietas.

Izpēti produktu etiķetes –
pat vislielāko apņemšanos iepirkt veselīgu pārtiku, spēj sabojāt uzmanības nepievēršana etiķetēm. Ja pēc skata produkts izskatās labs un nekaitīgs, nereti palasot, kas sarakstīts uz etiķetes, atklājam ko pavisam citu. Tamdēļ – pēti etiķetes, jo tikai tā spēsi nopirkt pašu labāko. Ja etiķetē ir vārdi, kurus nepazīsti un piedevām vēl nespēj arī izlasīt, vislabāk šo produktu nolikt atpakaļ plauktā. Lasi arī – Kādai informācijai JĀBŪT pārtikas preču etiķetē?

Izvēlies pašmāju produkciju un draudzējies ar tās ražotājiem –
ja tev pieejams tirgus – ideāli. Ja nē, arī veikalā vari censties izvēlēties vietējos ražotājus. Visvairāk šis noteikums attiecināms tieši uz augļiem, dārzeņiem, salātiem un gaļu. Taču arī, piemēram, tie paši piena produkti tepat ražotie ir gan gardāki, gan veselīgāki, kā no tālienes vestie, kas var saturēt ne vienu vien mākslīgu piedevu. Ja apmeklē tirgu, tad zini, pārdevēji ir ļoti jauki, ja atradīsi savējo, tad vienmēr dabūsi pašu svaigāko, labāko un arī gardāko. Nebaidies – runā ar pārdevējiem!

Ieguldi savu naudu labākajā –
naudu var taupīt uz daudz ko, bet uz pārtiku to tiešām nevajadzētu taupīt. Filozofiski runājot – tu pērc pati savu veselību. Jā, reizēm cenu atšķirības ir tiešām lielas starp lētāko vienas pārtikas preču grupas produktu un dārgāko. Nē, mēs nesakām, ka obligāti jāņem dārgākais, tomēr apdomā – vai tev vajadzīgs arī pats lētākais? Lai apstiprinātu šīs šaubas – palasi produkta etiķeti… Visticamāk, ka labākais un pieņemamākais ceļš ir kaut kur pa vidu (lasi – vidējās cenas produkti).

No sliktā vienkārši atsakies –
tas attiecas uz ātrajām uzkodām un pusfabrikātiem. Vienkārši – atsakies. Un tas nenozīmē, ka nedrīksti baudīt neko saldu vai, piemēram, sāļās uzkodas. Var, tikai pašas gatavotas un no labām izejvielām. Deserti, kūkas, sāļās uzkodas un tamlīdzīgi našķi – to visu vari pagatavot pati un tikai tad par visiem 100% zināsi, kas ir šo ēdienu sastāvā. Tas tiešām ir labs ilgtermiņa ieguldījums savas veselības, pašsajūtas un izskata labā.
Piepildi savus krājumus gudri – labs padoms ir iepirkt pārtiku vairākām dienām vai pat nedēļai. Atsevišķus produktus, kurus var saldēt, iepērc vēl ilgākam laikam. Respektīvi – papildini savus krājumus tā, lai tev vienmēr būtu pieejama veselīga un laba pārtika. Tā tu izvairīsies no nepieciešamības ieskriet pēc darba veikalā, jo vajag kaut ko ātru vakariņām (kas 99% gadījumu ir kāds pusfabrikāts).

Ļaujies eksperimentiem virtuvē –
protams, ja mīli darboties virtuvē, tas lieliski ļauj uzlabot arī savus ēšanas paradumus. Ļaujies eksperimentiem, izmanto garšvielas, variē ar interesantām piedevām. Tikai darbojoties virtuvē var saprast šī procesa īsto garšu, kas spēj nopietni aizraut. Līdz ar to dzīve kļūs gan gardāka, gan veselīgāka!

3 komentāru
  1. Runājot par naudas ieguldīšanu kvalitatīvās pārtikas precēs. Cenšos vienmēr iegādāties labus un zināmu zīmolu produktus, taču lai nebūtu jātērē milzu nauda, vienmēr sekoju līdz lielveikalu īpašo cenu piedāvājumiem un tad, kad manam kārotajam produktam ir vismaz 30-40% atlaide, iepērku vairāk. Piemēram tā daru ar kvalitatīvu olīveļļu, makaroniem, cieto sieru utt.

  2. Labi padomi, es dzīvoju pierīgā un vienmēr augļus un dārzeņus iepērku tepat vietējā veikaliņā, kur saimniece vienmēr izstāsta, kurus labāk ņemt, kuri no kurienes nākuši utt. Tam piekrītu – pilnīgi cita garša un smarža!

  3. Piekrītu etiķešu lasīšanai. Joka pēc paskatījos – jogurts ar samazinātu tauku saturu – tauku ta mazāk, toties cukura vairāk, kopā kalorijas vairāk, nekā parastajā jogurtā. Tā arī dzīvojam.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.