7 PIEMĒROTI mājdzīvnieki tām, kuras ir ALERĢISKAS

Mājdzīvnieki spēj bagātināt mūsu ikdienu ar beznosacījuma mīlestību, prieku un mājīgumu. Taču, ko darīt tiem dzīvniek-mīļiem, kuriem saskari ar mājas mīluļiem ierobežo alerģiskas izpausmes? Mieru, tikai mieru – pat cilvēkiem, kuriem gandrīz visas kaķu un suņu šķirnes izraisa alerģiju, ir vēl arī citas opcijas. Kādas? Uzzini!

Pūdelis. Runājot par klasiskajiem mājdzīvniekiem, nav tādas suņu šķirnes, kuras ir hipoalerģiskas, taču ir tādas, kas alerģiju izraisa mazākā mērā, kā, piemēram, pūdelis. Spalvu mešana tam nav izteikta, turklāt kažoks prasa biežu kopšanu (tādējādi mazinot alergēnu izplatību). Neaizmirsti regulāri mazgāt rokas pēc kontakta ar dzīvnieku un tā rotaļlietām!

Sfinkss. Šiem kaķiem nav izteikta apspalvojuma, tāpēc alerģijas simptomi parādās retāk. Taču šī nianse paredz papildus rūpes – rodas nepieciešamība pēc intensīvas ādas kopšanas un aizsardzības no saules. Interesants fakts – lai arī šī ir bezspalvaino kaķu šķirne, patiesībā sfinksa ķermenis ir noklāts ar cilvēka acij neredzamu spalvu kārtu.

Kāmis, trusis un papagailis. Alerģiski jūtīgie indivīdi mēdz reaģēt arī uz niecīgāko saskari ar dzīvnieciņa apmatojumu un epidermu, tāpēc mājdzīvnieki, kuri pārsvarā tiek turēti krātiņos, būs laba izvēle. Tikai atceries, ka pirms iegādes noteikti pavēro savu organisma reakciju, atrodoties tiem tuvu blakus.

Bruņurupucis. Ņemot vērā, ka daudzās valstīs ir aizliegts tirgot bruņurupučus, kuri mazāki par 4 collām (10, 16 cm), šim mājdzīvniekam būs nepieciešama liela ūdenstvertne. Turklāt uzmanies (it sevišķi, ja mājās mīt mazi bērni) – nereti šis dzīvnieks pārnēsā baktēriju salmonella. Starp citu – Latvijā ir atļauts tirgot tikai ūdens bruņurupučus. Sauszemes bruņurupuču izplatīšana ir aizliegta.

Varde. Šis būs īpašs mājdzīvnieks, kas prasa salīdzinoši mazas rūpes. Vienīgi jāliek aiz auss, ka vardes, kas dzīvo zem ūdens, būs vieglāk barot – nopērkama speciālā pārtika. Ar sauszemes vardēm būs mazliet sarežģītāk – tām nepieciešami dzīvi insekti.

2 komentāru
  1. Man ir bruņurupucis – super mājdzīvnieks! Viegli kopjams, uzturams, bet tajā paša laikā tik interesants un mīļš 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.