7 padomi, kā pareizi UZKRĀSOT LŪPAS

Skaistas un valdzinošas lūpas tiek dēvētas par vienu no spēcīgākajiem sieviešu ieročiem. Ar to palīdzību, ne viena vien skaistā dzimuma pārstāve ir piesaistījusi sava izredzētā uzmanību un, iespējams, pat iekarojusi viņa sirdi – tas notiek ne tikai kino filmās, bet arī dzīvē. Lai padarītu savas lūpas skaistākas un iekārojamākas, sievietes kopš neatminamiem laikiem ir izmantojušas dažādas viltības. Šoreiz espati.lv tev pastāstīs pašu svarīgāko, lai arī tavas lūpas būtu tik pat neatvairāmas, kā kino filmu aktrisēm. Raksts tapis sadarbībā ar Rimmel zīmola vadītāju Latvijā Ritu Šorodoku.

Pirmais padoms – visa pamatā ir kopšana!
Koptas un gludas lūpas ar veselu ādu ir pamatu pamats, lai tu varētu domāt par šī sava sievišķā ieroča īpašu izcelšanu un akcentēšanu. Un pats svarīgākais, lai iegūtu gludas un veselas lūpas, ir to pietiekama mitrināšana, kā arī nelāgo ieradumu pilnīga izskaušana – kodīšana, laizīšana un citi tamlīdzīgi paradumi ir jāatstāj pagātnē! Atceries, ka lūpas ir jāmitrina ar lūpu balzāma palīdzību – sevišķi par to vajadzētu padomāt ziemas periodā un katru vakaru pirms gulētiešanas (neatkarīgi no gadalaika). Vasarā noteikti pievērs uzmanību tam, ka lūpu āda ir ļoti maiga, un tā jāuzmana no saules starojuma – izmanto šim nolūkam paredzētos kosmētikas līdzekļus. Tavas lūpas noteikti pateiks paldies, ja reizi nedēļā palutināsi tās ar vieglu masāžu (šim nolūkam izmanto mīkstu zobu birstīti) – tādējādi, ne vien nolobīsi atmirušās ādas šūnas, bet arī aktivizēsi asinsriti maigajā lūpu ādā! Turklāt atceries, ka arī lūpām patīk fiziskās aktivitātes! Lai lūpu āda pēc iespējas ilgāk saglabātu elastību, vari regulāri veikt šādus vingrinājumus – izstiep lūpas tā, it kā vēlētos nopūst sveci, sasprindzini, paturi un atbrīvo, atkārto 20 reizes. Otrais – veic dziļu ieelpu, tad piepūt vaigus un izpūt gaisu sākumā lēni, tad ar rāvieniem, atkārto 10 reizes. Trešais – skaļi un skaidri izrunā patskaņus A, O, U, I, kārtīgi kustinot lūpas. Atkārto 10 reizes.

Otrais padoms – pievērs uzmanību lūpu krāsas sastāvam!
Pirmais un pats svarīgākais, kam vajadzētu pievērst uzmanību lūkojoties pēc jaunas lūpu krāsas – uzzini vai šajā kosmētiskajā līdzeklī nav tādas vielas, kas tev izraisa alerģisku reakciju. Lūpu āda ir ļoti maiga, un alerģijas pazīmes uz tās parādās visātrāk. Ja esi sākusi lietot jaunu lūpu krāsu, un pirmajās lietošanas dienās pamani jebkādas alerģijas pazīmes – uztūkumu lūpu apvidū, niezi, vai ko tamlīdzīgu, nekavējoties pārtrauc šī produkta lietošanu! Taču ņem vērā – ir arī vielas, kas ir pieļaujamas un pat vēlamas lūpu krāsas sastāvā, jo tās ne tikai padara tavas lūpas skaistākas, bet arī kopj tās. Vispopulārākās no šīm vielām ir augu vasks, kas padara lūpu krāsu vieglāk uzklājamu un piešķir lūpām veselīgu mirdzumu, kumelīšu ekstrakts, kas nomierina lūpu ādu un dziedē to, Shea sviests, kas mitrina lūpas īpaši dziļi un pasargā tās no nelabvēlīgiem laika apstākļiem, kā arī E vitamīns, kas lūpu krāsām tiek pievienots, lai aizkavētu novecošanās procesus lūpu ādā un dziedētu to.

Trešais padoms – izproti, ar ko lūpu krāsas atšķiras!
Veikalu plauktos pieejamo lūpu krāsu veidu ir tik daudz, ka šajā piedāvājumā var apjukt teju jebkura no mums. Kā lai saprot, ar ko tad visas šīs lūpu krāsas savā starpā atšķiras? Atbild Rita Šorodoka: „Lūpu krāsu pasaulē katra sieviete var atrast sev piemērotu lūpu krāsu, svarīgi saprast, ko ar izvēlēto lūpu krāsu vēlies pateikt. Vispirms jāizlemj, vai lūpu krāsa ir paredzēta dienas vai vakara grimam. Ja dienas grimam, tad tai jābūt dabiskai un ne pārāk tumšai, lai veidotos harmonija grimā un koptēlā. Vakara grims atļauj izvēlēties jau tumšākus toņus.”
Pamatā visas lūpu krāsas var iedalīt tumšās, gaišās, matētās un tādās, kurām piemīt spīduma efekts. Un vieglāk orientēties būs tad, ja zināsi – tumšie toņi vairāk atbilst vakara grimam, gaišie – dienas grimam. Matētas lūpu krāsas ir noturīgākas par tām, kurām raksturīgs spīdums, taču, komplektā ar tumšu toni, matēta lūpu krāsa padarīs tavas lūpas mazākas. Turklāt, būtiski ir ņemt vērā, ka matētu lūpu krāsu var atļauties lietot tikai perfektas lūpu ādas īpašniece, jo matētais efekts lieliski izceļ visas krociņas, kas atrodas uz lūpām! Attiecībā uz lūpu krāsām, kurām piemīt spīduma efekts, var teikt vienu – tās vizuāli palielina lūpas, taču esi uzmanīga – šāda tipa lūpu krāsa pārāk bagātīgi lietota var radīt arī visai vulgāru efektu!

Ceturtais padoms – izvēlies īsto toni!
Svarīgs faktors, lai panāktu perfektu lūpu izskatu, ir izvēlēties lūpu krāsu, kuras tonis harmonizē ar visu tavu koptēlu un būtību kā tādu! Ne vienmēr ir vērts sekot tikai un vienīgi jaunākajām modes tendencēm. Rita Šorodoka skaidro: „Izvēloties lūpu krāsu, uzmanību jāpievērš tam, vai esi aukstais vai siltais tips. Siltā tipa sievietēm jāizvēlas lūpu krāsas siltajos toņos, kuru pamatā ir oranžās un brūnās nokrāsas, bet vēsā tipa sievietēm ar zilgani rozā nokrāsu. Gados vecākām sievietēm vajadzētu izvairīties no pārāk tumšām lūpu krāsām, kā arī no visiem košajiem toņiem.”

Piektais padoms – iepazīsties ar lūpu kontūrzīmuli!
Lai gan liela daļa sieviešu ikdienā izvēlās lietot vienu pašu lūpu krāsu, un kontūrzīmuli nereti ignorē, tomēr grima mākslinieki uzskata, ka tieši kontūrzīmulis ir tas slepenais ierocis, ar kura palīdzību tu vari savas lūpas padarīt neatkārtojami pievilcīgas. Stāsta Rita Šorodoka: „Lūpu kontūrzīmulis nepieciešams, lai iegūtu precīzu lūpu līniju, turklāt tas lieliski spēj labot lūpu formu. Patiesībā ar šī dekoratīvās kosmētikas līdzekļa palīdzību tu pati vari izveidot savu ideālo lūpu formu! Taču ņem vērā – ja vēlies, lai panāktais efekts izskatītos dabiski, lūpu kontūrzīmulim jābūt tādam pašam vai toni tumšākam par lūpu krāsu.”
Ja tev ir plānas lūpas, un tu vēlies tās padarīt pilnīgākas, tad izmantojot kontūrzīmuli, velc līniju nedaudz virs tavas dabīgās lūpu kontūras. Pašas lūpas krāsu ar gaiša vai koša toņa lūpu krāsu. Ja tavas lūpas ir platas un tu vēlies tās padarīt nedaudz šaurākas, tad velkot lūpu kontūru, līniju pabeidz nedaudz pirms lūpu kaktiņiem. Turklāt krāsojot pašas lūpas, to centrā izmanto nedaudz tumšāku toni, kā ārējās malās. Un visbeidzot – ja tavas lūpas ir ļoti pilnīgas, un tu vēlies tās nedaudz samazināt, tad lūpu kontūru velc tieši blakus īstajai, bet lūpu iekšpusē. Izmanto vidēji tumšu lūpu krāsas toni un nelieto spīdumu!

Sestais padoms – iemācies lūpas uzkrāsot perfekti!
Lūpu krāsas uzklāšanas māksla, patiesībā, ir ļoti niansēm bagāta, taču arī tu vari to apgūt, lai iegūtu visskaistākās lūpas! Pirmais solis – sagatavo lūpas krāsošanai. Iezied tās ar kvalitatīvu balzāmu, lai mitrinātu un padarītu to ādu gludu. Ja tavas lūpas nav pietiekoši gludas, vari izmantot īpašu bāzes krēmu, kuru klāj pirms lūpu krāsas, lai aizpildītu visas rieviņas. Otrais solis – ja vēlies, lai lūpu krāsa būtu īpaši noturīga, vari uz lūpām uzklāt ļoti plānu kārtiņu pūdera. Trešais solis – izmanto lūpu kontūrzīmuli. Pirms lietošanas vēlams to plaukstās nedaudz sasildīt, lai neizstaipītu plāno lūpu ādu. Vispirms zīmē augšlūpas izliekumu, tad apakšlūpu, iezīmēšanu pabeidz ar augšlūpas līnijām. Ceturtais solis – uzklāj pašu lūpu krāsu, īpaši ieteicams to darīt ar otiņas palīdzību, jo tā iegūsi nevainojamu klājumu. Un visbeidzot – pārliecinies, vai lūpu krāsa nav aizkavējusies uz taviem zobiem, pasmaidi savam spoguļattēlam un esi gatava valdzināt!

Septītais padoms – neaizmirsti lūpu spīdumu!
Ne visas sievietes ir kvēlas lūpu krāsas piekritējas, reizēm (un ne mazāk efektīgi) tiek izmantots arī lūpu spīdums. Lūpu spīdumu izvēle ir ļoti līdzīga lūpu krāsu izvēlei, skaidro Rita Šorodoka: „Lūpu spīdums var būt gan krāsains, gan pilnīgi bezkrāsains. Tas var sastāvēt no perlamutra daļiņām, padarot lūpas gaismā divreiz mirdzošākas. Ir lūpu spīdumi, kas piešķirt lūpām metālisku spīdumu. Lūpu spīdumi, kas ir biezāki un lipīgāki, ilgāk turas uz lūpām. Šķidrākus lūpu spīdumus var lietot kā lūpu balzamu, kam ir barojoša un mitrinoša īpašība. Izvēloties lūpu spīdumu, pirmkārt, vadies pēc tā, vai esi siltais vai vēsais tips, kas palīdzēs tev atrast īsto toni, otrkārt, vai vēlies bezkrāsainu, krāsainu vai perlamutra lūpu spīdumu. Uz jautājumu, ko izvēlēties labāk – lūpu krāsu vai spīdumu, mana atbilde ir tāda – viss atkarīgs no efekta, kuru vēlies panākt. Ja tavs koptēls ir veidots, piemēram, retro stilā, sarkana lūpu krāsa būs tieši laikā, patiesībā, bez tas nemaz šāda stila ietvaros nevar iztikt. Taču, ja vēlies izskatīties dabiski, izvēlies gaišas, maigas lūpu krāsas vai bezkrāsainu lūpu spīdumu. Ja seko pēdējām modes tendencēm, tad šoruden modē visi tumši sarkanie toņi, sākot no vīna sarkanā līdz plūmju krāsai.”
 
 
 
 

9 komentāru
 1. Piekrītu viedoklim par to, ka spīdums nevietā, var radīt vulgāru iespaidu. Piemēram dāmas, kuras strādā oficiālā iestādē un uzsmērējušas lūpu spīdumu ar mirguļiem izskatās vairāk kā piedauzīgi.

 2. es labprat krasotu lupas, tacu ta nemitiga kepa ar “noesto lupukrasu” un “lupukrasu nospiedumiem uz tejas kruzes” man faktiski laupa sarkano lupukrasu prieku 🙂

 3. Pag, bet vai tad lūpu balzāmi nav vienkārši higiēniskās lūpu krāsas un vai tad tādiem vispār ir tonis?

 4. Man liekas, ka ir balzami arī ar toni, bet tie nav tik uzkrītoši un tā teikt – krāsojoši.

 5. Manuprat gaisas latvietes (gaisi peleki mati, zilas vai pelekas acis) ir pieskaitams pie gaisajiem tipiem.

 6. Interesanti, cik biežu jūs dienas laikā uzkrāsojiet lūpas!
  Es parasti uzkrāsoju ejot ārā no mājas, tad – ja jāiet uz tikšanos un pēdējo reizi dodoties mājās, t. i. 2-3 reizes dienā, cik bieži to darāt jūs?

 7. Kādas muļķības! E vitamīnu kosmētiskajiem līdzekļiem pievieno tikai un vienīgi tāpēc, ka tas ir ļoti labs konservants!
  Tādu pašu iemeslu dēļ pievieno A vitamīnu. Un tieši A vitamīnam ir tas labais blakusefekts – nodrošina veselīgu ādu un gļotādu (jo īpaši gļotādu). Plaisājoši lūpu kaktiņi un lūpas ir pirmā pazīme, ka trūkst A vitamīna.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.