7 lietas, ko no tevis SAGAIDA darba devējs

Darba devējs ir tas, kā labā mēs strādājam un tas, kas maksā par mūsu darbu, līdz ar to, arī šajā gadījumā spēkā ir teiciens „kas maksā, tas pasūta mūziku”, proti, darba devējam ir tiesības darba ņēmējam pieprasīt noteiktu izturēšanās un darba izpildes principu ievērošanu.

Vienalga, vai tikko esi sagatavojusi savu CV nosūtīšanai kārota amata iegūšanai, vai arī esi jau labu laiciņu pildījusi darba pienākumus kādā uzņēmumā, piedāvājam 7 pamatlietas ko no tevis gaida tavs darba devējs, cerams, tas sekmēs tavas iespējas kļūt par vēl labāku darbinieku.

Kopta āriene. Prasme ar savu ārieni atstāt pirmo labvēlīgo iespaidu ir svarīga gan darba intervijā, gan arī turpmāk darba vietā – birojā, veikalā, noliktavā, kafejnīcā, tirgū, un citur. Kopta āriene ir cilvēka pašapziņas un pašvērtējuma rādītājs.

Komunikabilitāte. Viena no svarīgākajām personības īpašībām pakalpojumu sniegšanas jomā, kas sevī ietver māku runāt – viena no svarīgākajām prasmēm, kas momentāni parāda darba ņēmēja kompetenci un atbilstību ieņemamajam amatam; māku klausīties sarunas biedru – koncentrējoties uz sarunas biedra teikto, izprotot tā jēgu un sniedzot savus komentārus/atbildes atbilstoši apspriestajam jautājumam; spēju un vēlēšanos uzdot jautājumus – tas parāda vēlmi, ieinteresētību un zināšanas jautājuma atrisināšanā; lietišķu spriestspēju – prasmi īsi un skaidri atbildēt uz konkrētiem jautājumiem, kā arī tādus uzdot – gan sākotnēji tikai darba intervijā, gan vēlāk, darba pienākumus pildot, ir jāievēro konkrētība savās atbildēs. Vēl svarīga ir gatavība sniegt jebkuru informāciju, kas skar konkrēto profesionālo jomu, tas vairo pārliecību par personas kompetenci.

Attieksme pret darbu un strādāgums (darba mīlestība). Tā lielā mērā redzama pēc CV norādītajām darba vietām, nodarbinātības ilgumu tajās un iepriekšējo darba devēju rekomendācijām, kā arī, ar prasmīgu jautājumu palīdzību, ātri noskaidrojama jau darba intervijas laikā.

Pietiekama sagatavotība darbam. Sākot ar darba pienākumiem atbildoša CV iesniegšanu pretendentu atlasei uz konkrēto darba vietu un sagatavotību darba intervijai, beidzot ar spēju sevi un savas zināšanas pārliecinoši prezentēt un pamatot darba pienākumu izpildes laikā.

Pašdisciplīna–pašaudzināšana. Speciālas literatūras studēšana, periodiska paveikto darbu rezultātu novērtēšana, pieļauto kļūdu un trūkumu analīze, pozitīvās pieredzes pārņemšana, personības attīstība mērķu konkretizēšanā. Noteikti sevī ietver māku sevi kontrolēt – proti, atbilstoša uzvedība, ne tikai darba laikā un darba vietā, bet arī korporatīvajos pasākumos ir ļoti svarīga. Kļūdīties ir cilvēcīgi, bet klaju necieņu (pret sevi vai uzņēmumu) un rupju kļūdu tas neattaisno.

Ātras pielāgošanās spējas. Sevišķi aktuāla personības spēja tieši 21. gadsimtā, kad viss tik ātri plūst un mainās.

Cilvēciskās attiecības. Attiecības ar kolēģiem, savu kolēģu pozitīvo īpašību ievērošana arī konflikta situācijās. Svarīgi ir neakcentēt vērību uz trūkumiem un nerunāt neko sliktu par bijušajiem kolēģiem un vadītājiem. Labvēlīga psiholoģiskā klimata uzturēšana darba vietā ir atkarīga no ikviena darbinieka cilvēciskajām īpašībām un ir katra darba devēja vēlme.

Tomēr neaizmirsīsim par savu raksturu, gribasspēku, apņēmību, organizētību, elastīgo prātu, labo atmiņu, plašajām interesēm, asprātību, emocionalitāti un paļāvību uz sevi! Akcentēsim visu labo sevī un tieši tādas mūs redzēs darba devējs!

12 komentārs
 1. Mnjā, kopta āriene, tas būtu tas, pie kā būtu jāpiestrādā daudzām veikalu pārdevējām.

 2. Latvijas birojos ir skatāma pilnīga dress code neatbilstība vidējā mēroga uzņēmuma stilistikai, jo tas “pavieglo meiteņu” paskats, vai arī “Ogrs džemperīšu” sindroms, ko redzam, verot uzņēmumu durvis, ir graujošs, vienīgais, kas turas rāmjos, ir banku apkalpojošais personāls, bet tas jau arī tikai tamdēļ, ka tās ir darba formas.

 3. Daudz kas ir atkarīgs arī no tā cik maksā!Es, piemēram, ieejot pasta nodaļā (dzīvoju Liepājā) vienmēr šausminos par darbinieču izskatu, bet ja padomā cik viņām tur maksā, tad jāpriecājas, ka pēc rēķinu nomaksas viņām vispār drēbēm paliek nauda! 🙁 Darbinieku vizuālais izskats ĻOTI labi parāda iestāžu algu līmeni! p.s. Protams, kā jau visās jomās – ir izņēmumi!

 4. kūkai: vai tiešam grib visus redzēt dress-kodētus, unificētus un zombētus? style visur savs, britiem cits nekā amerikāņiem, pat biznesa pārrunās nav kā filmās. jā, piemēram, kāda ministrijas žurka saņem minimālu algu visas savas ģimenes izdzīvošanai, tad viņas apģērbi adekvāti šīm līmenim.

 5. pēc Pareto principa darba devējs no darba ņēmēja pašlaik gaida 200% atdevi par 40% samaksu

 6. Beāte – interesants raksts – man liekas saistoshi, ka shajaa rakstaa ‘pietiekama sagatavotība darbam’ ir peec ‘koptas ārienes,’ ‘komunikabilitātes’ un ‘darba mīlestības.’ Tiesa, izskatam ir liela noziime un pirmais iespaids ir svariigs, bet diemzheel Latvijas princeseem shkjiet, ka vinju izskats ir vieniigaa lieta, kas vinjaam dziivee paliidzees. Skumji, ka Tu iesaki skatiit viiru no cepures…

 7. 1. Pārsteidz tas ka visi komentāri ir tikai par izskatu 😀 Vai šis raksts ir par sekretāres darbu ? 🙂
  2. Pamatlieta 3, Neko arī nepaskaidro, Latvija ir pietiekoši maza valsts lai CV būtu tikai 1 vai divas darba vietas, ņemot vērā vidējo Latvijas uzņēmumu stabilitāti valstī un biznesa stilu, kā arī darbinieku vidējo vecumu, darba devējam ir jāpaskatās no daba ņēmēja puses, cerams šie prasmīgie jautājumi ir tiešām prasmīgi.
  3. Šis depresīvais skats ko no mums vēlas darba devējs reālajā dzīvē ir daudz optimistiskāks ! Veiksmes !

 8. man jau gan šķiet, ka konkretās pamatlietas netika numurētas, tapēc pirmā vai pēdējā – visas ir vienlīdz svarīgas….
  Un, diemžēl vai par laimi, bet pirmais iespaids par cilvēku ir ļoooti svarīgs, kas arī nosaka mūsu vēlmi turpinat vai neturpināt komunikāciju / sadarbību . Tapēc rodas apburtais loks – kad neuzzinām to labo / cēlo / profesionālo personību, kas aizslēpusies aiz nekoptas ārienes.

 9. Ja ir darbs no 9:00 – 18:00. un pēc 40 minūtēm pusdienlaika pārtraukuma, pasaka “Mums nepatīk, ka ej pārtraukumā TIK ilgi”, bet uz to, ka tehnika karās un kavē darbu atbild, lai priecājos, ka nav sliktāka…Pēc tam ir ļoti grūti saglabāt cilvēcīgas attiecības. Bet neko, smaidām. Man šķiet šeit būtu jāiekļauj darbinieka pašcieņa, pašcieņa, nevis visatļautība. Bet tas tā, sakarīgiem darba devējiem.:)

 10. Attieksme pret darbu un strādāgums (darba mīlestība). sis truukst laikam lielai daljai sobriid no darba nemeejiem. domaa,ka viss no gaisa kritiss viniem. bet ir otradaaak, taadus vnk ATLAIZH 🙂

 11. Attieksme pret darbu un strādāgums (darba mīlestība).
  WTF, izlabojiet kludas!!!!!!!! haaaaaaaaaa

 12. Ir tādi darba devēji,kas piesedz dzērājus ,jo viņi neko neprasa un ir izdevīgi turēt no rīta smird,ka jāturas pa gabalu!!!!!!!!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.