7 ieteikumi, kā ORGANIZĒT laiku ārpus darba, lai PASPĒTU ieplānoto

Uzsākot virzību pa karjeras kāpnēm, darbs kļūst par neiztrūkstošu tavas dzīves sastāvdaļu – stabilu pamatu zem kājām. Turklāt, ja strādājam sfērā, kas vienlaicīgi ir arī sirdslieta, tad gandarījums ir divkāršs. Viss būtu labi, ja tikai ne mūsu perfekcionisms un vēlme visu paspēt, kas bieži vien rezultējas ar pārslodzi. Kā iemācīties novilkt robežas un plānot dienas grafiku tā, lai mēs būtu ne tikai cītīgi darba rūķi, bet arī laimīgas un atpūtušās sievietes?

Sporto agri no rīta! Fizisko aktivitāšu piekopšana pirms darba tev nesīs ne tikai vairāk brīvā laika vakarā – lai pievērstos saviem mīļajiem un atpūstos – bet arī možumu, uzsākot rīta cēlienu darbā. Laimes hormoni endorfīni, kuri izdalās fizisko nodarbju laikā, palīdzēs paaugstināt tavu darba produktivitāti un uzlabos koncentrēšanās spējas. Ķermenis un prāts būs pateicīgi!

Ievēro darba laiku! Ja strādā no 9:00 līdz 18:00 un dari patiešām to produktīvi, ar pilnu atdevi, tad sešos pēcpusdienā tavai darba vietai jābūt sakārtotai un tev – gatavai doties ārpus darba telpām. Tā tu parādi, cik atbildīgi attiecies ne tikai pret darba pienākumiem un noteikto režīmu, bet arī savu privāto dzīvi. Virsstundu strādāšana ne pie kā laba nenoved. Ja vēlies būt labā formā (gan fiziski, gan emocionāli) un paspēt visus mājas darbus, turklāt saņemt arī godam pelnīto atpūtu – neļauj sev strādāt ārpus darba laika!

Pielāgo dienas grafiku savām iespējām! Neorganizētība un haoss iestājas tad, kad vēlies izdarīt visu un uzreiz. Tas nav iespējams! Ņem vērā savas iespējas, sastādi rakstisku plānu un sadali darāmos darbiņus trīs daļās: obligātie jeb steidzamie, atliekami un vajadzības gadījumā – atceļamie. Teiciens – jo vairāk daru, jo vairāk izdaru – strādā tikai tad, ja neesi pārslogota un dari visu ar pilnu atdevi.

Apzinies prioritātes! Ja esi ieplānojusi pēc darba kādu sev ļoti nozīmīgu notikumu (piemēram, došanos uz bērna pirmo teātra izrādi skolā), neatcel to tikai tādēļ, ka ceļā uzrodas kas negaidīts. Darbi un priekšnieks pagaidīs. Esi stingra savā nostājā un redzēsi – arī apkārtējie tevi par to cienīs vairāk. Atceries – pirms saki “jā” citiem, vispirms padomā, vai tādā gadījumā neapdali pati sevi?!

30 minūtes dienā – tikai tavas! Nemitīgs skrējiens un stresa piepildīta ikdiena mēdz pilnībā izsmelt. Tāpēc pēc darba (katru dienu!) ieteicams vismaz 30 minūtes veltīt tikai sev. Izej cauri dienas notikumiem un atbrīvojies no visa, kas emocionāli sakrājies. Pasēdi klusumā un atgūsti saikni ar sevi. Neļauj sevi nevienam traucēt. Redzēsi – pēc šādas atelpas arī ar mājiniekiem un draugiem spēsi komunicēt daudz kvalitatīvāk, atbrīvotāk un pozitīvāk.

Raksti blogu. Mūsdienās bloga rakstīšana vairs nav jaunums, un tā patiešām ir brīnišķīga metode, lai nonāktu arvien apzinātākā kontaktā ar sevi un savā dzīvē notiekošo. Tās ir piezīmes, kas tev palīdz mācīties no kļūdām un atgādina, kā esi jutusies noteiktās situācijās. Rakstot un organizējot savas domas, arī tava ikdiena kļūs daudz strukturētāka un, pats galvenais – tu iemācīsies neielaist darba pienākumus savā privātajā dzīvē un otrādi.

Ignorē sociālos medijus un aizmirsti uz kādu brīdi par datoru un telefonu! Atbraucot mājās pēc darba un automātiski ļaujoties sociālo tīklu varai, nereti zaudējam realitātes un laika izjūtu. Tā vietā, lai interesētos par citu dzīvēm, labāk pievērsies savai – relaksējies, izmēģini jaunu ēdiena recepti, ieej karstā vannā, pievērsies kādam no saviem hobijiem, galu galā – esi kopā ar savu ģimeni, spēlējies ar bērniem un izbaudi to, ka blakus ir tavs mīļotais vīrietis.

1 komentārs
 1. Man patīk pirmie 5 padomi. It īpaši ceturtais.
  Prioritātes var pastiept arī plašāk. Ir svarīgi apzināties kas tev dzīvē ir svarīgi un kas var pagaidīt. Bet ja šādas “prioritātes” ir par daudz, fiziski laiku tām sadalīt ne vienmēr izdosies.
  Man ļoti labi palīdz vienkāršs risinājums:
  1. Sarakstīt visu, ko vēlies izdarīt noteiktā termiņā(mēnesī, pus gadā vai gadā)
  2. Izvēlēties no visām šīm lietām 5 ar kurām sākt
  3. Veltīt visu savu laiku šīm piecām lietām
  4. Atlikt uz vēlāku(lasīt – netērēt tam nevienu minūti) pārējās lietas
  5. Tiklīdz kāda no TOP 5 lietām ir izdarīta, vari pieķerties 6. svarīgākajai lietai sarakstā

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.