7 iemesli kādēļ iemīlēt regulāras pilates nodarbības

https://www.istockphoto.com/

Pilates pēdējos gados, jo īpaši sieviešu vidū, ir ieguvušas ļoti lielu popularitāti, iespējams, pateicoties to lēnajām un kontrolētajām kustībām, kas piemērotas visām ķermeņa formām un izmēriem, kā arī neskaitāmām veselības un fitnesa priekšrocībām.

Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties reformatoru vai pieturaties pie paklāja, jūs noteikti, pabeidzot treniņu, jutīsities labāk nekā tad, kad to sākāt. Espati.lv sadarbībā ar ekspertiem, sniegs jums padomus par regulāras Pilates prakses priekšrocībām.

  1. Labs noskaņojums

Tā kā ziemas mēnešos dienas ir vēsākas un tumšākas, mūsu garastāvoklis var pasliktināties. Viens no garastāvokļa uzlabošanas veidiem ir pilates nodarbības, jo tās izraisa endorfīnu, kā arī laimes hormona serotonīna izdalīšanos.

Pilates nodarbības grupu nodarbībās var arī uzlabot jūsu garastāvokli, jo tas rada kopības sajūtu, atjauno sociālo saikni, veidojot attiecības, un samazina vientulības un izolētības sajūtu.

  1. Imunitāti stiprinošas īpašības

Ziemā mūsu imūnsistēma nedarbojas optimāli, padarot mūs uzņēmīgākus pret saaukstēšanos, gripu un citiem vīrusiem. Tomēr regulāra piedalīšanās pilatēs var uzlabot imunitāti ar mehāniskiem un fizioloģiskiem procesiem.

Uzsvars uz elpošanu un apzinātām kustībām mudina mūsu “cīnies vai bēdz” simpātisko nervu sistēmu nomierināties, mazinot stresu un ļaujot uzlaboties imūnsistēmai.

  1. Lielisks veids kā atpūsties

Lai gan vingrinājumi palīdz atbrīvot endorfīnus, kas rada labu pašsajūtu, liekot jums justies laimīgam un enerģiskam pēc treniņa, tie ne vienmēr atslābina. Tomēr pilates liks jums justies atslābinātam, nevis izsmeltam, turklāt pētījumi liecina, ka tas var arī uzlabot garīgo skaidrību un veicināt pozitīvas domas.

Uzsvars uz precīzām kustībām, kas ietver elpu, ritmu un plūsmu, nozīmē, ka jums nav citas izvēles kā atstāt stresu aiz durvīm un veltīt laiku tikai sev.

  1. Tas ir visa ķermeņa treniņš

Pilates trenē ķermeni kā integrētu veselumu, koncentrējoties uz torsu, ķermeņa lejasdaļu un ķermeņa augšdaļas spēku, kā arī lokanību un stāju.

Pilates nodrošina integrētas fiziskās sagatavotības līmeni, pievēršot uzmanību pamata atbalstam un visa ķermeņa fitnesam, tostarp elpai un prātam. Tas ir arī iemesls, kāpēc pilates ir populāras rehabilitācijas iestādēs, kā arī sportistiem, kuri uzskata, ka tas darbojas kā spēcīgs sporta pamats.

  1. Atbrīvo no sāpēm

Pilates bieži tiek ieteiktas tiem, kam ir sāpes muguras lejasdaļā, jo uzsvars tiek likts uz galveno spēku un stabilitāti. Tas ir arī lielisks vingrošanas veids cilvēkiem, kuri cieš no dažādām sāpēm, jo tas novērš spiedienu uz locītavām.

  1. Labāka stāja

Pētījumi ir atklājuši, ka pilates ir efektīvs veids kā uzlabot līdzsvaru un stājas problēmas. Lai pareizi novietotu ķermeni, nepieciešama sarežģīta kaulu locītavu, saistaudu, skeleta muskuļu un nervu sistēmas mijiedarbība.

Lielākajai daļai kustību ir nepieciešama pareiza izlīdzināšanās, tāpēc tas izaicinās jūsu stabilitāti, lai saglabātu līdzsvaru. Tas palīdzēs aktivizēt ķermeņa vidusdaļu un uzlabos arī vēdera muskuļus. Nesenais pētījums atklāja, ka jau pēc 12 pilates nodarbībām lielākajai daļai cilvēku ir uzlabojies ķermeņa spēks.

  1. Palielina elastību un koordināciju

Spēka treniņu laikā muskuļi bieži kļūst īsi un saspringti. Pilates apvienošana ar spēka treniņiem var uzlabot jūsu lokanību un mobilitāti, strādājot ar pilnu kustību diapazonu un visām kustību plaknēm, palīdzot attīstīt garus, liesus muskuļus.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.