7 cilvēki, no kuriem labāk IET PROM, lai nebojātu SAVU dzīvi

Jā, mēs esam sociālas būtnes. Tas nozīmē – mēs dzīvojam citu cilvēku vidū, ne vienas pašas kādā meža būdiņā. Un ar citiem ir jākontaktē, jāsadzīvo, jāpieņem tie tādi, kādi ir. Un tomēr – reizēm tavas sliktās pašsajūtas iemesls neslēpjas tevī, bet kādā citā cilvēkā. Kādā, kurš ar savu izturēšanos un uzvedību bojā arī tavu dzīvi. Protams, ne vienmēr tas ir iespējams, bet reizēm ir rūpīgi jāapsver – vai kontaktēties ar šo cilvēku maz ir nepieciešams? Lūk, 7 veidu cilvēki, kas burtiski bojā tavu dzīvi ar savu esību tajā…

TIE, KURI IZSŪC TEVI UN ATŅEM ENERĢIJU. Tie ir cilvēki, kas visu grib tikai sev, sev, sev… Viņi ir pārņemti ar sevi, liekot visiem citiem koncentrēties uz sevi. Viņi atņem tev tavu laiku, pievēršot to sev. Un tā tas ir pārlieku bieži. Ja tie ir draugi, tad distancēties būs vieglāk – vienkārši centies nepavadīt tik daudz laika kopā. Reizēm – ok, bet ne vienmēr, ne katru otro dienu vai katru nedēļas nogali. Ja tas ir kāds ģimenes loceklis, distancēties ir grūtāk, tomēr – jebkuram ir tiesības uz laiku tikai sev. Arī – tev. Parādi to!

TIE KURI NEMITĪGI TEVI KRITIZĒ. Neliela deva kritikas sapurina un ir nepieciešama – tas ir skaidrs. Skats no malas ir vērtīga lieta, lai mēs kaut ko apjaustu un saprastu. Tomēr – ir cilvēki, kas citus kritizē pārlieku bieži vai pat visu laiku. Par visu. Nekas, ko tu dari, nav labs, visā tie atradīs kaut ko, ko kritizēt. Ja jūti, ka šī kritika ir nepamatota, ka aiz tās, iespējams, slēpjas pat skaudība, nepieļauj to!

TIE, KURI NEPĀRTRAUKTI TĒLO UPURUS. Viņi ne pie kā nav vainīgi. Viņiem nekā neiet, bet viņi atsakās redzēt savas kļūdas un vaino visus citus, visu pasauli. Viņi ir mūžam apbižotie, vienmēr – cietēji. Un ļoti iespējams, ka šī mūžīgā gaušanās atņem tev enerģiju. Jo tev ir jāuzklausa, lai gan saproti, ka tās visas ir muļķības. Tu no malas redzi, ka vaina ir viņos pašos – viņi negrib sakārtot savu dzīvi, jo vieglāk ir vainot citus. Arī te – vislabāk ir distancēties. Jo, ja sāksi šim cietējam mēģināt iegalvot, kā ir īstenībā, riskē ar to, ka arī kļūsi par slikto viņa acīs.

TIE, KURI IR NEGATĪVI NOSKAŅOTI. Tie, kuri visā saskata slikto, kuri par to nemitīgi runā un… pierunā. Negatīvi tendētu cilvēku apkārt ir pārpārēm. Un jā – kontaktējoties ar tādiem pārāk bieži ir visai grūti saglabāt pozitīvismu pašai. Variants? Jo mazāk, jo labāk! Un – neļauties šim negatīvajam, jo izvēle ir tava – kurā pusē nostāsies tu – pozitīvajā vai mūžam negatīvajā.

TIE, KURI MELO TEV. Te laikam pārāk plaši komentāri ir lieki. Meļi nav cienīgi būt tavā dzīvē. Negodīgi un nepatiesi cilvēki indē tavu dzīvi. Ja tie ir draugi, labāk saraut saites pavisam. Ja ģimenes locekļi – jāmēģina distancēties cik var. Diemžēl šādu cilvēku nav mazums. Tavs uzdevums – tos atpazīt, lai pieņemtu attiecīgus lēmumus.

TIE, KURI MANIPULĒ UN IZMANTO TEVI. Tie ir cilvēki, kas tevi izmanto savtīgos nolūkos. Kas pārāk bieži un nekaunīgi manipulē ar tevi, tavu palīdzību. Protams – līdzcilvēkiem ir jāpalīdz. Tomēr – ja jūti, ka šo palīdzību sāk izmantot un dzīvot uz tās rēķina, apdomā, vai tev maz to vajag?

TIE, KURI IR STRESAINI UN UZTRAUC ARĪ TEVI. Mūžam stresainie un tie, kas nevietā ceļ paniku, var ļoti ietekmēt arī to, kā jūties tu. Gribi, negribi – stress un pat panika var pārņemt arī tevi. Visbiežāk šādi cilvēki sastopami darba kolektīvos, bet var gadīties, ka tādi ir arī ģimenē vai draugu lokā. Vislabākais veids ir censties neņemt galvā šo stresošanu un paniku. Vienkārši saprast, ka tas tā ir, bet laist to sev vienkārši pāri…

8 komentāru
  1. vislielākās muļķības……ja tas viss ir,tam cilvēkam ir jāpalīdz tikt ārā,no tiem stāvokļīem……dažreiz pietiek vien ar to,ka pasēžam blakus,lai otrs nejustos viens.

  2. Latviesi jau to vien dara,ka izvairas saskarties AR problemam gimene,valati,pasaule un galu gala Sava sirdi un dvesele.

  3. Visam piekrītu! Nav jākontaktē ar tiem, kas pārņemti ar sevi un tevi noliek zemāk par zemi. Dzīvojam vienreiz un pašas arī izvēlamies ar ko kopā esam. Var jau ciest un nest, bet tad nevajag sūdzēties, ka laimīgas neesam.

  4. Tipiski latviešu sievietēm – no sērijas: viņš jau labs cilvēks sirdī, tik reizēm iedzer un iekausta…

  5. Ko darīt, ja gribas distancēties no radiem? It kā šķiet pret dabas likumiem… Bet tiešām, ko darīt???

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.