6 veidi, kā PAĀTRINĀT matu AUGŠANU

Ja vīriešiem matu augšana parasti sagādā vienas vienīgas liekas problēmas, jo atkal jādodas pie friziera, tad mums, sievietēm, parasti gribās, lai mati aug ātrāk, paliek biezāki, skaistāki un veselāki. Taču vairāk par to vienu centimetru mēnesī tie negrib un negrib stiepties. Un arī tad – nemaz īsti pārliecināta neesi, vai tas viens centimetrs maz ir izaudzis. Piedāvājam tev 6 veidus, kas palīdzēs paātrināt matu augšanu.

Uzņem nepieciešamos vitamīnus! Tas, no kā sastāv tava ēdienkarte, ir pamatu pamats arī tam lai mati augtu ātrāk un būtu veselīgāki. Nevar gribēt skaistu galvas rotu, ja ēdienkarte ir izteikti nabadzīga, vienveidīga, piemēram, ievērojot kādu drastisku diētu. Matiem būtiski, lai tu uzņemtu pietiekamu daudzumu olbaltumvielu (gaļa, zivis, pākšaugi). Galvenās minerālvielas un mikroelementi, kam ir nozīme matu veselībai un augšanai ir – dzelzs, varš, cinks, mangāns, selēns, silīcijs, sērs. No vitamīniem – biotīns jeb H vitamīns, B grupas vitamīni, A vitamīns. Pilnīgi visas šīs vielas uzņemt pietiekošā daudzumā ar uzturu ne vienmēr ir vienkārši, tādēļ labs veids ir uzņemt tās kursa veidā – palietot kādus no matu augšanu veicinošajiem un stiprinošajiem vitamīnu kompleksiem. To var darīt, piemēram, divas reizes gadā – rudenī un pavasarī, kā arī tad, ja pamani kādas netīkamas izmaiņas – matu pastiprinātu izkrišanu, sausumu, trauslumu, šķelšanos, blaugznas u.c. Protams, pirms uzsāc kādu vitamīnu lietošanas kursu, vērts aprunāties ar savu ģimenes ārstu vai vismaz farmaceitu.

Uzņem vērtīgās taukskābes! Lai gan par vērtīgajām taukskābēm parasti runā, saistībā ar ādas veselību, tomēr arī matiem tās ir svarīgas, jo palīdz matiem labāk atjaunoties – tās nepieciešamas gan tādēļ, lai mati būtu elastīgi un mirdzoši, gan tādēļ, lai tie ātrāk augtu un mazāk lūztu. Vērtīgās omega-3 un omega-6 taukskābes vari uzņemt gan ar uzturu, gan papildus – ar uztura bagātinātājiem. Un nē, tā nav tikai zivju eļļa, šīs taukskābes atrodamas arī dažādās augu sēklu eļļās, piemēram, linsēklu eļļā, ciedru riekstu eļļā, valriekstu eļļā, naktssveces eļļā un citās eļļās. Tās vari gan lietot gatavojot ēdienu, gan kā uztura bagātinātāju.

Lieto matu eļļas-maskas! Labs veids, lai paātrinātu matu augšanu, kā arī uzlabotu galvas ādas un matu veselību, ir lietot matu eļļas-maskas pirms matu mazgāšanas. Veikalos ir pieejamas speciālas šim nolūkam paredzētas eļļas-maskas. Tās satopamas zem atslēgas vārdiem – eļļas matu stiprināšanai un augšanas veicināšanai. Parasti to lietošana ir vienkārša – tās jāieziež pie matu saknēm un/vai visos matos, jāaptin ap galvu polietilēna maisiņš un dvielis un jāpatur eļļa matos 30-60 minūtes. Pēcāk mati jāmazgā kā parasti. Taču zini – lai sasniegtu rezultātu šīs procedūras regulāri (apmēram 1-2 reizes nedēļā) jāatkārto vairāku mēnešu garumā. Parasti rezultātus var sākt redzēt pēc, apmēram, 3 mēnešiem.

Lieto matu augšanu veicinošos losjonus! Tie ir pieejami veikalos – gan ampulu veidā (kas ļauj ērtāk tos dozēt), gan lielākos iepakojumos. Lietošanas princips vienkāršs – losjonu ziež galvas ādā, matu saknēs, tīros matos pēc to mazgāšanas. Obligāta ir losjona iestrādāšana galvas ādā jeb masāža, bez tās lielas jēgas šim produktam nebūs. Masāžas mērķis – stimulēt asinsriti, lai aktīvās vielas labāk uzsūktos un nonāktu tur, kur tām jānonāk. Regulāra šo līdzekļu lietošana tiešām spēj veicināt ātrāku matu augšanu, mazāku to izkrišanu. Mati kļūst veselīgāki. Tomēr ieteikums – izvēlēties kvalitatīvus produktus, piemēram, aptiekās nopērkamos. Arī uz šo losjonu lietošanu attiecas atgādinājums, ka rezultātus sāksi ievērot vien pēc kāda laika – 2-3 mēnešiem.

Arī šampūni, kondicionieri un maskas! Jā, matu kopšanas līdzekļu piedāvājums ir tik plašs, ka lielajā klāstā var atrast arī līdzekļus un pat veselas to sērijas, kas paredzētas matu augšanas veicināšanai. Ja esi ļoti apņēmusies iespējami īsākā laikā tikt pie garākiem matiem, iespējams, ir vērts kaut ko no tiem izmēģināt. Tomēr – esi skeptiska, brīnumiem netici. Nav tāda līdzekļa, kas varētu paātrināt matu augšanu par 5 un vairāk cm mēnesī. Tie tiešām ir tukši solījumi, lēta reklāma un nekas vairāk. Ir vērts aplūkot šo kopjošo līdzekļu piedāvājumu, bet darīt to, kā saka – ar galvu.

Masāža un procedūras! Galvas ādas regulāra masāža tiešām spēj uzlabot ne vien matu izskatu un veselību, bet arī paātrināt to augšanu. Tas, protams, pateicoties asinsritei, kuru masāžas laikā stimulē, līdz ar to matiem vajadzīgās vielas tiešām nokļūst līdz saknītēm. Galvenais nosacījums – regularitāte! Visieteicamāk ir masēt galvas ādu ar pirkstu galiņiem, jo tā tu vismazāk traumēsi matus. Var izmantot arī speciālās šim nolūkam paredzētās masāžas sukas. Ja atvēlēsi šai masāžai kādas 10-15 minūtes katru dienu, mati noteikti būs par to priecīgi, un arī augšanas tempi nedaudz paātrināsies. Tāpat skaistumkopšanas salonos tiek piedāvātas dažādas procedūras matu atveseļošanai, augšanas stimulēšanai, kā arī, lai cīnītos ar pārmērīgu to izkrišanu. Ja maciņa biezums atļauj, ir vērts painteresēties, taču zini, ka tās darbojas tikai kursa veidā, no vienas (jebkuras) procedūras nekādas jēgas nebūs.

Tomēr – atceries! Pielietojot šos ieteikumus, vislabāk visus kopā, tu tiešām vari stimulēt savu matu ātrāku augšanu. Tomēr – zilus brīnumus negaidi, jo nav tādas metodes, kas liktu taviem matiem izstiepties par, piemēram, 5 cm mēnesī. Tas vienkārši nav iespējams, jo mūsu organisms nespēj matu tik ātri izveidot. Taču no tā knapā 1 cm, pielietojot šos ieteikumus, ir iespējams paātrināt matu augšanu līdz 1,5 vai pat kādiem 2cm mēnesī. Taču tas viss prasa laiku, pacietību, gribasspēku un nepadošanos tad, ja sākotnēji rezultātus neredzi.

8 komentāru
  1. Mana recepte, kas tiešām darbojas – labi vitamīni + eļļas un losjoni + darsonvalizācijas procedūra, kas patiesībā ir kā masāža. Manējie aug par aptuveni 1,5-2cm (vasarā ātrāk) mēnesī.

  2. Patiesībā svarīgi ir ne tikai veicināt matu augšanu, bet arī palēnināt to lūšanu/šķelšanos, jo tur jau arī pazūd mada garums. Jo vairāk lūzt, jo īsāks mats paliek, jo vairāk šķeļās, jo vairāk jāgriež nost gals :/.

  3. Man ir bijusi situācija, kad jāataudzē mati visā to garumā – jādabū nost vecā krāsa. Nu tad ir ļoooti svarīgi, lai tie augtu ātrāk! 🙂

  4. Nu, katram pēc vajadzībām ;). Esmu no tiem garlaicīgajiem cilvēkiem, kam mati mūžu krāsu nav redzējuši, ja nu vien hennu.

  5. Slampa, bet kā ir ar hennu – tā tiešām matus arī tā kā baro un pasargā? Esmu dzirdējusi, ka hennu pat iesaka, ja mati ir neveseli.

  6. Jau aptuveni gadu lietoju placentu matiem-darbojas fantastiski! Aptiekās ir nopērkamas ampulas-PLACENT ACTIV, kuras vienkārši ieziež matu saknēs pēc matu mazgāšanas, un mati tik tiešām pamanāmi aug daudz ātrāk!
    Iesaku!

  7. Eļļas maskas viennozīmīgi palīdz, piemēram dadžu eļļa ar dažiem pilieniem Bay eļļas. Henna diemžēl sausina matus – vismaz manējos. Vēl matu augšanai ļoti palīdz selēna un cinka vitamīni. Es lietoju Bio-Selenium+Zinc kursa veidā. Tas arī labi stiprina nagus.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.