6 soļi no ŠĶIRŠANĀS līdz JAUNĀM attiecībām

Tie, kuri piedzīvojuši negribētu šķiršanos no mīļotā cilvēka, piekritīs, ka attiecību pārtraukšana emocionāli līdzinās pilnīgam sabrukumam. Atvadu rūgtums šķiet pasaules gals, un mēs piedzīvojam ļoti plašu emociju gammu. Šoreiz espati.lv tev piedāvā iepazīties ar 6 soļiem, kas jāsper pēc šķiršanās, lai dotos pretīm jaunām attiecībām!
 
FAKTA NOLIEGUMS. Mēs to pārdzīvosim! Viss vēl nokārtosies!
Tu pārdomā vairākus variantus, kā visu vērst par labu. Tevī ir pārliecība, ka viss nokārtosies un viņš pārdomās. Šī parasti ir pirmā šķiršanās fāze, un tā ir pavisam dabiska – tevi māc šaubas, tu esi šokēta un nepieņem citu scenāriju nākotnei, kā vien atkal apvienošanos. Noliedzot notikušo, tu centies ignorēt realitāti, aizbēgt no tās. Šajā periodā tu vienlaicīgi dzīvo pagātnes atmiņās un tagadnē, kuru uzlūko tā, kā vēlies tu – ignorējot notikušo. Šajā posmā tu centies nezaudēt kontaktu ar bijušo, vēlies būt viņa tuvumā, ar domu, ka nekas īsti nav mainījies, viņš ir tepat līdzās un attiecības turpināsies. Šķiršanās nozīmē arī jūtu un draudzības nošķiršanu, kas ir ļoti grūta un sākumposmā šķiet neiespējama.
 
DUSMAS. Es ienīstu viņu un nekad vairs nevēlos redzēt!
Kādā brīdī kļūst acīm redzams, ka attiecības ir beigušās, tās nevar tikt salāpītas. Tu pārstāj vainot sevi tajā un sāc uzvelt visu vainu bijušajam. Tevī zvēro naids un aizvainojums pret viņu, tu vēlies atbrīvoties no visa, kas saistās ar bijušo – fotogrāfijām, dāvanām, tomēr no atmiņām tik vienkārši vaļā netikt. Viss tev saistās ar viņu, katra diena šķiet tukša, jo tajā nav bijušā mīļotā, kurš vienā mirklī kļuvis par ienaidnieku. Ja tu piedzīvo šādas emocijas, tas nešaubīgi liecina, ka šķiršanos esi emocionāli pieņēmusi un to ļoti pārdzīvo. Dažas no mums šādi jūtas vairāku gadu garumā pēc šķiršanās, jo prāts atgriežas pie šiem notikumiem ikreiz, kad jūties maldināta, sāpināta vai vienkārši esi noskumusi. Pirmie divi posmi pēc šķiršanās savstarpēji kombinējas: tā ir zema pašnovērtējuma un neaizsargātības sajūta. Tu vaino sevi; ienīsti viņu par to, ko tev izdarījis, un tajā pašā laikā – meklē pārliecību, ka esi simpātiska pretējam dzimumam. Tev jābūt piesardzīgai, jo šo emociju iespaidā, vari uzsākt nepārdomātas attiecības, meklējot kādu, vientulības mazināšanai, kādu, kas būs kā plāksteris asiņojošajai sirdij.
 
CERĪBA UZ ATKĀRTOŠANOS. Vai mēs, lūdzu, varētu mēģināt vēlreiz?
Šajā posmā dusmas mijas ar cerību visu vērst par labu, taču bijušais turpina ignorēt tavus centienus sazināties ar viņu vai neizrāda nekādas emocijas satiekoties. Tevi sāk pārņemt bailes, ka patiešām pazaudēsi viņu, un rodas doma, ka vēlies sākt visu no jauna, gandrīz ubago viņam šādu iespēju. Tu centies parunāt ar viņu, meklē iespēju pavēstīt savas pārdomas par visu, jūtot, ka viņš nereaģē uz taviem mēģinājumiem saglābt attiecības, tu soli, ka mainīsies, mainīsi savu attieksmi, darīsi visu, lai izpatiktu viņam. Šis posms parāda tevi tādu, kāda patiesībā nemaz neesi. Tiklīdz tu esi sadzīvojusi ar rūgtumu sirdī par notikuši, tev rodas cerība, ka attiecības ir iespējams atjaunot. Tu nemitīgi centies iestāstīt sev, ka spēj mainīties, vari apzināt un novērt jūsu domstarpības, kuras liedza būt kopā, pa, ja nemaz nezini otra iemeslus. Tu netīši apsūdzi pati sevi attiecību pārtraukšanā.
 
IZMISUMS. Es neko negribu un nevaru!
Jūsu attiecības tiešām ir galā, tur nekas nav maināms! Tu jūti, ka netiec pāri šķiršanās sāpēm, tev ir zudusi interese par visu, darbs vai mācības palikušas novārtā, tu nespēj koncentrēties, domās esi tālu prom. Esi apmulsusi, jo nesaskatīji brīdinājumus attiecību beigām, pēc tavām domām viss bija kārtībā, jūsu jūtas tev šķita abpusēji spēcīgas un patiesas. Iespējams tev ir arī depresijas pazīmes. Pēc sāpīgas šķiršanās depresija var būt ārkārtīgi bīstama, tu nespēj ēst, jūties fiziski un garīgi iztukšota(iespējams, ka esi aizdomāties pat par pašnāvību). Tāpēc, ja apzinies, ka netiec ar sevi galā pati, lūdz kāda sev tuva cilvēka vai speciālista palīdzību, CĪNIES PAR SEVI!
 
ENTUZIASMS UN BEIDZOT MIERS. Viss ir beidzies, bet man jāturpina dzīvot tālāk!
Vairums gadījumu depresīvais noskaņojums pēc kāda laika pāriet. Tevi atkal sāk interesēt apkārtējā pasaule, vēlies izbaudīt visu, ko tā sniedz. Tiklīdz vēsu prātu spēj ieskatīties pagātnes notikumos, ieraugi visu pavisam citās  krāsās,  savu bijušo vairs neuzlūko kā ideālu, viņā saskati arī trūkumus, kuri nav savienojami ar normālām, stabilām attiecībām. Emocionālās dziedināšanas process ir grūts, taču sniedz arī ļoti noderīgas mācības, atklājot tavas personības šķautnes. Izmanto šo periodu, lai attīstītu un pilnveidotu sevi, apmeklē saviesīgus pasākumus. Palutini sevi ar jaunu matu sakārtojumu vai papildini garderobi. Šis ir laiks vienīgi tev!
 
JAUNA IEMĪLĒŠANĀS. Esmu gatava būt atkal laimīga!
Nav būtiski vai šīs jūtas atnāks drīz pēc sāpīgās šķiršanās vai tas notiks vēlāk, reiz tas atkal notiks. Iemīlēšanās ir pēdējais posms šķiršanās pārvarēšanā, veidojot jaunas, spēcīgas romantiskas attiecības. Tavas bailes un nedrošība, kura attīstījusies pēc iepriekšējo attiecību pārtraukšanas, sāk pamazām izzust. Tomēr ir vērts mācīties no iepriekšējās pieredzes, ņemot vērā arī savas pagātnes kļūdas, lai palīdzētu izvairīties no to pārnešanas šī brīža attiecībās.

15 komentārs
 1. Bija nepieciešami 3 gadi, lai es spētu izšķirties pa īstam, atsvabināties emocionāli, garīgi.

 2. galvenais, lai tas, no kura jāšķiras neaiztiek un pats visu laiku nepārdomā, jo tad ir dramatiski grūti…

 3. Šis atbilst situācijai, kad viņš aiziet. Kādas emocijas ir jāizdzīvo gadījumā, kad aiziet sieviete?

 4. Tas “Cerība” periods tāds aizdomīgs, iepriekšējos divos periodos arī taču gribējās būt kopā, atkalapvienoties…

 5. Zel jau patiesiba nav ta cilveka,kurs pametis,zel ir sevis,savas sagrautas pasapzinas del ir visas emocijas.Mes tacu domajam,ka esam labas,pareizas,forsas.Viena bridi nekas no ta,ko esam darijusas,nav vairs ne labi,ne pareizi.Retos gadijumos isos terminos izdodas radikali mainit sevi,apstaklus,nakotnes planus.Seit var apskaust arzemniekus,pamata pamestas maina dzivesvietu,nodarbosanos u.t.t.Mes paliekam tur,kur esam,gan darba,gan dzivesvieta,jo reti kada var atlauties ar cemodanu iekartoties cita vieta,atrast citas nodarbes-esam spiestas samierinaties.

 6. raksts ir ļoti labs un emociju spektrs – zināms.
  domāju, ka pirmās trīs stadijas parasti riņķo paralēli un pārklājas – no cerības dusmās, vilšanās, tad atkal cerībās, un tā visu laiku. tikai, kad tiec līdz tam lielajam Izmisumam (bedres dibenam), kad beidzot pieņem realitāti, tikai tad vari atsperties un mēģināt iet tālāk. un ir iespējams, kaut arī šķiet neiespējami.

 7. jaa simtprocentiigi man ir shii ceriiba! jo es izmeegjinaajos visu visu bet nekaa!!! varbūt kāds varētu ko ieteikt!?

 8. Jā, man ir pagājis nedaudz vairāk kā viens gads pēc nepilnu četru gadu attiecībām, it kā visu daru, lai justos no jauna laimīga – darbs, studijas, draugi, hobiji, bet joprojām esmu kkur starp izmisumu un mieru vienlīdz. Viegli nav…bet jādomā pozitīvi!

 9. Ļoti labs raksts, precīzi atspoguļota mana izjūtu gamma, kam esmu izgājusi un vēl eju cauri līdz stadijai, kad sev varu pateikt – viss ir beidzies. Katrs teikums apstiprina izjūtas. Kā tā notiek, ka tas ir normāli… 3. punkts Cerība uz atkārtošanos ir drausmīgi sāpīgs posms un tik bezjēdzīgs savā skaudrumā… ;(

 10. Iziets visiem soļiem cauri, mats matā… un šobrīd, esot jaunās attiecībās un atskatoties uz visu pārdzīvoto, prātā ir tikai viena frāze: kas mani nenogalina, padara mani stiprāku. 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.