6 situācijas, kad SKAISTUMS var būt KAITĪGS tavai veselībai

Mode prasa upurus, to esam dzirdējušas, pieredzējušas un zīnām mēs katra. Nav nekā slikta, ja tavs budžets būs mazliet ierobežots pēc kārtējās somiņas iegādes vai būsi pārcietusi uzacu izravēšanu skaistuma vārdā. Tomēr ir lietas, kuras uz modes altāra upurēt nedrīkst, piemēram, veselība.

Cilvēks vienmēr tiecies pretī ideāliem, un viens no veidiem, kā to izdarīt, ir mode. Pirms dažiem gadsimtiem sievietes modes vārdā iežņaudzās korsetēs, līdz figūra ieguva lapsenes vidukli. Tam sekoja laiks, kad par kauna traipu uzskatīja sievišķīgi kuplas krūtis, ko stingri iesprostoja, lai iegūtu zēniska auguma aprises. ķīnietes nosēja pēdas, lai tās būtu pēc iespējas mazākas, bet eiropietes visu mūžu nēsāja parūkas, kas bija pilnas utīm un radīja nežēlīgu niezi. Tie ir tikai daži fakti no vēstures, kas izraisa šausmas mūsdienu cilvēkos. Bet vai mode mūsdienās ir saudzīgāka? Vai tieksmē pēc skaistā arī šodien netiek nodarīts pāri veselībai?

SUPER PIEGULOŠAS, CIEŠAS BIKSES
Mode mainās no gada uz gadu – tomēr gluži kā bumerangs ik pa laikam tā atgriežas pie cieša, augumam pieguloša apģērba. Ja daudzas stundas sporta zālē esi veltījusi auguma dreijāšanai, no kārdinājuma nodemonstrēt to apkārtējiem atturēties grūti. Taču… tik stilīgie cieši piegulošie (dažus izmērus par mazu) džinsi var būt veselībai kaitīgi. Tie nospiež lielos asinsvadus cirkšņos un traucē limfas atteci, tādējādi veicinot varikozu vīnu un jā – arī celulīta rašanos.

Veselīgs ieteikums
Ja vēlies nēsāt apspēlētas bikses, dari to tikai dažas stundas dienā,  piemēram, dodoties izklaidēties. Pērc bikses, kas ir tava izmēra, necenties iežmiegties mazākās. Un vienmēr mēģini izvēlēties bikses no dabiskas izcelsmes materiāla, kas elpo.

PĀRĀK ĪSAS JAKAS + BIKSES VAI SVĀRKI AR PAZEMINĀTU JOSTAS VIETU
Ziemas sezonā laiks mūs nelutina – sals, vējš un slapjdraņķis ir ikdiena. Tomēr daudzas daiļā dzimuma pārstāves, spītējot visam, izvēlas staigāt atkailinātu vai gandrīz atkailinātu jostasvietu. Bet vai zināji, ka tieši te atrodas vairākums cilvēkam vitāli svarīgu orgānu? Pēc promenādes ar atkailinātiem sāniem labākajā gadījumā varēsi cīnīties ar apsaldētu un raupju ādu. Bet, ja nepaveiksies, varēsi dakterēt radikulītu vai sēžas nerva iekaisumu, nemaz nerunājot par olnīcu un nieru iekaisumiem un apsaldējumiem. Vai plika, nosalusi jostasvieta ir tik skaista, lai par to maksātu ar mūžīgi smeldzošu muguru, urīna nesaturēšanu vai pat neauglību?

Veselīgs ieteikums

Lai cik kārdinoši ir demonstrēt savu skaisto augumu, atstāj to vasaras sezonai. Veikalos pieejams gana stilīgas siltas jakas un mēteļi, kas nosedz jostasvietu, bet vēl labāk – arī sēžamvietu.

KRŪŠTURIS, KAS IR PAR MAZU UN CIEŠU

Krūtis ir sievietes rota. Tomēr reti kura ir apmierināta ar savu krūšu izskatu – viena uzskata, ka krūtis par lielu, cita, ka par mazu… Tikmēr apakšveļas industrija plaukst un zeļ – pieejami krūšturi ar polsterējumu, silikona ieliktņiem, tādi, kas krūtis padara lielākas vai pat mazākas. Un bieži vien, lai mainītu, paceltu vai apslēptu, sievietesprāt, ne pārāk ideālas krūtis, tiek iegādāti ļoti cieši krūšturi. Lielākoties šāda stila krūšturi ir ar ļoti šaurām lencītēm. Bet tādējādi tiek nospiesti lielie asinsvadi pie krūškurvja un uz pleciem. Ar laiku neveiksmīgi izvēlētā krūštura nēsātāja var just roku tirpšanu. Par to, ka krūšturis neder, liecina arī zilgans paplašinātu vīnu tīklojums uz krūtīm vai uz rokām – no pleca līdz delmam. Pavisam slikti, ja roka uztūkst un iegūst zilganu nokrāsu.

Veselīgs ieteikums
Lai cik skaists būtu krūšturis, atstāj to veikala plauktiņā, ja jūti, ka tas ir pārāk ciešs vai stingrs. Ja daba tevi apveltījusi ar lielām krūtīm, lūkojies, lai krūštura lencītes būtu gan platas, gan ērtas un nenospiestu plecus. Un nenoregulē krūšturi pārāk augstu.

ĻOTI AUGSTI PAPĒŽI

Kurpju guru Manolo Blahnik apgalvo, ka sieviešu apavi bez papēža nav iedomājami. Tomēr tev jāzina, ka šādi apavi piemēroti vienīgi svētku reizēm. Pirmkārt, augstpapēdenes ir bīstamas, jo tu vienkārši vari samežģīties un paklupt. Bet, ja esi ļoti izveicīga un veikla, zini, ilgstoša ļoti augstu papēžu apavu valkāšana ir bīstama arī tāpēc, ka, pārnesot visu ķermeņa svaru uz purngalu, ar laiku deformējas pirkstu kauliņi. Un tad jau uz izvirzītajiem pirkstiem veidojas varžacis, kas var būt nu ļoooti sāpīgas. Ilgstošām augsto papēžu klubiņa dalībniecēm bieži vien saīsinās pēdas muskuļi, tāpēc kļūst sāpīgi staigāt basām kājām vai mēreni augstiem papēžiem (līdz 4 cm). Kāju vairs nevar nolikt uz taisnas pamatnes.

Veselīgs ieteikums
Piebremzē – debesskrāpjus atstāj svētkiem un ballītēm, bet ikdienā izvēlies kaut ko praktiskāku. Ja strādā ofisā vai telpās, apspriedām un citur, kur tev jāparādās visā augumā, uzvelc savas augstpapēdenes, bet pārējā laikā paņem līdzi ērtākus un praktiskākus apavus. Sēžot pie galda, vislabāk iztiec vispār bez kurpēm. Noslēp zem galda ērtu ādas tepiķīti, kurā tīksmi izstaipīt un atpūtināt kājas.

MĪĻĀKIE APAVI – KATRU DIENU
Nevienam nav noslēpums, ka šiki apavi maksā šiku cenu. Tāpēc nereti iespējams iegādāties tikai vienu sezonā īsteni modernu kurpju pāri. Un tas arī tiek valkāts no rīta līdz vakaram. Lai cik ērtas un praktiskas būtu šīs kurpītes, ja tās tiek nēsātas visas dienas garumā, tu atkal nodari pāri kājām. Nemanot tavas kājas sasvīst un rada brīnišķīgu inkubatoru ādas un nagu sēnītēm. Bet, ja reiz uzradušās, sēnītes izārstēt ir visai sarežģīti.

Veselīgs ieteikums
Lai cik mīļas un skaistas būtu kurpes, visu dienu vienās tomēr nestaigā. Atrodoties telpās, apavus vēlams pārģērbt. Turklāt, ja tev ļoti svīst kājas, neaizmirsti dienas laikā nomainīt arī zeķes. Pēc ilgākas staigāšanas izmanto apavu aerosolu vai dezinficēšanas līdzekli.

AUSKARI, PĪRSINGS UN TETOVĒJUMI
Dimanti ir sievietes labākais draugs – bet ko gan ar tiem darīt, ja nevar izgreznoties? Tāpēc ir grūti pretoties vēlmei izdurt caurumiņu ausī, nabā vai degunā. Ir taču tik skaisti, ka tur zaigo mazs dimantiņš vai, sliktākajā gadījumā, cirkonijs. Tomēr zini – jo vairāk auskaru un citu metāla dekorējumu uz ķermeņa, jo lielāka iespēja, ka kāds no tiem kaut kur aizķersies un tiks izrauts kopā ar daļu tavas miesas. Savukārt pats caurumu izduršanas vai tetovēšanas process slēpj draudus inficēties ar ļoti nopietnām slimībām. Starp citu, tieši tā pie hepatīta tika pasaulslavenā zvaigzne Pamela Andersone.

Veselīgs ieteikums
Pirms ļauj savu ķermeni izdaiļot ar pīrsingu vai tetovējumiem, pārliecinies, ka meistars, kurš to dara, ievēro visus higiēnas noteikumus. Vislabāk, ja procedūra tiks veikta, izmantojot vienreiz lietojamos instrumentus. Bet, ja meistars tos lieto atkārtoti, pārliecinies, vai visi ir pienācīgi sterilizēti. Tava uzmanība atmaksāsies, jo diemžēl tādas infekcijas kā HIV un hepatīts arī Latvijā nav retums.

3 komentāru
  1. Par papēžiem piekrītu. Bija laiks, kad biju gatava kaklu lauzt, lai kājas stieptos līdz debesīm, tagad varu knapi uz kaut kādiem papēžiem nostāvēt, jo viss sāp.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.