6 padomi, kā ar tonālo līdzekļu palīdzību iegūt perfektu sejas ādu

Agrākos laikos valdīja uzskats, ka tonālais krēms un pūderis padara seju līdzīgu maskai, taču mūsdienās gan zinātne, gan kosmētikas ražotāju industrija ir krietni vien attīstījusies, kā rezultātā iegūt perfektu sejas ādas struktūru un toni ir iespējams katrai no mums. Visa sāls ir pareizās dekoratīvās kosmētikas izvēlē. Kā izvēlēties pareizo tonālo krēmu un pūderi, kā tos pareizi lietot un kādi būs tavi ieguvumi no to lietošanas – par to šoreiz! Raksta tapšanas procesā konsultējāmies ar Rimmel zīmola vadītāju Latvijā Ritu Šorodoku.

Pirmais padoms – izproti atšķirības starp dažādajiem tonālo produktu veidiem!

Dekoratīvās kosmētikas produktu, ar kuru palīdzību varam iegūt perfektu sejas ādu, veikalu plauktos ir gana daudz, lai apjukt šajā piedāvājumā būtu gana viegli. Piedāvājumā ir gan tonālie krēmi, gan pūderkrēmi, gan kompaktie tonālie krēmi, gan arī korektori. Lai ieviestu skaidrību, sāksim ar pašu populārāko no šiem produktiem – tonālo krēmu. Tas ir produkts, kurā parasti ir apvienotas gan tonālā gan mitrinošā krēma īpašības – tas gan mitrina ādu, gan izlīdzina un padara vienmērīgāku ādas toni. Ar tonālā krēma palīdzību var ilgāk saglabāt, piemēram, vasaras iedeguma efektu. Taču ar tonālo krēmu grūtāk iegūt matētas sejas izskatu, šim nolūkam virsū jāklāj arī pūderis, kas tonālo krēmu nofiksē un arī vairāk nomaskē sīkos defektus. Savukārt pūderkrēms ir produkts, kurā apvienotas gan tonālā krēma, gan pūdera īpašības – tas lieliski klājas, izlīdzina ādas toni, nomaskē sīkos defektus, kā arī padara ādu matētu, rada pūdera efektu. Turklāt pūderkrēmam ir vēl kāds pluss – rudenī un ziemā, kad laika apstākļi sejai nav tie labvēlīgākie, šis kosmētiskais līdzeklis sejas ādu arī aizsargā. Kompaktie tonālie krēmi ir ievērojami biezākas konsistences, parasti iepakoti līdzīgi kompaktajiem pūderiem. Šis produkts ir paredzēts dažādu ādas nepilnību novēršanai, kā arī dienas laikā – grima pielabošanai. Un visbeidzot – korektors ir dekoratīvās kosmētikas produkts, kas paredzēts mazu ādas laukumu apstrādāšanai – defektiņu, piemēram, pūtītes nomaskēšanai. 

Korektors ādas tonī    

Otrais padoms – izvēlies produktu, kas piemērots tavam ādas tipam!
Pirmais un pats būtiskākais tonālo dekoratīvās kosmētikas līdzekļu izvēlē, ir noskaidrot savu ādas tipu un izvēlēties tam atbilstošus produktus. Izvēle ir gana plaša – ir pieejami gan mitrinoši, gan matētu efektu piešķiroši, gan kopjoši un citi tonālie produkti Ja tava āda ir ļoti laba, tai nav nekādu būtisku problēmu, kuras tu vēlētos nomaskēt, tad tev vispiemērotākais būs tieši tonālais krēms, kas piešķirs nepieciešamo toni un mitrinās ādu, taču vari lietot arī tikai pūderi. Ja tava āda ir sausa, arī būtu ieteicams tonālais krēms, taču, ja vēlies arī ko tā sakot noslēpt, izvēlies pūderkrēmu, kas arī mitrina tavu ādu. Savukārt, ja āda ir taukaina un problemātiska, izvēlies tādu pūderkrēmu, kas nenosprosto poras, matē sejas ādu, nomaskē defektiņus, kā arī kopj ādu. Arī nobriedušai sejas ādai ir pieejami speciāli tonālie produkti, kas paredzēti tieši šādai ādai. Tātad – nebaidies kārtīgi izpētīt izvēlētā produkta etiķeti un konsultēties ar pārdevēju, lai iegādātos tik tiešām savai ādai piemērotāko tonālo produktu!


Tonālais krēms

Trešais padoms – izvēlies produktu īstajā tonī!
Skaidro Rimmel zīmola vadītāja Latvijā Rita Šorodoka: „Pirms iegādājies jebkuru tonālo produktu, noteikti pārbaudi to uz savas sejas dienas gaismā, nevis mākslīgajā apgaismojumā. Reizēm mūsu kakla tonis atšķiras no sejas toņa, tāpēc, lai neveidotos „maska”, pārbaudot tonālo krēmu klāj to tieši uz kakla. Ja tonis sakrīt, tad tas ir īstais. Arī iegādājoties maskējošo korektoru, svarīgi, lai tā tonis atbilsts tavam sejas tonim. Ja tas būs gaišāks vai tumšāks, tad būsi ieguvusi gluži pretēju efektu – maskējošā vieta vēl vairāk izcelsies.”
Visbiežāk pieļautā kļūda ir tāda, ka sievietes tonālo produktu izmēģina uz plaukstas vai delnas virspuses ādas, taču šajās vietās ādas tonis pilnīgi noteikti atšķirsies no sejas ādas toņa, kā rezultātā tiek riskēts ar nepareizā toņa produkta iegādāšanos! Otra raksturīgākā kļūda ir tā, ka tiek pamēģināts tikai viens tonis, ja tas šķiet derīgs, tad to arī pērk, taču speciālisti iesaka izmēģināt vairākus blakus esošos toņus, jo, ļoti iespējams, kāds no tiem tev būs vēl vairāk piemērots. Turklāt jāņem vērā arī faktors – saules un/vai solārija radītais iedegums, kas arī var būt par iemeslu jauna toņa tonālā krēma vai pūderkrēma iegādes nepieciešamībai.

Ceturtais padoms – neaizmirsti par pūderi!

Arī pūderu izvēle ir plaša – kompaktie, birstošie, minerālu pūderi. Ar ko tie savā starpā atšķiras, kad tos ieteicams lietot un kā izvēlēties īsto toni? Skaidro Rita Šorodoka: „Kompaktais pūderis ir pietiekami maskējošs un nosedzošs, tāpēc to var lietot vienu pašu, bez tonālā krēma. Birstošo pūderi savukārt lieto virs tonālā krēma, lai to nofiksētu un piešķirtu ādai matētu efektu. Minerālu pūderis derēs tām, kurām ir jūtīga, īpaši saudzējama sejas āda. Tas ir viegls un aizsargā pret apkārtējo vidi, kā arī neaizsprosto poras. Pūdera galvenā funkcija ir padarīt ādu matētu un sagatavot tālākajām darbībām, jo jāatceras likums – krēmi ar krēmiem, pūderi ar pūderiem. Ja virs tonālā krēma klāsi pūderveida vaigu sārtumu, tas iespējams veidos pleķus un nevienmērīgi uzklāsies, tāpēc pirms lieto jebko, kas ir pūderveida, vai tas būtu vaigu sārtums vai acu ēnas, pirms tam ādu jānopūderē. Savukārt runājot par pūdera toņa izvēli, galvenais, kas jāņem vērā – lai pūderis būtu vienā tonī ar tonālo krēmu, lai gan T zonai (piere, deguns, zods) var izmantot arī mazliet gaišāku pūderi.”


 
Kompaktais pūderis   

Piektais padoms – uzklāj pareizi!

Stāsta Rita Šorodoka: „Secība ir šāda – vispirms klājam tonālo krēmu, tad korektoru un beigās to visu nofiksējam ar pūderi. Virziens kādā mēs klājam tonālo krēmu nav būtisks, galvenais, lai tonālais krēms būtu uzklāts vienmērīgi un tonālā krēma  krāsa atbilst tavam sejas tonim. Pūderi var lietot visai sejai vai tikai T zonai, t.i.,  piere, deguns un zods. Pūderi var klāt gan ar otiņu, gan pūdera spilventiņu. Izmantojot pūdera spilventiņu, pūderis kārtīgāk nofiksēsies. Ja runājam par virzienu, kādā klāt pūderi, tad tam nav nozīmes, galvenais, lai panāktais efekts tevi dara skaistu!”
Labs un vērā ņemams ieteikums ir tonālo krēmu vai pūderkrēmu uzklāt ar grima sūklīšu palīdzību, nevis ar pirkstiem, jo tā tik iegūts profesionālāks rezultāts. Ar sūklīša palīdzību būs arī vieglāk apstrādāt zonu, kur sāk augt mati, kā arī sapludināt zoda un kakla līnijas, lai neveidotos maskas efekts. Speciālisti iesaka tonālo līdzekli uzklāt punktu veidā pa visu seju un tad šos punktus vienmērīgi izlīdzināt ar grima sūklīša palīdzību. Atceries, ka pats sūklītis pirms lietošanas ir jāsamitrina un liekais mitrums rūpīgi jāizspiež. Tas neļaus sūklītim pārlieko piesūkties ar tonālo līdzekli. Uzklāšanu sāc ar mazāko, tavuprāt, nepieciešamo tonālā līdzekļa daudzumu, kuru vienmēr varēsi palielināt, ja tas šķitīs nepieciešams.

Sestais padoms – ņem vērā noderīgus knifiņus!
Arī tonālo līdzekļu klāstā ir tādi produkti, kurus būtu vērtīgi iepazīt, lai padarītu savu sejas ādu vēl perfektāku. Tie ir krāsu koriģējošie tonālie krēmi, kas paredzēti dažādu nepilnību labošanai, kas saistītas tieši ar ādas toni. Stāsta Rita Šorodoka: „Ar krāsu koriģējošajiem tonālajiem krēmiem mēs varam nomaskēt zilumus, sarkanumus un lokus zem acīm. Zaļo korektoru izmanto sarkanumu maskēšanai, uz zilumiem klājam mazliet dzeltenīgu korektoru, bet zilos lokus maskējam ar korektoru, kas ir  mazliet gaišāks par tavu sejas toni.” 
Krāsu koriģējošos tonālos krēmus var klāt zem parastā tonālā krēma, tas ir spējīgs ļoti efektīvi atdzīvināt sejas krāsu un padarīt to nevainojamu, taču jārīkojas ļoti uzmanīgi un jāpārliecinās, vai sasniegtais rezultāts ir tiešām efektīvs. Bez zaļā un dzeltenīgā korektora ir pieejami arī, piemēram, lavandas toņa koriģējošais krēms, kas lieliski atdzīvina dzeltenīgu sejas ādu un palīdz noslēpt noguruma pazīmes, aprikožu toņa tonālais krēms neizteiksmīgai ādai piešķir mirdzumu, sevišķi ieteicams ziemā, kad āda ir stipri vien pelēcīgāka kā vasarā, savukārt baltās krāsas korektors piešķir mirdzumu jebkurai ādas krāsai, to ieteicams lietot gatavojoties galvenokārt vakara pasākumiem.

7 komentāru
  1. Nemaz nezināju, ka tonālajiem līdzekļiem ir šitik plašs spektrs, redzējusi plauktos biju, bet nebija ne jausmas ko katrs “dara” un kam domāts.

  2. Kā ir pareizāk, korektoru lietot pirms, vai pēc tonālā krēma uzklāšanas, esmu lasījusi gan par vienu, gan otru variantu, bet kā tad ir riktīgi?

  3. Korektoru esmu klājusi gan virs, gan zem tonālā krēma. Labāks rezultāts ir, ja to klāj virs tonālā krēma.
    Pāri klāju pūderi.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.