6 neparastas lietas, kas liek tev ātrāk NOVECOT

Šis nebūs raksts par to, ka mūsu izskatu bojā visiem tik zināmie kaitīgie ieradumi – smēķēšana, alkohola lietošana un, protams, pārmērīga aizraušanās ar sauļošanos. Izrādās, ka mūsu skaistumu bojā arī pavisam ikdienišķas lietas un nodarbes, par kurām mēs, iespējams, nemaz neesam aizdomājušās. Šoreiz espati.lv ir apkopojusi tās 6 lietas, kuras liek tev NOVECOT! Lasi tālāk un uzzini ko tu vari darīt sava skaistuma un jaunības paildzināšanas nolūkos – mūsu ieteikumi, starp citu, ir pavisam viegli realizējami. Rīkojies!

6 lietas, kas liek tev NOVECOT un kā no tām izvairīties

DRAUGU AIZMIRŠANA.
Skolas un studiju laikā mums bieži vien nav nekā svarīgāka par draugiem. Īstu draugu loks šķiet neatsverams balsts ikvienā dzīves situācijā. Un tā arī ir, tikai nezin kādēļ, gadiem ejot, mēs savus draugus atceramies arvien mazāk. Arvien vairāk laika tiek veltīts ģimenei un visam, kas ar to saistīt, darbam un visam citam, izņemot draugus. Un tā ir liela kļūda! Risinājums ir tikai viens – mērķtiecīgi kopt savas saites ar draugiem un nepārraut tās! Regulāras tikšanās IR nepieciešamas – tās gan liks tev justies labāk, gan arī pirms laika nenovecot, kā tas nereti ir gadījumos, kad izsmeļam sevi tikai darbā un ģimenes lietās. Ja arī ne vienmēr sanāk satikties, tad nedrīkst ignorēt mūsdienu komunikācijas līdzekļu sniegtās iespējas – sociālie tīkli arī tuvina cilvēkus.

AIZRAUŠANĀS AR DIĒTĀM. Nemitīgās bailēs no liekā svara un savas figūras zaudēšanas, mēs nereti izslēdzam no savas ēdienkartes teju visas taukvielas. Protams, tas ir saprotams, jo apkārt tas vien tiek darīts, kā skandināts, ka tauki ir slikti, tiek runāts par visādām transtaukskābēm, piesātinātajiem taukiem utt. Taču jautājums ir cits – vai tiešām mēs vienmēr spējam noteikt, kuri tauki ir labi, kuri slikti? Laikam jau tomēr nē, un rezultātā tauki kā tādi tiek izslēgti no ēdienkartes vispār. Taču tā saucamie nepiesātinātie, jeb vienkārši labie tauki ir vajadzīgi gan mūsu smadzenēm, gan sirdij, asinsvadiem, kauliem, locītavām, ādai utt., gluži vienkārša iemesla dēļ – lai nenovecotu! Ko tu vari darīt lietas labā? Pirmkārt, svarīgi saprast, ka ne jau paši tauki padara cilvēku apaļu, bet gan apstāklis, ka regulāri tiek uzņemts vairāk kaloriju, kā tiek patērēts. Normālā ēdienkartē līdz pat trešdaļai kaloriju mums būtu jāsaņem tieši no taukiem, tikai jāraugās, lai tie būtu tie labie tauki. Izvēlies un iekļauj savā ēdienkartē zivis, riekstus, olīvu eļļu un labo tauku uzņemšana ir garantēta!


SEKSA IGNORĒŠANA.
Viens ir skaidrs – sekss ne tikai sniedz mums apmierinājuma un baudas sajūtu, bet arī pozitīvi ietekmē visu mūsu organismu un tā veselības stāvokli kopumā! Cilvēkiem ar aktīvāku dzimumdzīvi ir gan spēcīgāka imūnsistēma, gan mirdzums acīs, viņi arī retāk cieš no dažāda veida sāpēm un ir mazāk pakļauti stresa negatīvajai ietekmei. Protams, ka tas viss kopumā gādā arī par ilgāku jauneklīguma saglabāšanu un ne tik drīzu sačākstēšanu. Starp citu, zinātniekiem ir pat sanācis pierādīt, ka tie cilvēki, kuriem ir regulāra un kvalitatīva dzimumdzīve, attiecīgi spēj izskatīties līdz pat 12(!) gadiem jaunāki par saviem vienaudžiem. Galvenais kopdzīvē – neatslābt un uzturēt nepieciešamo dzirksteli arī gultā, kas, protams, ne vienmēr ir viegls uzdevums, taču, kas gan ir teicis, ka skaistums un jaunība neprasa upurus? Regulāras, kvalitatīvas un baudu sniedzošas seksuālās dzīves saglabāšana visiem pāriem ir savā ziņā svarīgs darbs, tieši tāds pats, kā attiecību kopšana kopumā.

ĻAUŠANĀS STRESAM.
Stress ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa. Mūsdienu straujajā dzīves ritmā stress ir gandrīz vai neizbēgams, taču arī šādos apstākļos ir iespējams iemācīties tam neļauties, vismaz ne tik ļoti, lai dzīvotu nemitīgā spriedzē visu laiku. Galvenais ir balanss – cilvēkam normālā emocionālā stāvoklī ir jāpavada vairāk laika kā stresa stāvoklī. Ja šis balanss tiek izjaukts, tad tas nāk par sliktu arī tavam izskatam – organisms pastiprināti izsviež asinsritē stresa hormonus, kas paaugstina asinsspiedienu un nomāc imunitāti. Rezultātā mēs vairāk slimojam, lēnāk atveseļojamies, turklāt stress nereti ietekmē mūsu spēju domāt, strādāt un mācīties kvalitatīvi. Tas viss kopumā liek mums ne vien izskatīties, bet arī justies vecākiem. Risinājums šai situācijai ir viens – cīnīties ar stresu. Un to var darīt vairākos veidos – pirmais ir savas dienas un laika plānošana, turklāt plānu B izveide, kas noderēs saspringtākajās situācijās. Par ļaunu nenāks arī dziļās elpošanas tehnikas apgūšana, ko var izmantot saspīlēto situāciju karstumā. Un visā visumā katram cilvēkam ir kas tāds, kas ļauj mazināt stresu – vienam tā ir vanna pēc darba, citam sekss, vēl citam skriešana vai pastaiga pa mežu, gar jūru utt. Galvenais – atrast savu stresa minimizēšanas veidu!

ĒDIENKARTE BEZ SVAIGUMA.
Nu kura gan no mums nav dzirdējusi par to, ka svaigi augļi un dārzeņi palīdz mums bagātināties ar antioksidantiem un tie savukārt garantē labu izskatu un tā saglabāšanu pēc iespējas ilgāk. Un tā tiešām ir – svaigumi ēdienkartē garantē izvairīšanos no pelēkas ādas krāsa, tumšiem lokiem zem acīm un citām netīkamām parādībām, kas raksturīgas tām, kuru ēdienkartēs pārsvarā dominē dažādi pusfabrikāti un pārlieku termiski apstrādāti ēdienu, kuros praktiski nav mums nepieciešamo uzturvielu. Viss jau būtu labi, ja vien mūsu augļu un dārzeņu ēšana parasti nebūtu tāda kā kampaņveidīga – piemēram, divas reizes nedēļā notiesājam pa kādam auglim vai dārzenim un jūtamies normu izpildījuši. Diemžēl realitāte ir citādāka – antioksidanti un to iedarbība mūsu organismā ilgst vien pāris stundas pēc to uzņemšanas, kas nozīmē, ka svaigiem augļiem un dārzeņiem jābūt iekļautiem mūsu ēdienkartēs katru dienu un pat vairākas reizes dienā! Aptuvenais un visieteicamākais daudzums būtu 100 g augļu vai dārzeņu, ko notiesājam svaigā veidā līdz pat piecām reizēm dienā. Protams, ka būtu apnicīgi visu laiku grauzt ābolus vai burkānus, tādēļ te nu jāliek lietā sava fantāzija – visdažādākie svaigie salāti ir lielisks veids kā uzņemt nepieciešamo svaiguma devu, turklāt tos katru reizi vari pagatavot citādi, lai nezaudētu garšas dažādībās iespējas un variācijas!

PŪCES TĒLOŠANA. Tā ir mūsu ikdienas patiesībā – aizņemtais rīta un dienas cēliens neļauj mums padarīt visu to, ko gribētos un vajadzētu, tādēļ bieži vien mājas darbiem, ģimenei un citām lietām veltam tieši pašus vakarus, kas nereti ir pat ļoti vēli vakari. Rezultātā tiek laupītas tik dārgās stundas miega, kas tiešā veidā ietekmē gan mūsu izskatu, gan pašsajūtu un nenoliedzami paātrina novecošanos. Miega trūkums veicina paaugstinātu asinsspiedienu, diabētu, aptaukošanos, nemaz nerunājot par to, ka pastāvīgi neizgulējies cilvēks vienkārši izskatās noguris, pelēks un visādi citādi neveselīgs. Risinājums? Saprast, ka miegs nav greznība, bet gan nepieciešamība! Un attiecīgi arī rīkoties – padarīt normālu izgulēšanos par savu prioritāti. Vidēji normālai pašsajūtai ir nepieciešamas 7-8 stundas miega, taču katram šis rādītājs varētu nedaudz atšķirties, galvenais rādītājs, kas nozīmē, ka miega ir bijis gana – no rīta pēc pamošanās tu nejūties sagurusi un nomākta. Možs garastāvoklis (ne tas, kas iegūts ar kafijas tases palīdzību) no rīta ir galvenais rādītājs, kas liecina par to, ka miega stundu ir bijis gana.

7 komentāru
  1. Mana problēma ir tā “ēdienkarte bez svaiguma”, it īpaši ziemā atskārstu, ka nēesmu pāris dienas apēdusi ne svaigus salātus ne augli. Jāraksta kaut kāds plāns lieliem burtiem, ko var piestiprināt pie ledusskapja, varbūt palīdzēs neaizmirsties.

  2. Un ko darīt, ja negribot sanāk dzīvot bez seksa? Attiecības nav un reāli arī neviens kanditāds ar kuru tad piekopt veselīgu seksuālo dzīvi?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.