6 izplatītākie pāra STRĪDU iemesli no SIEVIETES pozīcijām

Ir teiciens, ka „veselīgās attiecībās nevar iztikt bez strīdiem”. Savā ziņā taisnība, jo strīds nozīmē to, ka pāris apzinās, ka viņiem pie savām attiecībām ir jāstrādā, tās jāuzlabo un joprojām jāiepazīst vienam otru. Taču brīdī, kad saproti, ka strīds jums jau kļuvis par ieradumu, tā vairs nav problēmu risināšanas metode, bet jau pats par sevi ir kļuvis par problēmu. Tad jāsāk meklēt šo regulāro kašķu iemesli. Un, lai kā mums to negribētos atzīt, ne vienmēr pie visa ir vainīgs vīrietis. Iespējams, ka pašas neprotam sadzīvot ar savu mīļoto. Atver acis, iztīri ausis, apstājies un ieklausies savā Lieliskajā!

Pārliecīga idealizēšana. Vai atceries, kā bērnībā sapņoji par savu ideālo vīrieti? Par to, kāds būs jūsu pirmais skūpsts, kāzas, cik jums būs bērniņu. Sapņos tolaik uzbūri savas perfektās otrās pusītes tēlu. Bet te nāca Viņš, un apgāza visu kājām gaisā. Tavs vīrietis izrādījās pavisam ne tāds, kā princis baltā zirgā no pasakas, ko izsapņoji tīņa gados. Izrādījās, ka viņš ir… reāls. Un ne pavisam ne tavu sapņu tēls. Bet padomā pati, vai patiešām tagad, ar nu jau pieaugušas un gudras sievietes saprātu, vispār gribētu sev blakus to princi, kas savas zelta bruņas nav novilcis jau mēnesi, pat tādēļ ne, lai nokārtotu savas dabiskās vajadzības (jo tāda ir bruņinieku realitāte). Tāds nosvīdis, nemazgājies, metālā tērpts, ciets un auksts zirga mugurā ieveļas tavā modernajā Vecrīgas dzīvoklītī. Nu fuj, vai ne?

Bet tagad noliksim ironiju pie malas. Pavēro savu vīrieti! Vai viņš patiešām ir tik slikts? Jā, viņš nav perfekts. Bet vai tas maz iespējams? Piedod savam mīļotajam viņa mazos mīnusiņus, samierinies ar dažiem nelāgiem ieradumiem, pasmaidi par viņa muļķībām. Viņš tāds ir vienīgais uz visas pasaules, otra tāda nav. Un citi nemaz ar nav labāki. Skaties, ka no vilka bēgdama, nonāksi vēl lāča nagos.

Garlaicība. Jā, lai cik briesmīgi tas arī neizklausītos, viens no regulāru strīdu iemesliem varētu būt attiecību vienveidīgums. Kāds no jums ir nogarlaikojies, un strīdu izmanto gluži vienkārši, kā rutīnas izjaucēju. Tā teikt, nedaudz atsvaidzina attiecības ar dramatisku skandālu. Bet, vai patiešām tā būs pareizākā metode? Varbūt kaislīga strīda vietā varat pamēģināt kaislīgu seksu! Un tā saucamais „izlīguma sekss” var kļūt vienkārši par seksu, bez kašķa priekšspēles vietā. Bet, ja nu tas nešķiet piemēroti, ierosini kādas aktivitātes jums abiem kopā. Aizejiet uz kino, kafejnīcu, aizbrauciet uz pludmali vai slēpot (atkarībā no gadalaika), apciemojiet omi laukos, vai arī traki izdejojaties pie savas iecienītākās mūzikas kādā naktsklubā. Atsvaidzini jūsu attiecības, nopērc kādu erotisko tērpu viņam par prieku vai arī ievies kādu jaunu tradīciju.

Bailes no saistībām. Dažkārt mums tik ļoti bail pazaudēt savu neatkarību, ka sākam nepareizi reaģēt uz vīrieša centieniem mums tuvoties. Un strīdi notiek brīžos, kad viņš uzaicina iepazīties saviem vecākiem vai labāko draugu, kad piedāvā jums dzīvot kopā, kad ieminas par precībām un bērniem… Taču fakts, ka vīrietis cenšas tuvoties, nozīmē tikai to, ka esi viņam svarīga. Viņš necenšas tev neko atņemt, drīzāk sniegt. Jūsu abu ikdienu saplūšanai nav obligāti jākļūst par garlaicīgu rutīnu, kad jāsēž pie TV un jāada zeķes. Neiespaidojies no savas omes un neskaties uz to, kā draudzenes mainījušās, kopš apprecējās vai laida pasaulē bērnus. Tava personība nemainīsies neskatoties ne uz ko, ja vien pati to nevēlēsies. Grūtāk ir tad, ja vīrietis ir tas, kurš baidās no saistībām. Šādā gadījumā ir tieši tāpat – liec viņam justies brīvam, neiegrožo viņu. Ļauj satikties ar draugiem, reizēm pabūt vienam, liec saprast, ka neko atņemt viņam nevēlies, un tuvojies lēnām. Gan jau ar laiku tās bailes viņam mazināsies, un viņš spēs tevi pieņemt kā savu ģimeni.

Mīļotais boksa maisa vietā. Citkārt dusmas viens uz otru cilvēki izgāž nepelnīti. Šis ir vecais labais stāsts par to, ka dusmas, kas krātas visu dienu, tiek izgāztas uz ģimenes locekļiem mājās. Darbā notiek kaut kas nelāgs – priekšnieks salamāja, tika pazemināta alga, nepatīkams klients gadījās u.tml. Pa ceļam uz mājām mašīnai pārsprāga riepa. Veikalā pārdevēja izdeva par maz naudas, un bija jārunā ar veikala vadību. Un, atnākot mājās, vēl kāds salamā, ka ar netīriem zābakiem visa māja piestaigāta. Vadzis ir lūzis, un dusmas nāk laukā griezdamās. Un tā katru dienu.

Šeit palīdzēs negatīvo emociju izlādēšana citos veidos. Regulārās dusmu lēkmes, vienalga, vai tās piemīt tev vai tavam mīļotajam, derētu izlādēt fiziski. Piemēram, apmeklēt sporta klubu, aiziet paskriet, peldēt, izdauzīt paklāju, iekaustīt boksa maisu… Taču tam, uz kuru šīs regulārās dusmas tiek izgāztas, jāsaprot, ka šāds kašķīgs cilvēks mājās jāsagaida pozitīvā un sirsnīgā vidē, nevis jālamā par niekiem. Vājo nervu īpašniekam ir atbildība dusmas izgāzt ārpus mājas, savukārt otrai pusītei jāsaprot, ka šāds niķīgs cilvēks jāpasargā no jaunām dusmu lēkmēm. Ja darbosieties kopā, ar laiku sapratīsiet viens otru, un ikvakara strīdi mazināsies.

Salīdzināšana. Dzīvo tagadnē un neidealizē pagātni! Lai gan pietrūkst tās uzmanības, ko mīļotais tev veltījis attiecībām tikai uzsākoties, ir jāskatās tagadnē. Iespējams, ka vairs nesaņem ziedu pušķi tik bieži, kā kādreiz, iespējams, nepavadāt tik daudz romantiskus brīžus kopā. Taču apdomā, kas tagad ir tāds, kā nebija sākumā? Kopīga sadzīve, uzticēšanās, atbildība vienam par otru, ģimene… Lietas mainās, apstākļi mainās un cilvēki mainās. Un nav taču tā, ka pilnīgi viss ir mainījies tikai uz slikto pusi. Ja patiešām jūties noskumusi, mēģini uzskaitīt lietas, kas tev patīk jūsu tagadējās attiecībās. Turklāt, vai patiešām arī pati esi tik lieliska, kā sākumā? Vai joprojām īpaši saposies pirms katras tikšanās, vai joprojām nēsā tās pašas mazītiņās mežģīņu biksītes?

Ir vēl viena lieta, ko sievietes mēdz pārmest saviem vīriešiem: „Tu neesi tāds, kā…” Un trīspunktes vietā liec „mans bijušais”, „manas draudzenes vīrs”, „mans tēvs”… Vai tev pašai patiktu klausīties par to, cik ļoti sliktāka tu esi par citām sievietēm? Ja ir lietas, ko vēlies savā mīļotajā mainīt, pasniedz to nedaudz citādākā veidā, nesalīdzini.

Nenovērtēšanas sajūta. Laikam visbiežāk no draudzenēm dzirdētais mierinājums mīlas bēdās ir nu jau par banālu kļuvušais „viņš nav tevis vērts”. Un reizēm šķiet, ka tā arī ir. Vai tev ir gadījies, ka pēc lielām pūlēm, gatavojot savam mīļumiņam vakariņas, nejūties novērtēta? Vai esi kādreiz skaisti uzposusies savam vīrietim par godu, bet šķiet, ka viņš pat nepamana? Bet strīdēšanās diez vai palīdzēs viņam saprast, ka jūties nenovērtēta. Visdrīzāk, ka saņemsi pretreakciju – sava mīļotā dusmas pret tevi. Tāpēc dusmošanās vietā labāk izmēģini tipisko sieviešu ieroci – problēmas izrunāšanu. Paskaidro, kāpēc esi gatavojusi šīs romantiskās vakariņas, vai, kāpēc esi centusies sevi skaisti sapucēt. Izstāsti savas emocijas un domas, kas tevi pavadīja to darot. Paskaidro, ka tas taču tāpēc, lai viņam patīk! Un tu vēlies, lai viņš to novērtē!

Bet tagad apdomāsim šo pašu situāciju no otras puses. Ja tu zini, cik draņķīgi viņš tev liek justies, kad nepietiekami tevi novērtē, tad padomā, kā savu atzinību izrādi viņam pati! Varbūt arī viņam nereti šķiet, ka viņam tiek izrādīta pārāk maza pateicība par lietām, kas tiek darītas tavā labā! Iemācies pateikt „paldies”, iedot lielu buču, uzsmaidīt, paslavēt… Liekot otram justies labi, arī pašas sajūtamies labāk. Un – attiecības uzlabosies!

9 komentāru
 1. “šāds kašķīgs cilvēks mājās jāsagaida pozitīvā un sirsnīgā vidē, nevis jālamā par niekiem. Vājo nervu īpašniekam ir atbildība dusmas izgāzt ārpus mājas, savukārt otrai pusītei jāsaprot, ka šāds niķīgs cilvēks jāpasargā no jaunām dusmu lēkmēm.” Un tik ilgi tā, kamēr viņš pierod nākt mājās kašķīgs, jo tak sagaidīs viņu stulbi, BET pozitīvi smaidoša mājas darbus izdarījusi un tāpat pārgurusi sieviete, kurai IR jāsavaldās pēc grūtas dienas, jo vīrietim tā ir laikam bijusi vēl grūtāka.. Fu.flo

 2. Uff, cik viegli un gaisīgi viss uzrakstīts, gluži kā pasakā! Protams jauki,ka tiek vilkts uz pozitīvo noti, bet dzīve ievieš savas korekcijas.

 3. nē, nu varēja jau pateikt arī tā – ja kaut kas nepatīk, ŠĶIRIES! viss, pieprasi šķiršanos un daliet bērnus. problēmām NAV risinājuma. tā būtu labāk? tā tev, Megan, patiktu labāk? vismaz nebūtu “viegli uzrakstīts”.. ieteikums autorēm – esiet rupjas, tiešas, sarkastiskas, ironiskas un lamājaties rakstos. te dažām šķiet, ka ir par vieglu.

 4. Tātad, ja raksts sastāv 80% no pašizdomātiem cilvēkiem, kuri ir tikuši “intervēti” un pārējie 20% ir pārāk salkani vai pašsaprotami, proti, netiek pateikts kaut kas vidējam cilvēkam jauns, tad tas Nav nedz Fu.flo, nedz viegli rakstīts!
  Nesaprotu Jūs!

 5. Rakstā minētā dēļ neesmu strīdējusies. mani vairāk tracina necieņa – pret maniem uzskatiem, laiku, vērtībām, vajadzībām… un tas, manuprāt, nav sīkums, kur jāpiever acis.

 6. Nu, taisnībsakot rakstā norādītās lietas ir samērā triviālas. Es ar savējo kašķējos tādēļ, ka viņš, neņemot vērā to, kā es varētu justies, ‘izmet’ kaut ko nepadomājis un tad brīnās, kas dažkārt šķiet vēl kaitinošāk.
  Piekrītu patija šķiet, ka nākamais raksts būtu jāpublicē ar šīm īpašībām.

 7. nja! lasu paslaik par garlaicibu un jau paradas nejiedzigakie ieteikumi! ja strids ir no garlaicibas izdoma kautko jaunu… piemeram seks, bet tas seks neatrisina sadzives problemas! vai ari ja ne seks tad aiziet uz kino, vai kafeinicu, vai klubu… velnsparavis a pec tam saksies stridi par partereto naudas limitu! kur ir kads reals ieteikums???!
  P.S. es saku lasit so rakstu jo man jau apnika stridi… man nervi neiztur jau… laikam vnk rakstu lasisana tapat nepalidz.

 8. gandriz visur iesaka teret naudu nejiedzigam blakusnodarbem lai tikai nestridetos majas… a kur to naudu raut?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.