6 iespējamie iemesli, kādēļ TU ESI VIENA

Pastāv uzskats, ka 21. gadsimtā romantika vairs nav aktuāla. Mūsdienu cilvēks ir tendēts uz praktisku domāšanu un ticība kaut kam augstāk stāvošam daudziem šķiet pat muļķīga. Tomēr, par spīti tam, daudzās sievietēs vēl joprojām ir saglabājusies sava deva romantisma un ticība pasakām. „Es vienkārši neesmu satikusi savu Īsto!” ir diezgan bieži dzirdama frāze sieviešu vidū, kurām dažādu iemeslu dēļ nav izdevies nodibināt patstāvīgas attiecības. Taču šoreiz padomāsim, vai pašas esam radījušas atbilstošus apstākļus, lai savu Īsto satiktu? Vai varbūt mūsu uzvedībā un raksturā ir iezīmes, kas atbaida pretējā dzimuma pārstāvjus? Un galu galā – varbūt mēs pašas esam vainīgas pie tā, ka esam VIENAS?

IZIEŠANA SABIEDRĪBĀ, LAI SATIKTU JAUNUS CILVĒKUS
Ar to, ka vēlies iepazīties, bieži vien ir par maz. Protams, ir iespējams iepazīties arī pavisam ikdienišķās situācijās, piemēram, stāvot veikala rindā vai gaidot iedegamies zaļo gaismu luksoforā, bet cik bieži gadās šādas situācijas? Drošāk būs, ja negaidīsi, kad tavs princis pats pieklauvēs pie tavām durvīm, bet iziesi sabiedrībā. Tāpēc padomā, vai apmeklē vietas, kur ir lielāka iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Apdomājies pirms kārtējās draugu mājas ballītes, varbūt šoreiz, izņēmuma kārtā, ir vērts apmeklēt kādu pasākumu, kur būs arī līdz šim nesatikti cilvēki? Ja nepatīk apmeklēt publiskas izklaides vietas, varbūt atrodi kādus sev interesējošus kursus vai nodarbības. Tā būs gan lieliska izklaide tev pašai, gan iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem, kuriem ir līdzīgas intereses. Pārvari sevi un izej ārpus savas drošības zonas, apmeklējot pasākumus, kuros nejūties kā zivs ūdenī! Darot to, ko parasti nedari, satiksi cilvēkus, kurus parasti nesatiec!

PĀRĀK AUGSTU PACELTA LATIŅA
Protams, ka mēs katra vēlamies sev blakus princi baltā zirgā. Taču pārskati vēlreiz savu prasību sarakstu vēlamajam vīrietim. Vai tev pašai piemīt īpašības, kuras prasi no otra cilvēka? Un vai esi sasniegusi to, ko vēlies, lai būtu sasniedzis viņš? Augstas prasības, protams, nav nekas slikts. Taču tādā gadījumā tev arī ir jābūt līdzvērtīgai, spējīgai un gatavai sniegt pretī to pašu, ko vēlies saņemt. Tomēr, paskatoties no otras puses, kas tev ir svarīgāk – atrast cilvēku, kuram ir perfektu īpašību komplekts vai cilvēku, ar kuru tev ir patiesas jūtas, radniecīga dvēsele un līdzīgi dzīves uzskati? Dažreiz ir vērts vienkārši novērtēt labās īpašības, kas ir cilvēkam nevis tiekties pēc kādas mistiskas pilnības. Neviens nav ideāls, arī tu tāda neesi. Un nespried par vīru pēc cepures! Esi pieejamāka – iepazīsti vīrieti pirms atraidīšanas!

"MASKAS" NĒSĀŠANA
Tas vairs nav noslēpums, ka mūsu gadsimta sievietes bieži vien ir vai cenšas būt stiprākas par vīriešiem. Mēs esam pieradušas pašas par visu parūpēties, negaidot, ka to darīs kāds cits. Sievietes, izejot sabiedrībā bieži vien uzvelk „masku”, ka viņām neviens nav vajadzīgs un pēc tam ir pārsteigtas, ka viņas ir vienas. Reizēm vīrietim ir jāļauj justies kā vīrietim un būt stiprajam plecam pat tad, ja lieliski spētu iztikt arī bez viņa palīdzības. Lai nejustos vāji, vīrieši bieži vien bēg no stiprajām sievietēm. Tā veidojas apburtais loks – vīrietis bēg, jo esi stipra, jābūt stiprai, jo blakus nav vīrieša. Un atceries – atzīt to, ka kādā situācijā esi vājāka par vīrieti, nenozīmē atzīt to, ka neesi pašpietiekama.

"IECIKLĒŠANĀS" UZ SAVU VIENTULĪBU
Noteikti esi dzirdējusi par domu spēku un pievilkšanās likumu. Jāteic, ka kaut kādā ziņā tas darbojas arī šajā situācijā. Ja tu visu laiku koncentrēsies uz to, ka tev nav otrās pusītes, tas tev nepalīdzēs, bet gan gluži otrādi – padarīs tevi nomāktu un iedzīs kompleksos. Tāpēc neieciklējiet uz to, ka vēlies attiecības, bet vienkārši baudi dzīvi un izmanto tās piedāvātās iespējas! Tas, ka esi viena, nenozīmē, ka esi nepilnīga, tāpēc izveido fantastisku draudzību un mīlestību pirmkārt jau pati ar sevi, vīrietis uzradīsies tieši tad, kad tu to vismazāk gaidīsi. Pilnveido sevi un dari to, ko vienmēr esi vēlējusies. Tagad tu vari atļauties veltīt visu savu brīvo laiku tikai sev, Tu drīksti būt nedaudz egoistiska un nerēķināties ar nevienu citu!

PATMĪLĪBA
Egoisms mazās devās ir veselīgs un pat vēlams. Kurš gan cits tevi mīlēs, ja ne tu pati? Visticamāk, esot brīvai sievietei, tu esi pieradusi nerēķināties ar citiem, dzīvot vienīgi sev un savām interesēm. Ja cilvēkam ilgstoši ir jārūpējas tikai par sevi un ne par vienu citu, agri vai vēlu (parasti agri) tas kļūst par ieradumu, no kā ir diezgan grūti atradināties. Un, kontaktējoties ar citiem cilvēkiem, gribot negribot no tevis sprēgā tava pašapziņa. Attiecības ir balstītas uz kompromisiem. Ja savam jaunajam vīrietim pastāvīgi uzspied savu viedokli un intereses, visticamāk viņš to ilgi nespēs izturēt un pārtrauks attiecības ar tevi. Lai arī ko viņš pret tevi justu, ja ar tevi ir grūti kontaktēties, viņš to pārstās darīt. Protams, ir arī cilvēki, kas to pieļauj. Bet, vai tu vēlies sev blakus vīrieti, kas tev ir pabāzts zem papēža? Tāpēc mēģini objektīvi paskatīties uz sevi no malas un pajautā kādam tuvam draugam, vai patmīlības tavā raksturā nav vairāk, kā vajadzētu. 

BAILES NO ATTIECĪBĀM
Ja esi gājusi cauri sāpīgam šķiršanās procesam, ir grūti atkal atgūt pārliecību par sevi, kur nu vēl nodibināt jaunas attiecības. Tāpēc nereti ir jāpaiet kādam periodam, kura laikā jāsakārto savas domas un jātiek skaidrībā ar sevi. Tas ir ļoti individuāls jautājums, cik ilgam laikam ir jāpaiet. Taču, pirms nebūsi atguvusi pārliecību un nedzīvosi harmonijā ar sevi, veselīgas attiecības izveidoties praktiski nevar. Vai esi sevi pieķērusi pie tā, ka, runājot ar kādu paziņu, ne vienu reizi vien piemini savu bijušo vīrieti? Tā noteikti nav laba zīme. Lai nāktu jaunas attiecības, kas tiešām būs attiecības, nevis ielāps iepriekšējām, tev ir „jāpalaiž” vaļā viss, kas bijis iepriekš.
Statistika liecina, ka Latvijā arvien palielinās šķirto laulību skaits. Tāpat šķiras arī, pēc apkārtējo domām, ideāli saderīgi pāri, kas vēl nebija paguvuši apprecēties. Ja šī problēma ir aktuāla arī tavā draugu lokā, ir pilnīgi dabiski, ka tu uz attiecībām, laulībām un ģimenes dzīvi sāc skatīties diezgan skeptiski. No vienas puses tu vairs negribi būt viena, bet no otras – tu baidies, ka nekas neizdosies, baidies apdedzināties. Vai attiecībām vispār ir jēga? Varbūt netērēt lieki laiku un veltīt savu dzīvi karjerai un sevis pilnveidošanai? Kur ir garantija, ka manas attiecības būs izdevušās? Garantijas nav! Bet Tu nekad to neuzzināsi, ja nepamēģināsi, vai ne?

12 komentārs
 1. Viss viens kāds dzimums, ja cilvēks ir viens, visticamāk viņam ir kaut kādas personības problēmas.

 2. Kas par idio*isku un aprobežotu
  komentāru no Koks. Ja cilvēks nav saticis sev piemērotu otru pusi un nevēlas būt ar kādu ķeksīša pēc ka tik būtu, tas nenozīmē, ka viņam ir problēmas!

 3. esmu nosacīti viena un zinu kāpēc – jo es to izvēlos 🙂 ne visi alkst pēc attiecībām un savu dzīves kvalitāti pēc sievas/vīra statusa un bērniem nemēra.

 4. Cilvēkam nav paredzēts būt vienam. Parasti vieni ir tie, kas neprot veidot attiecības.

 5. Aprobežost komentārs ir ne tikai no KOKS, bet arī no ZUZE un KIK. Katram pašām sava darīšana – būt vai nebūt vienam, dzīvot ar tirliņu un pamuļķi vai gaidīt un sagaidīt savu īsto un vienīgo…. Kas šeit vispār ko komentēt vai spriedelēt kā aprobežotām bābām. Šādā jautājumā nav atbildes – pareizi vai nepareizi…

 6. 21.gadsimta romantika?Neesu vesturniece,bet diezgan labi parzinu dazus faktus par romantiku pagatne!Ka zinams daudziem no mums tas bija tikai skaists plivurs sabiedribai,kas notika patiesiba,mes visi labi zinams.Tas,ka tagat cilveki runa,ka pasaule ir kluvusi perversa un romantika ir mirusi,ir visiem zinamas mulkibas,jo vienigais kas ir mainijiesi- cilveku atklatiba un seksa,jeb (romantikas),ka mums labptikas teik ,publiskosana.Labi vai slikti spriediet nu pasi!

 7. Mēs paši visu nosakam,vai bu’t vienam vai vienai,jo ar varu otru pienēmt nevara. Jo tad ari’bus tikai pašu apmāns,jo ar varu miļš’nekļusi.

 8. Man patīk būt vienai. Un, jā, lai tā ir patmīlība, bet toties man nav jāuztraucas, ka mani kāds pievils, pametīs, piekrāps un (ak vai!) negribēs precēt.

 9. Neieteiktu sadalīt vainīgos un īpaši gudros… Katrai vai katram ir savs uzskats, ko nozīmē attiecības un tas visiem ir veidojies caur pieredzi sākot no ģimenes kurā aug, skolā piedzīvotiem statusiem, sētas bērniem, vai īsāk sakot no vides. Vide izveido uzskatus un uzskati uzplaukst darbībā. Nemainīgi uzskati rada nemainīgas darbības un veido nemainīgas situācijas tikai citās drānās tērptus.

 10. Es nezinu.. Es nesaprotu,kas vainas.. Man parasti viss ir ļoti forši un viss saskan un liekas,ka IR,bet tajā brīdī,kad tā kā būtu pie kaut kāda soļa jānonāk,džeki paliek tādi vēsi un attālinās.. Un tā ir bijis 90% gadījumu. Lai gan domstarpību un pamatojumu attālināšanai es TIEŠĀm neredzu… Kā saprast to?!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.