6 galvenās pazīmes, kas norāda uz seksuālu spriedzi

https://www.istockphoto.com/

Seksuālā spriedze ir būtisks tuvības aspekts, kuram ir svarīga loma kaisles un saiknes uzturēšanā attiecībās, tāpēc ir svarīgi saprast, ko tieši jūs jūtat. “Seksuālā spriedze ir elektrība, kas rodas divu cilvēku pievilcības un tieksmes dēļ. Tā ir enerģija, kas starp viņiem šņāc, radot gaidīšanas un ilgu sajūtu, kas var būt gan patīkama gan reizēm neērta.

Lai gan spriedze dažreiz var būt karsta un jautra, tās dēļ jūs varat izjust arī seksuālu vilšanos. Tas ir tāpēc, ka jūsu smadzenes burtiski cīnās pašas par jūsu seksīgajām izjūtām. Būtībā hipotalāms (smadzeņu baudas centrs) vēlas justies labi un motivē jūs, atbrīvojot dzimumhormonus, piemēram, estrogēnu un testosteronu, bet priekšējā daiva, kas ir atbildīga par impulsu kontroli (pazīstams arī kā spriedumu centrs), būtībā norāda jūsu ķermenim, ka jums nevajadzētu izjust šīs sajūtas kāda iemesla dēļ. Seksuālā vilšanās ir diskusija starp jūsu “prieka” smadzenēm, kas vēlas gūt seksuālu apmierinājumu un jūsu frontālajām smadzenēm, kas novērtē ar to saistītos šķēršļus un risku.

Lai arī kā jūs to definētu, ir dažas diezgan acīmredzamas seksuālas spriedzes pazīmes. Tālāk espati.lv ir uzskaitījusi dažus gadījumus, ja vēlaties pārbaudīt sevi vai personu, ar kuru flirtējat, vai nav pierādījumu par pirmatnēju, miesīgu tieksmi.

  1. Pārbaudiet ķermeņa valodu

Ja starp diviem cilvēkiem pastāv savstarpēja seksuāla spriedze, to bieži var sajust, izmantojot smalkas norādes un signālus. Saskaņā ar sertificēta seksa terapeita teikto, fizisks pieskāriens ir viens no tiem. Maigs pieskāriens rokai un pieliekšanās tērzēt vienam ar otru ir tipiskas pazīmes, ka briest seksīga enerģija, taču eksperti mudina iedziļināties arī savās jūtās.

  1. Jūs jūtat maksimālu adrenalīnu

Atšķirībā no fiziska pieskāriena dažas seksuālas spriedzes pazīmes var palikt nepamanītas. Seksa, iekāres un trauksmes jautājumos daži pārklājas. Trauksme un seksuālas reakcijas var izraisīt sirdsdarbības paātrināšanos, paaugstināt asinsspiedienu un radīt adrenalīna sajūtu. Šī emocionāli graujošā bauda ir iemesls, kāpēc cilvēki dažkārt jauc naida sajūtu ar seksuālas spriedzes izjūtu. Tas arī izskaidro, kāpēc jūs varētu būt nervozs, sazinoties ar kādu, ar kuru jūtat seksuālu spriedzi, vai kāpēc jūs varētu justies dabiski pacilāts pēc tam, kad esat bijis viņa klātbūtnē.

  1. Jūs iesaistāties rotaļīgā izjokošanā

Teilorei Sviftai bija taisnība: jums tas jāuztver kā kompliments, ja kāds piedzeras un pasmejas par jūsu runas veidu. Pēc ekspertu teiktā, iesaistīšanās rotaļīgā izjokošanā vai ķircināšanās ir vēl viena lielas seksuālās enerģijas pazīme.

  1. Nelokāma uzmanība visapkārt

Ja notiek daudz ilgstošu acu kontaktu, pastāv iespēja, ka gaisā ir seksuāla spriedze. Lai izjustu seksuālo spriedzi, ir jāiesaistās abām pusēm. Mēdz teikt, ka ilgstošs acu kontakts var justies kā mazs randiņš, ko neviens cits nevar redzēt un kurā nevar piedalīties. Jūs jūtaties lieliski un nevēlaties no tā atrauties.

  1. Jūsu draugi ievēro šo enerģiju

Vēl viens veids kā novērtēt seksuālo spriedzi ir tas kā nepiederošie skatās uz jums un jūsu (varbūt) partnera mijiedarbību. Cilvēkiem ir gandrīz neizbēgami pamanīt, kad abas puses kaut ko jūt viena pret otru. Tātad, ja visi tavi draugi tevi velk malā pēc tam, kad ir noskatījušies kā tu mijiedarbojies, piemēram: “Kas tas bija?!” tad tā ir vēl viena laba norāde, ka tā patiesībā bija seksuāla spriedze.

  1. Spriedze šķiet kā priekšspēle

Pēc seksologu domām, seksuālā spriedze ir tūlītēja apmierinājuma trūkums. Un, lai gan tas var šķist (un noteikti var būt) nomākts, tas arī palīdz noturēt mūs klātesošos un iezemētos savā ķermenī. Kad esam vienoti ar sevi, mēs varam noskaņoties uz to, ko mēs patiesībā jūtam savā ķermenī. Tas var pastiprināt prieku un tuvību, ko mēs izjūtam. Turklāt, ja šī intimitāte nav vērsta uz mērķi, tā rada tik daudz vairāk brīvības izpētīt — tāpēc seksuālā spriedze var šķist nedaudz kā priekšspēle: tā ir erotiska.

Kā zināt vai seksuālā spriedze ir abpusēja?

Godīgi sakot, tā mēdz būt viena no tām lietām – kad tu zini, tad tu zini. Tas nozīmē, ka ikreiz, kad notiek pastiprinātas sajūtas, pastāv iespēja nepareizi izlasīt signālus. Ja jūtat, ka smagi strādājat, lai kādu noturētu, iespējams, ka jūsu sajūtas nav abpusējas.

Ja jūs pārmērīgi cenšaties, lai sazinātos ar kādu, pret kuru jūtat seksuālu spriedzi, tas nav ne abpusēji, ne arī izdevīgi. Labākais veids kā uzzināt vai seksuālā enerģija iet abos virzienos, ir pievērst uzmanību tam, ko jūs izpaužat un tam vai otrs aktīvi to saņem un atbild.

Pieņemsim, ka jūtat seksuālo spriedzi ar kādu cilvēku un domājat, ka vēlaties to izpētīt tālāk. Tādā gadījumā eksperti iesaka godīgi aprunāties ar savu simpātiju. Kad mūs kāds piesaista, mūsu smadzenes var apmākties ar visu to drausmīgo svētlaimi un sajūsmu. Tātad, ja jūsu seksuālās enerģijas objekts, piemēram, nejauši pieskaras jūsu rokai vai izsaka nepiespiestu komentāru, mēs varam projicēt savu seksuālo tieksmi uz viņu un galu galā nepareizi interpretēt viņu vārdus vai darbības kā savstarpējas pievilcības pazīmes.

Kā rīkoties seksuālās spriedzes gadījumā?

Šeit jums ir divas izvēles. Jūs varat pakļauties seksuālajai spriedzei vai distancēties no tās. Protams, šī izvēle lielā mērā būs atkarīga no jūsu attiecību statusa, pretējās puses attiecību statusa, jūsu saiknes un situācijas. Tā kā mēs zinām, ka jūsu smadzeņu baudas daļa ir impulsīva, emocionāla, reaģējoša un ne pārāk zinoša, jūs vēlēsities atrast veidus kā dot savām frontālajām smadzenēm iespēju veikt savu darbu. Atkāpieties, lēnām dziļi ieelpojiet un pārdomājiet: Vai tiešām man to vajag? Vai ir kādi riski, kas jums jāņem vērā? Vai ir kādi šķēršļi? Vai tas ir droši?

Ja jums ir seksuāla spriedze ar kādu, pret kuru jums nevajadzētu izjust šādas jūtas, eksperti iesaka piešķirt sev žēlastību, jo tā ir normāla ķermeņa reakcija. Bet, ja jūtat seksuālu spriedzi pret savu pašreizējo partneri tikai tāpēc, ka vēlaties izmēģināt kaut ko jaunu seksuālā ziņā vai arī viņš izskatās īpaši labi, pieņemiet to par normu. Seksuālā spriedze ir lielisks veids kā saglabāt vienam otru patīkamu. Uzskatiet to par jautru attiecību bonusu!

Kā jūs varat apturēt seksuālo spriedzi?

Lai gan seksuāla spriedzi pēc būtības nav nekas slikts, ir situācijas, kad tā būtu jāpiebremzē. Ja tas ir starp jums un jūsu jauko, neprecēto kolēģi, lieliski. Ja tas ir starp jums un kādu, kas ir pilnībā “aizliegts” vai gadījumā jūs tāds esat, tad tas vairs nav tik lieliski.

Diemžēl pēc definīcijas jebkura veida spriedzei būs nepieciešams risinājums. Tāpēc šeit nav īsti iespējams to ignorēt. Cilvēkam, kurš vēlas apturēt seksuālo spriedzi, būtībā ir divas izvēles: vai nu atrisināt spriedzi, ļaujoties savām vēlmēm vai neļaut tai izplatīties, to atklāti atzīstot. Jebkurš maršruts ideālā gadījumā sniegs nelielu atvieglojumu.

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.