6 dažādas pludmales Latvijā, kuras vērts IZBAUDĪT ŠOVASAR

Mums ir laimējies, jo dzīvojam zemē, kur par skaistu jūrmalas pludmaļu trūkumu sūdzēties nevaram, un, ja vēl laika apstākļi gada siltajos mēnešos lutina – grēks būtu to neizmantot, vai ne? Visticamāk, ka katrai no mums ir sava mīļākā pludmale, kura par tādu kļuvusi dažādu apsvērumu dēļ, taču mēs mudinām – varbūt ir vērts izmēģināt ko citu? Šoreiz esam apkopojuši 6 dažādas pludmales Latvijā, un sakām – izmēģini kādu no tām vēl šovasar!

Tām, kurām patīk sabiedrība – VAKARBUĻĻU PLUDMALE
Nelielu gabalu aiz Bolderājas, nogriežoties pa labi mežā, tu esi nonākusi Vakarbuļļu pludmalē. Šī šķiet ir visvairāk „pilsētas pludmale” no visām pludmalēm, kas pieejamas Latvijā. Šeit tu nekad nejutīsies viena un šeit nekad nebūs garlaicīgi. Šeit ir padomāts par visu – vari noīrēt sauļošanās krēslu, vari iegādāties dažādus atspirdzinājumus, našķus un arī saldējuma kokteili. Arī par mazajiem jūrmalas apmeklētājiem te ir padomāts – īpaši šim nolūkam te ir labiekārtots spēļu laukums. Automašīnu ar mierīgu prātu varēsi atstāt autostāvvietā (tiesa gan – maksas). Vakarbuļļu pludmale ir īsti sabiedriska pludmale, bet – kur gan labāk aplūkot iedegušos vīriešu augumus un ar kādu tā īpašnieku arī iepazīties, ja ne tieši šādā pludmalē?


Tām, kuras mīl dabas skaistumu un klusumu – JŪRKALNES STĀVKRASTS

Šo noteikti varētu nosaukt par vienu no visskaistākajām pludmalēm Latvijā. Ja nekad to neesi izbaudījusi – tā ir lieta, kas tev šovasar vēl noteikti jāizdara! Ja vēlies laisku atpūtu, dodies uz Jūrkalnes stāvkrastu vasarīgi siltā dienā bez vēja – tad jūra te būs kā spogulis, ūdens mirdzēs zili zaļš un, paejot uz vienu vai otru pusi no paša stāvkrasta, zini – iespējams pat atrast vietu, kur sauļoties neizmantojot bikini augšiņu (un varbūt arī – apakšiņu)… Taču tik pat labi vari aplūkot šo skaistumu arī vējainākā dienā – tādi viļņi kā te, nav nekur citur! Vienkārši sakot – skaisti!

Tām, kuras grib atpūsties „pa pliko” – VECĀĶU NŪDISTU PLUDMALE
Vienmēr esi vēlējusies atpūsties jūrmalā „pa pliko”, bet līdz šim ir trūcis drosmes šo sapni realizēt? Un kādēļ gan to neizmēģināt vēl šovasar? Vecāķu nūdistu pludmale ir tā, kas atrodas vistuvāk Rīgai un ir viena no vispopulārākajām nūdistu pludmalēm Latvijā. Tā atrodas turpat, kur Vecāķu pludmale, aiz tās beigām, paejoties kādu gabaliņu uz priekšu redzēsi zīmi, kas apzīmē nūdistu pludmales sākumu. Šeit valdošais noteikums ir viens – visi atpūšas „pa pliko”! Ieteikums – dodies uz šo pludmali kopā ar draudzenēm, vai vislabāk – ar savu vīrieti. Vienai esot var gadīties, ka gaidītās atpūtas un perfekta iedeguma gūšanas vietā nāksies atgaiņāties no uzmācīgiem kavalieriem…

Tām, kuras alkst krāšņa saulrieta  un romantikas – BALTĀ KĀPA SAULKRASTOS
Vasara, skaistais laiks un jūrmala, protams, nav iedomājama arī bez krāšņa saulrieta vērošanas. Zinātāji stāsta, ka visskaistākais saulriets esot redzams tieši Baltajā kāpā Saulkrastos. Dodies uz šo pludmali kopā ar savu mīļoto, lai mērotu aptuveni 4 km garo Saulrietu taku, kas ved no Baltās kāpas līdz Saulkrastu centra peldvietai Raiņa ielas galā. Skaists un romantisks vakars garantēts, ja vien ņemsi vērā faktu, ka noteikti nebūsiet šeit vienīgie krāšņā saulrieta tīkotāji! Ja gadījumā būsiet šeit nonākuši jau pa dienu, tad zini – šī ir lieliska vieta, kur vērot skaistus un laimīgus Jaunos pārus kas steidz iemūžināt sava mūža vienu no skaistākajām dienām – īsta romantika!

Tām, kuras mīl nesteidzīgas pastaigas – VIDZEMES AKMEŅAINĀ JŪRMALA
Jūrmalai ne vienmēr ir jābūt nosegtai ar baltu smilšu kārtu. Un mums ir paveicies vēl jo vairāk, jo Latvijā ir pieejamas gan smilšainās, gan arī akmeņainās jūrmalas pludmales. Vai esi kādreiz devusies pastaigā pa Vidzemes akmeņaino jūrmalu? Nē? Tad tā nu ir lieta, kas šovasar tev noteikti jāpaspēj piedzīvot un izbaudīt! Akmeņainā jūrmala ir perfekta nesteidzīgām pastaigām vai pat pārgājieniem vairāku dienu garumā, kas sevī ietver gan peldes, gan saules staru ķeršanu, gan arī, protams, pikniku brīvā dabā. Noteikti neaizmirsti mājās fotoaparātu, jo akmeņainās jūrmalas skati ir tā vērti, lai tos iemūžinātu!

Tām, kuras vēlas pabūt ar draugiem – LILASTES PLUDMALE
Ja esi no tām laimīgajām, kurām kādi svinamie svētki iekrituši tieši vasarā, tad, protams, viens no lieliskiem veidiem, kā tos atzīmēt ir doties uz jūrmalu ar draugiem vai saviem mīļajiem! Jautrām pēcpusdienas pasēdēšanām, kas ieilgst vismaz līdz saulrietam vai pat vēl ilgāk, un, kuras apvienot ar gardu uzkodu baudīšanu piknika veidā un kāda laba dzēriena malkošanu, derēs Lilastes jūrmalas pludmale! Te ir apvienotas ērtības, piemēram, pārģērbšanās kabīnes un atkritumu tvertnes ar mazliet mežonīgo un vēl tik ļoti neapdzīvoto pludmali. Cilvēki būs, bet ne tik daudz, kā nedaudz tālāk esošajos Saulkrastos vai tajā pašā Jūrmalā. Arī mašīnu ir gana ērti novietot. Bet pati pludmale – gana gara uz abām pusēm, lai jūs atrastu savai kompānijai visērtāko vietiņu! Četrkājainos draugus gan līdzi neņemiet, jo šeit tas nav atļauts!

12 komentārs
  1. Par Vecāķu pludmali- tie ir pilnīgi aizspriedumi. Nav nekas jāatgaiņā, arī ejot vienai. Varbūt vienīgi pirmajās reizēs “pastāvīgie iedzīvotāji” mēģinās saprast- kas tur par “putnu”.

  2. Biju nūdistu pludmalē, tiesa ne Latvijā un jāatzīst, ka ir daudz foršāk “pa pliko” nekā ar peldkostīmu vai bikini. Tiesa ir taisnība par uzmācīgiem vērotājiem un nelīdzēja pat savs vīrietis. Latvijā es to gribētu vēlreiz paprovēt – jo pie mums šī pludmale plašāka un vairāk ir ķāpu un augu, aiz kuriem netraucēti sauļoties.

  3. Es pa pliko sauļojos Jūrmalā pie Lielupes ietekas jūrā, tur ar tāda kā “ņūdistu” pludmale.

  4. Par to Vidzemes jūrmalu gan taisnība – ļoti skaisti! Un tur starp citu arī vietām nav ne cilvēka – var tēlot nūdistus!

  5. Jā, tiešām nevar izpētīt informāciju par Nūdistu pludmali?? Tiešām jāuzraksta – izmēģiniet, bet kāds jums piesiesies?? Kas ir pilnīgas muļķības!! Tur “savējie” kontrolē, lai neviens nevienam neuzbāžās, netraucē. Tieši šādu rakstu dēļ, cilvēkiem rodas aizspriedumi. Visiem, VISIEM iesaku!! Eju viena jau vairākus gadus un vienmēr viss ir bijis super!!
    PS. Un ir arī dažas, kas atstāj peldkostīma apakšu, piemēram – pirmā reize vai kā. Tā kā viss ir atļauts!

  6. Aizmirsts pastastit par pludmaleem Kurzemes mazajos dzvejniekciematos-no Rojas uz augshu lid kolkai un tad no kolkas mazliet uz leju (mazirbe utt).tur var sauljoties uz dienaam neredzeet nevienu cilveku-absoluta vientuliba:)

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.