5 VISBIEŽĀK PIEĻAUTĀS KĻŪDAS ĒST GATAVOŠANĀ

1. Nepareizās garšvielas

Pamatā mēs vai nu aizmirstam par garšvielu pievienošanu vai arī pārsātinām ēdienu ar sāli, pipariem un labāk zināmajiem garšaugiem. Tomēr jāatceras, ka katram produktam ir savas garšas īpatnības un ir daudz tādu pārtikas izejvielu, kuras pašas par sevi jau ir ar sāļu vai pikantu garšu. Mūsdienās garšvielu ražotāji piedāvā ārkārtīgi plašu klāstu dažādu piedevu katram ēdienam. Var izvēlēties jau gatavu maisījumu, piemēram, garšvielu maisījumu plovam, pastai vai zivīm vai arī kombinēt dažādas individuālās garšvielas, pirms tam izpētot, kuras konkrētajam ēdienam būs piemērotākas. Pārmērīga garšvielu lietošana var nomākt ēdiena dabisko garšu, tāpēc citreiz pietiek vien ar šķipsniņu sāls, lai ēdiens būtu ļoti baudāms un garšotu maksimāli dabīgi.

2. Gaļa uz pannas pa taisno no ledusskapja

Liellopam, vistai, zivij vai jebkura cita veida gaļai, ko vēlies pagatavot, ir jāsasniedz istabas temperatūra. No tā, vai tiek ievērots šis priekšnosacījums, lielā mērā būs atkarīgs galarezultāts. Gaļas gabals, kas būs vienmērīgi sasilis istabas temperatūrā, cepeškrāsnī vai uz pannas, kā arī uz grila, gatavosies daudz vienmērīgāk, samazinot iespējamību, ka viducī gaļa nebūs kārtīgi izcepusies un būs jēla. Nelieli gaļas gabaliņi, piemēram, vistas stilbiņi, istabas temperatūru sasniegs aptuveni 15 minūtēs, savukārt lielākiem gaļas gabaliem jāstāv ārpus ledusskapja ilgāku laiku.

3. Eļļas pievienošana par ātru

Lielākā daļa no mums ir pieraduši eļļu uz pannas uzliet uzreiz kā panna nonāk uz plīts virsmas. Pareizāk ir pannu sākumā kārtīgi uzkarsēt un tikai tad pievienot eļļu. Ja eļļas temperatūra nav pietiekami augsta, ēdiens visdrīzāk sanāks taukains, jo ēdiens eļļā pavadījis ilgu laiku, tāpēc eļļa tajā ir vairāk uzsūkusies. Pareiza eļļas temperatūra noteiks, cik kraukšķīga garoziņa izveidojas ēdienam, ko cepam, kā arī cik trekns tas pēc pagatavošanas būs.

4. Pārcepam vistu

Gaļas produktu gatavošanā mēs nereti aizdomājamies par salmonellu klātbūtni tajos, tāpēc bieži vien gaļa tiek pārcepta ar nolūku izvairīties no saindēšanās. Izmantojot sicīliešu ēdienu gatavošanas metodes, vistu un citus gaļas produktus variet pagatavot bez raizēm par produkta kvalitāti. Izmantojiet virtuves termometru un pārbaudiet temperatūru gaļas iekšpusē, jo vizuāli mēs nevaram noteikt vai ēdiens ir sasniedzis pareizo temperatūru. Rekomendētā temperatūra ir aptuveni 75 grādi pēc Celsija, ja vēlamies būs pavisam precīzi. Šādā temperatūrā gaļa izdosies mīksta un sulīga bez pārcepšanas.

5. Vāram graudaugus un makaronus pārāk mazā ūdens daudzumā

Pietiekams ūdens daudzums, vārot makaronus vai citus graudaugus, ir svarīgs divu iemeslu dēļ – ja liels produktu daudzums gatavosies mazā ūdens daudzumā, samazināsies gatavošanas temperatūra un tas aizņems ilgāku laiku kamēr tas atkal uzvārīsies. Otrkārt, ja ūdens ir par maz, tad sausie graudaugi un makaroni iesūks to sevī un ēdiens pārvērtīsies miltainā masā, kā arī makaroniem nebūs vietas, kur vārīties un tie visdrīzāk salips kopā. Atbilstošs daudzums ir attiecība – 100 g makaronu vai graudaugu pret 1 litru ūdens.

6. Aizmirstam par ēdiena noformējumu

Kad esat pavadījuši garas stundas pie plīts, lai pagatavotu gardu maltīti visai ģimenei, jūs steidzaties, lai ātrāk ēdiens nonāktu ēdāju šķīvjos, tomēr svarīga ir ne tikai garša, bet arī vizuālais noformējums, jo pirmais iespaids par ēdienu jebkurā gadījumā ir ar acīm. Tālāk seko ēdiena aromāts un tikai tad garšas kārpiņas sajūt ēdiena garšu. Vienmēr izmantojiet lielāku šķīvi nekā nepieciešams, izkārtojiet ēdienu skaisti, kā arī izmantojiet dažādas krāsainas dekorācijas vai sagrieziet piedevās dārzeņus kādā neierastā veidā un, protams, neaizmirstiet noslaucīt šķīvja malas.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.