5 VIENKĀRŠI ieteikumi ikdienai, lai izvairītos no GRUMBIŅĀM

Mūsu ādas stāvokli ietekmē ļoti daudzi faktori, un par dažiem no tiem, tu, iespējams, pat nebūsi aizdomājusies. Skaistums, protams, sākas ar veselīgu dzīvesveidu, tāpēc par ādu jārūpējas ne tikai no ārienes, bet galvenokārt jāsāk ar savu veselības stāvokli kopumā. Piedāvājam tev 5 ļoti vienkāršus, taču efektīvus padomus, kas, tiekot ievēroti ikdienā, ļaus tev izvairīties no priekšlaicīgas savas sejas un ķermeņa ādas novecošanās!

SAVAS ĒDIENKARTES PĀRLŪKOŠANA
Ēd veselīgu pārtiku! Iekļauj savā ikdienas ēdienkartē augļus, dārzeņus, graudaugus un zivis, jo tie satur visus nepieciešamos vitamīnus, minerālvielas un citus komponentus, kas palīdz saglabāt tavu ādu veselīgu un starojošu. Jo vairāk dzīvas pārtikas un mazāk pusfabrikātu un konservantu būs tavā ēdienkartē, jo veselīgāka kļūs tava sejas āda! Tāpat neaizmirsti par pietiekoša šķidruma daudzuma uzņemšanu, jo ūdens ir vitāli nepieciešams labam mūsu ādas izskatam! Šī ir veca un vienkārša patiesība, kuru zinām mēs visas, bet pasaki sev godīgi – vai tu par to ikdienā atceries un attiecīgi rīkojies?

ĀDAS ATJAUNOŠANĀS NAKTS LAIKĀ
Labi izgulies! Miegs ir vienkāršākā, taču efektīvākā skaistuma procedūra un laba izskata terapija kāda vispār iespējama. Pieaugušai sievietei nepieciešamas 7-9 stundas nakts miega, jo naktī ādas šūnas atjaunojas sevišķi intensīvi. Īpaši tad, ja diena ir bijusi satraukumu pilna, tavai ādai nepieciešams pietiekami daudz miega, lai tā spētu kvalitatīvi atjaunoties! Sliktākais, ko tu vari darīt – ekonomēt savu laiku uz miega rēķina! Ja regulāri neizgulies, tad sekas parādās ātri vien – tumši loki zem acīm, ādas sausums un negludums, un citi netīkami simptomi.

PAREIZA ĀDAS ATTĪRĪŠANA UN KOPŠANA
Attīri savu ādu pareizi! Dermatologi iesaka – mazgā to ar saudzīgiem un ziepes nesaturošiem līdzekļiem, kas atbilst dabiskajam ādas pH 5.5 līmenim. Šādi līdzekļi nesausinās tavu ādu. Attīri ādu divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Neaizraujies ar pārmērīgi ilgu dušas baudīšanu un neej vannā pārāk bieži, jo ūdens var sausināt tavu ādu. Protams, ikrīta duša ir nepieciešama, taču padomā par to, cik laika tajā pavadi? Tāpat ir arī ar vannu – sevišķi ziemas periodā mums vēlme pēc siltas vannas parādās biežāk. Izeja – lietot mitrinošas un ādu kopjošas dušas želejas, kas nesatur ziepes, kā arī izmantot īpašas vannas piedevas, kas lutina ādu! Ieteicamā ūdens temperatūra dušai un vannai ir 32-35˚C, taču ne karstāka! Pēc dušas un vannas baudīšanas noteikti neaizmirsi palutināt savu ādu ar sejas un ķermeņa krēmu, ideālā variantā tādu, kas satur vitamīnu E – skaistuma vitamīnu tavai ādai!

ĀDAS AIZSARGĀŠANA
Aizsargā savu ādu! Gan darba vietā, gan mājās var būt ļoti daudz ķīmisko tīrāmo līdzekļu, kuru sastāvā esošās vielas var kaitēt tavai ādai, padarot to sausu, alerģisku un veicināt grumbiņu veidošanos. Lai aizsargātu savu ādu, vienmēr, darbojoties ar ķīmiskiem tīrāmiem līdzekļiem, lieto aizsarg-cimdus, kā arī centies samazināt kontaktu ar šīm vielām līdz minimumam! Sevišķi tuvā kontaktā ar šīm vielām ir tava roku āda, tādēļ padomā par tās pareizu kopšanu! Lieto roku krēmu, kas mitrina roku ādu un atbilst dabiskajam tās pH līmenim – 5.5!

ĀDAI NEPIECIEŠAMS SKĀBEKLIS
Nodrošini optimālu istabas temperatūru un svaigu gaisu! Āda kļūst jutīga un sausa arī no pārkarsēta un sausa gaisa telpās, kāds tas bieži vien ir birojos un arī mājās, sevišķi intensīvās apkures sezonas laikā. Lai nodrošinātu savu ādu ar pietiekamu skābekļa daudzumu, regulāri izvēdini telpas un iegādājies telpaugus – tas ir vislabākais veids, kā palielināt skābekļa daudzumu iekštelpās! Neaizmirsti arī par pastaigām svaigā gaisā, kas ne vien nāks par labu fiziskajai veselībai, bet noteikti uzlabos arī ādas stāvokli – tās nepieciešamas katru dienu, vismaz pa pusstundai!

Raksta tapšanā izmantoti aptiekas kosmētikas zīmola SEBAMED informatīvie materiāli.

4 komentāru
  1. Man liekas, ka vairums gadījumu, visu nosaka ģenētika. Paskaties uz savu vecmāmiņu vai mammu un sapratīsi, kāda būsi pēc vairākiem gadiem. 🙂 🙂 🙂

  2. dari ko darīdams, tāpat tās grumbas gala beigās būs, nu varbūt skalpelis vai kāda šprice, šo procesu varēs novilcināt…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.