5 VASARAS sporta veidi – gan ATPŪTAI, gan SLAIDAM augumam

Kuras ir tās piecas vasaras sezonas sporta aktivitātes, kuras spēj sniegt gan savu devumu skaista un slaida auguma veidošanā un saglabāšanā, gan arī – dot enerģiju, dzīvesprieku un pozitīvas emocijas? Lasi, izvēlies savējo un izbaudi vasaru pilnā tās krāšņumā!
 
BRAUKŠANA AR RITENI. Aptuvenais kaloriju patēriņš intensīvā stundu ilgā braucienā – 400 – 500 kkal. Kas gan vasarā var būt vēl labāks, kā riteņbraukšana? Dodoties regulāros izbraucienos ar riteni, tu gan dedzināsi tauciņus un veidosi muskuļus, gan relaksēsies un labi pavadīsi laiku svaigā gaisā. Ja iespējams, vasaras sezonā dodies ar riteni arī uz darbu. Citādi – vismaz 3 reizes nedēļā dodies stundu garos izbraucienos, taču ņem vērā – ja vēlies dedzināt to, kas lieks, izbraucieniem jābūt intensīviem, dinamiskiem. Laiskos braucienus atstājot svētdienas ģimenes kopīgajām aktivitātēm. Ar to par maz? Tad varbūt ir vērts izmēģināt savus spēkus kādā no tik daudzajiem velomaratoniem, kas Latvijā tiek organizēti visu vasaru? Izvēlies savu distanci, piesakies un – aiziet!
 
IEŠANA. Aptuvenais kaloriju patēriņš intensīvā stundu ilgā pastaigā – 300 – 400 kkal. Garas pastaigas ir ļoti labs vasaras (un ne tikai) sporta veids, jo tas neprasa neko daudz – vien piemērotu apģērbu un noteikti labus apavus. Starp citu – pastaigas laikā tiek darbināti teju 90% muskuļu, ja piedomā pie tā, ka jākustina arī rokas. Un liekie tauciņi sāk degt jau no pirmajām pastaigas minūtēm. Dodies stundu garās pastaigās vismaz 3 reizes nedēļā. Ideāli – katru dienu pa 40 – 60 minūtēm. Jo raitāks būs tavs solis pastaigas laikā, jo labāki rezultāti. Tomēr skaties, lai tā būtu pastaiga, jo skriešana jau ir kas cits! Pastaigas pozitīvie blakusefekti – pilnīga relaksācija, domu sakārtošana un svaigais gaiss, kurā jūtamas vasaras smaržas! Vai vari iedomāties vēl labāku veidu, lai gan izkustētos, gan sajustu vasaru?
 
SKRIEŠANA. Aptuvenais kaloriju patēriņš intensīvā pusstundu ilgā skrējienā – 300 – 400 kkal. Galvenais – labi apavi un piemērots apģērbs, pārējais – atkarīgs no tevis. Ja skriešana ir tavs aicinājums, tad, protams tas ir lielisks veids kā sportot, sevišķi vasarā. Ļaujies vieglajam vējam, vasaras smaržām un skaņām un izbaudi procesu! Ja ar skriešanu neesi uz tu, bet ļoti vēlies to sākt, tad sāc labāk ar intensīvām pastaigām un pamazām kāpinot tempu pārej uz skriešanu. Tomēr – lai skriešana nāktu par labu, ir vērts aprunāties ar savu ģimenes ārstu vai fizioterapeitu, jo liela nozīme ir tavam  vispārējam veselības stāvoklim, svaram, locītavu veselībai u.c. faktoriem. Tomēr – ja reiz esi sākusi skriet, un sajutusi to pozitīvo, ko šis sporta veids spēj sniegt, uzmanies – runā, ka ar to varot pat teju vai saslimt!
 
PELDĒŠANA. Aptuvenais kaloriju patēriņš intensīvā pusstundu ilgā peldē – 350 – 400 kkal. Peldēšana ne vien ļauj sekmīgi dedzināt liekos tauciņus, bet arī padara ādu tvirtāku un cīnās ar celulītu. Intensīvas peldēšanas laikā tiek iesaistīti teju 90% tava ķermeņa muskuļu un tas ir tiešām nopietns treniņš. Ja vēlies rezultātus, tad peldēt nepieciešams vismaz 2-3 reizes nedēļā vismaz pa pusstundai, bet labāk pa stundai. Protams, stundu no vietas peldēt absolūti nav viegli, tamdēļ sāc ar mazumiņu un pakāpeniski palielini slodzi vai vēl labāk – apvieno ar citiem sporta treniņiem. Peldēšana nenoliedzami sniedz arī relaksāciju un uzlabo omu, jo ūdenim piemīt spējas teju vai uzsūkt sevī visu tavu nogurumu un stresu, kas sakrājies dienas skrējienā. Šai nodarbei ieteicams reizi pa reizei izmēģināt gan tuvumā esošās atklātās ūdens tilpnes, gan, protams – baseinu.
 
JĀŠANA AR ZIRGU. Aptuvenais kaloriju patēriņš intensīvā stundu ilgā izjādē – 350 – 400 kkal. Ja mīli dzīvniekus un aktivitātes svaigā gaisā, jāšanas sports ir tas, ko vērts izmēģināt! Tas dod ne vien sportiskus rezultātus, bet arī pozitīvas emocijas un jaunus piedzīvojumus. Pēc intensīvas jāšanas nodarbības tu jutīsi visas sava ķermeņa maliņas, jo, lai noturētos zirga mugurā, tiek pielietoti lielākā daļa tava ķermeņa muskuļu. Protams, jāšana visticamāk nekļūs par tavu ikdienas nodarbi, bet tas var būt lielisks veids, kā reizi pa reizei padarīt neaizmirstamu savu nedēļas nogali! Jāšanas nodarbības gan iesācējiem, gan tiem, kuriem jau ir kāda pieredze, tiek piedāvātas visā Latvijā. Vērts izmēģināt arī kopā ar mīļoto vai pat – visu ģimeni!
 
4 komentāru
  1. Es esmu no riteņbraucējām – kā pavasarī izvelku savu velo no šķūnīša, tā nolieku tikai vēlā rudenī – tas tiešām darbojas!

  2. Velo ir lielisks, īpaši kad to lieto, lai nokļūtu darbā un atpakaļ. Ierodies mājās jau relaksēta, ieej dušā un atkal esi moža un enerģijas pietiek līdz vakaram. Bet atkal bet – līdz tai fāzei ir jānonak, pirmo nedēļu būs nogurums un ļoti gribēsies ēst. vienīgais, kas jāzina – tas pāriet. 😉

  3. Peldēt nemāku, no zirgiem bail, riteņi nepatīk, bet iešana un skriešana gan ir “manējie” 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.